Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-02-2017, 21:49 
Offline

Rejestracja: 15-02-2017, 21:31
Posty: 3
Suzuki: Ignis 1.5 Sport
Witam, ten temat mógłbym umieścić w dwóch działach, ale zdecydowałem, że będzie tutaj. Od początku. Jestem posiadaczem przepięknego modelu Suzuki - Ignis 1.5 Sport z 2006 roku. Samochód kupiłem rok temu i do tej pory bez zarzutu cieszyłem się z jazdy. Wczoraj tj. (14.02.2017) doszło do dziwnej sytuacji. Rano odpaliłem samochód, dojechałem do pracy (jakieś 10 kilimetrów) i na parkingu zaczął mi się spod maski wydobywać biały, chwilowy dym. Po konsultacji z kolegą z zakładu który jest mechanikiem - kazał sprawdzić poziom płynu w zbiorniku chłodnicy i podłożyć karton pod spód i sprawdzić po jakimś czasie czy nie kapie. Na zbiorniku mam narysowane pisakiem ile mam płynu, żeby sobie kontrolować na bieżąco czy wszystko gra. Sprawdziłem i płynu ubyło po tym zdarzeniu może 200 ml. Na kartonie żadnego wycieku, pod maską także. Stwiedziłem, że dojade do domu, uzupełnie płyn bo zeszło pod "LOW" i dojadę do mechanika na konsultacje. Na pierwszy rzut oka powiedział, że wszytkie przedowy wyglądają na sprawne, wycieków nie ma i jak mi się tak stanie raz jeszcze to mam przyjchać na holu bo może to być poważne. Stwierdził po prostu, że mogła być to jednorazowa akcja. Tak też było, jeżdziłem po tym, dziś także i ta akcja się nie powtórzyła. Otworzyłem maskę i w zbiorniku płynu chłodniczego jest go za dużo i ma on barę rdzy. Nabrałem na strzykawkę i wygląda to jak rdza, choć pewny nie jestem. Pierwsza myśl: uszczelka pod głowicą i głowica, lecz pierwsze ale: Oleju mam tyle co miałem zawsze, ma on dobry kolor, drugie ale, ciecz ze zbiornika chłodzącego nie śmierdzi ani nie jest tak tłuste jak olej. Druga sprawa, gdyby to była uszczelka to samochód miałby ubytki mocy prawda? (nie jestem specjalistą), takie mam wrażenie, co nie? Auto chodzi jak żyleta i nie ma żadnej straty na przyspieszeniu i swobodnej jeździe. Gdyby to była uszczelka to pod maską miałbym jakieś zanieczyszczenia, olej, smar itp - a jest czyściutko. Auto powinno kopcić na biało a kopci tylko jak jest zimne i przestaje. Teraz pytanie do was forumowicze. Jestem w poniedziałek umówiony do spacjalisty, ale chciałbym wiedzieć. Czy orientuje się ktoś co to może być? Termostat? Zapowietrzony układ, zanieczyszczony układ, pompa wody czy faktycznie uszczelka pod głowicą , ale połowa objawów ku temu wskazuje.


Na górę
Post: 09-03-2017, 21:11 
Offline

Rejestracja: 15-02-2017, 21:31
Posty: 3
Suzuki: Ignis 1.5 Sport
Pojechałem do specjalisty. Układ chłodnicy był zapachny, zanieczyszczony i wystarczyło przeczyścić kilka razy i uzupełnić płyny ;)


Na górę
Post: 18-04-2017, 09:03 
Offline

Rejestracja: 21-02-2017, 15:45
Posty: 4
Suzuki: Ignis sport
Witam! Swietnie, ze to mala awaria. U mnie poszla lapa sprzegla. Czy mial moze ktos z Was podobny problem? Wyczytalem na jakims forum, ze ta czesc jest dosc zawodna i predzej czy pozniej peka powodujac brak sprzegla.


Na górę
Post: 18-04-2017, 09:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie słyszałem, ale tak w ogóle -
Lepiej załóż nowy temat, podając w nim krótko o co chodzi (bo tu może nikt nie zauważyć).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]