Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl http://www.suzukiklub.pl/forum/ |
|
myPOI w nawigacji na SLDA http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=16104 |
Strona 1 z 1 |
Autor: | kluzop [ 12-02-2018, 13:11 ] |
Tytuł: | myPOI w nawigacji na SLDA |
W instrukcji SLDA jest drobny błąd jak stworzyć własne myPOI, zajęło mnie to kilka godzin więc postanowiłem się podzielić doświadczeniami. Po pierwsze żeby SLDA pobrało z USB dane to należy umieścić je w katalogu "myPOIs", a nie jak podaje instrukcja "myPOI". Próbowałem wpółrzędnych od dwóch do sześciu miejsc po przecinku - zawsze działa. Współrzędne pobierałem ze strony: https://www.wspolrzedne-gps.pl/. przykładowy plik "przyjaciele.csv", który umieściłem w katalogu myPOIs: 17.3378,50.9491,Jarek Anita Kowalscy 28.777059,51.553466,Marian Kowalski,Zielonk ul.Jeziorna 8 18.8192,56.2988,Adam Kowalski,Ostrowie Kolejowe 2, 601601601 W tym katalogu umieściłem również inne pliki jak rodzina.csv i plik z fotoradarami "myPOIWarnings_fotoradar stały.csv" i czarnymi punktami "myPOIWarnings_czarnepunkty.csv" dane do tych plików pobrałem ze strony: http://www.ump.waw.pl/wszystkie.html#radary Działają również inne pliki z rozszerzeniem .csv spełniającym format podany w instrukcji SLDA |
Autor: | Avalanche [ 12-02-2018, 18:32 ] |
Tytuł: | Re: myPOI w nawigacji na SLDA |
Autor: | ebazyli [ 01-07-2019, 17:58 ] |
Tytuł: | Re: myPOI w nawigacji na SLDA |
kluzop pisze: W instrukcji SLDA jest drobny błąd jak stworzyć własne myPOI, zajęło mnie to kilka godzin więc postanowiłem się podzielić doświadczeniami. Po pierwsze żeby SLDA pobrało z USB dane to należy umieścić je w katalogu "myPOIs", a nie jak podaje instrukcja "myPOI". Próbowałem wpółrzędnych od dwóch do sześciu miejsc po przecinku - zawsze działa. Współrzędne pobierałem ze strony: https://www.wspolrzedne-gps.pl/. przykładowy plik "przyjaciele.csv", który umieściłem w katalogu myPOIs: 17.3378,50.9491,Jarek Anita Kowalscy 28.777059,51.553466,Marian Kowalski,Zielonk ul.Jeziorna 8 18.8192,56.2988,Adam Kowalski,Ostrowie Kolejowe 2, 601601601 W tym katalogu umieściłem również inne pliki jak rodzina.csv i plik z fotoradarami "myPOIWarnings_fotoradar stały.csv" i czarnymi punktami "myPOIWarnings_czarnepunkty.csv" dane do tych plików pobrałem ze strony: http://www.ump.waw.pl/wszystkie.html#radary Działają również inne pliki z rozszerzeniem .csv spełniającym format podany w instrukcji SLDA Brawo, nareszcie ktoś napisał coś w sposób kompetentny. Chciałem dopytać: czy nasze nawigacje (mam nowego Swifta Sport 2019) akceptują plik z portalu PoiPoint - są w formcje *.csv Czy procedura wgrywania wygląda tak jak opisano w instrukcji, czyli w trybie nawigacji podłącz pendrive i już ? Czy działąją (wyświetlają się na mapie) ikonki. Czy maja być w formacie *.bmp? Jak z dźwiekiem - czy działa? Prośba o podanie formatu. Z góry dziękuję! |
Autor: | kluzop [ 11-08-2019, 20:58 ] |
Tytuł: | Re: myPOI w nawigacji na SLDA |
Plik csf musi być pisany w UTF-8 aby działały polskie znaki. Ikonek nie rozgryzałem. |
Autor: | ebazyli [ 12-08-2019, 07:56 ] |
Tytuł: | Re: myPOI w nawigacji na SLDA |
Dzięki za info. Pliki z bazą danych mam ogarniete - niestety, mimo kilku prób z ikonkami (własnymi) te nie chcą działąć poprawnie. Owszem, wyświetlają się ikonki... ale standardowe. Próbowałem z *.bmp w formatach od 18X18 przez 20X20 (zalecane) aż po 24X24. Skutek ten sam - nie działa. Analogicznie sytuacja wygląda w kwestii dzwięku: mp3, wav... nie działa. |
Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+01:00 |
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |