Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 69 Następna
Autor Wiadomość
Post: 13-01-2017, 16:40 
Offline

Rejestracja: 13-01-2017, 16:02
Posty: 2
Oglądałem wczoraj w salonie, zrobiłem krótką rundkę testowym w najwyższym wyposażeniu i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem.
Made in Japan, wreszcie atrakcyjny kokpit, 18 cm prześwit, przesuwane fotele z tyłu hit, kontrowersyjny tył jednak, znakomity przód,
bardzo bogate wyposażenie za 61 tys, a że szukam auta dla żony - na pewno wezmę go na dłuższą próbną jazdę.


Na górę
Post: 13-01-2017, 16:43 
Offline

Rejestracja: 03-09-2007, 18:11
Posty: 135
Suzuki: SCross 4x4
doOh pisze:
co jak co ale Suzuki wogóle nie umie robić tyłów swoich aut ;o Vitara jest ładnym autem oprócz tylu ale da się to przeżyć ... Za to tył w Ignisie to porażka totalna według mnie.


Zgadzam się całkowicie. Przody w Suzuki jak cię mogę a Vitara to nawet ładna, ale te kupry... Scross no cóż, hmm, ale z boku możliwie wygląda...

_________________
SCross PB 4X4 Xled + Liana 1,6 PB


Na górę
Post: 13-01-2017, 20:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-05-2016, 18:58
Posty: 54
Suzuki: Vitara 1,4 Swift
Ale ta cena-porażka , za mniejszą kasę to ja 3 lata temu ceeda w M+ wyrwałem z alu, przyciemnianymi szybami i jeszcze kilkoma dodatkami.


Na górę
Post: 13-01-2017, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
smokoviec pisze:
doOh pisze:
co jak co ale Suzuki wogóle nie umie robić tyłów swoich aut ;o Vitara jest ładnym autem oprócz tylu ale da się to przeżyć ... Za to tył w Ignisie to porażka totalna według mnie.


Zgadzam się całkowicie. Przody w Suzuki jak cię mogę a Vitara to nawet ładna, ale te kupry... Scross no cóż, hmm, ale z boku możliwie wygląda...


S-Cross to tez średnio wygląda i z przodu i z tylu no ale przy takiej Vitarce czy Ignisie mogli się postarać ...

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 14-01-2017, 14:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Z oględzin potencjalnego klienta w dalekich Indiach:
"-Interior plastic quality is ages better than Baleno
-Inside, it's very spacious considering the compact dimensions outside
-Build quality is better than Baleno
-Paint quality is also better compared to Baleno"

Ze spojlerem dachowym, owiewkami i dodatkowym chromem na klapie (tam chyba to lubią):
Obrazek


Na górę
Post: 17-01-2017, 11:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Wczoraj jechałem autostradą, chwilami widoczność spadała dosłownie do kilku metrów (nad drogą wisiały kilkuset metrowe pasy bardzo gęstej mgły), w takich warunkach radiowy radar tempomatu (Vitara) ustawiony na maksymalną odległość wykrywa poprzedzające pojazdy wcześniej niż ludzkie oko, super.
Pytanie, które mi się nasunęło podczas jazdy w takich warunkach - co w takiej sytuacji zrobi Ignis, kiedy kamery nagle zobaczą kilka metrów przed autem "ścianę" z mgły?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 17-01-2017, 17:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Bardzo pozytywny test Ignisa 2WD z Australii:
https://www.youtube.com/watch?v=P9AWMyKiRGM

Równie pozytywny z Wielkiej Brytanii:
http://www.youtube.com/watch?v=REXy-sG8lcU

Kolejny test, w którym chwalą Ignisa - tym razem z Deutsche Welle, ale z ang. tłumaczeniem:
http://www.youtube.com/watch?v=s4ZG0o6WMp8


Na górę
Post: 20-01-2017, 23:54 
Offline

Rejestracja: 13-02-2014, 20:43
Posty: 32
zucio1 pisze:
Ale ta cena-porażka , za mniejszą kasę to ja 3 lata temu ceeda w M+ wyrwałem z alu, przyciemnianymi szybami i jeszcze kilkoma dodatkami.

wszyscy tu mówią o cenie że drogo to zobaczcie ile kosztuje WV UP CROSS też ma cztery miejsca i nie wygląda jak crossover no i jeszcze wiele innych braków
Ignis to niszowe super autko .


Na górę
Post: 21-01-2017, 13:48 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 180
Oglądałem wczoraj go w salonie i powiem, że to bardzo fajne auto!
Ignis nie wygląda wcale na malucha, bo jest bardzo wysoki, robi wrażenie mocnego auta, od razu myśli się o nim - o, suv. Przy widoku z tyłu wrażenie jest już trochę inne, te linie klapy za bardzo łagodzą sylwetkę.
Ma zaskakująco dużo miejsca w środku. Przesuwanie tylnych siedzeń to bardzo sprytne i praktyczne rozwiązanie. Nawet maksymalnie odsunięte do tyłu dają przyzwoity bagażnik, a po przesunięciu do przodu w bagażniku jest tego miejsca całkiem sporo.
Jako drugie auto w rodzinie do miasta to jest bardzo dobra propozycja. Takiego auta brakuje na polskim rynku. Fajny prześwit, fajne rozmiary i widok z wnętrza. Z tyłu jest w sam raz miejsca dla pasażerów. Zmieszczą się tam też dwa duże foteliki dziecięce, a że auto jest wysokie, to dostęp będzie bardzo wygodny. W razie konieczności przewiezienia czegoś w bagażniku przesuwamy fotele z tyłu i przodu, jeśli trzeba, w dalszym ciągu można jechać w czwórkę.
Cena powinna być jednak co najmniej ze 4 tysiące niższa, to byłby hit - bo wprawdzie za 54 tys. jest wersja Premium, ale korbki z tyłu.... Tył wygląda dziwacznie, ekran też jak doczepiony na siłę - i to jedyne wady tego auta.


Na górę
Post: 21-01-2017, 23:12 
Offline

Rejestracja: 13-02-2014, 20:43
Posty: 32
Koot pisze:
Oglądałem wczoraj go w salonie i powiem, że to bardzo fajne auto!
Ignis nie wygląda wcale na malucha, bo jest bardzo wysoki, robi wrażenie mocnego auta, od razu myśli się o nim - o, suv. Przy widoku z tyłu wrażenie jest już trochę inne, te linie klapy za bardzo łagodzą sylwetkę.
Ma zaskakująco dużo miejsca w środku. Przesuwanie tylnych siedzeń to bardzo sprytne i praktyczne rozwiązanie. Nawet maksymalnie odsunięte do tyłu dają przyzwoity bagażnik, a po przesunięciu do przodu w bagażniku jest tego miejsca całkiem sporo.
Jako drugie auto w rodzinie do miasta to jest bardzo dobra propozycja. Takiego auta brakuje na polskim rynku. Fajny prześwit, fajne rozmiary i widok z wnętrza. Z tyłu jest w sam raz miejsca dla pasażerów. Zmieszczą się tam też dwa duże foteliki dziecięce, a że auto jest wysokie, to dostęp będzie bardzo wygodny. W razie konieczności przewiezienia czegoś w bagażniku przesuwamy fotele z tyłu i przodu, jeśli trzeba, w dalszym ciągu można jechać w czwórkę.
Cena powinna być jednak co najmniej ze 4 tysiące niższa, to byłby hit - bo wprawdzie za 54 tys. jest wersja Premium, ale korbki z tyłu.... Tył wygląda dziwacznie, ekran też jak doczepiony na siłę - i to jedyne wady tego auta.

Jak ja byłem w salonie to powiedziano mi że to wersja przedprodukcyjna i ten ekran będzie inny
A co do ceny to już pisałem wcześniej Cross UP wv kosztuje podobnie a nie jest tak fajny


Na górę
Post: 22-01-2017, 11:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Przy okazji, Fiat Panda 0.9 Turbo 4x4 kosztuje ok. 63 tys. PLN z metalikiem.

Kolejne testy (ang.):
Top Gear
http://www.topgear.com/car-reviews/suzu ... irst-drive
Motoring Australia
http://www.motoring.com.au/suzuki-ignis ... ew-105496/

Indie (tam mają tylko bazowy silnik benzynowy i 1.3 DDiS):
https://www.youtube.com/watch?v=g-ovJIRMLLo
https://www.youtube.com/watch?v=hR3YYVhXWG8
http://www.youtube.com/watch?v=GWxI119W5OI


Na górę
Post: 25-01-2017, 07:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Obrazek

Pierwsze Ignisy trafiają do klientów w Indiach.
Pomimo głosów krytyki (mały, drogi, mniej praktyczny od Baleno), do połowy stycznia na samochód złożono ponad 10 000 zamówień w całym kraju, w większości przypadków bez jazd testowych, czyli "w ciemno".

Na indyjskim rynku oferowany jest w 2 wersjach silnikowych: 1.2 (K12M) i 1.3 DDiS (D13A), ze skrzynią ręczną lub AMT (AGS) i w 4 poziomach wyposażenia (Sigma, Delta, Zeta, Alpha). Dostępne jest 6 kolorów nadwozia + wersje z czarnym lub białym dachem.


Na górę
Post: 25-01-2017, 09:30 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 180
Zależy, dla kogo co jest praktyczne.
Dla mnie bardziej praktyczne jest auto z dużym prześwitem, wysokie, przez co wygodnie się do niego wsiada i o zgrabnych wymiarach do parkowania i poruszania się w mieście. Do tego lekkie i palące mało. Ignis jest idealny jako drugie auto w domu, takie właśnie do miasta. Przesuwane fotele z tyłu pozwalają go dostosować do potrzeby dnia. I na rynku polskim on praktycznie nie ma konkurencji.
W Baleno jest dużo miejsca, duży bagażnik i dlatego może być nawet autem jedynym w rodzinie, jak to często w PL bywa z Fabią. Trochę inny target. Ale spośród dużej konkurencji wyróżnia się tylko ceną i bagażnikiem.
Ja muszę jeździć autem dużym, a żonie chciałbym dać do miasta małe, w którym i tak pomieści wszystko, co potrzebne, z dziećmi włącznie, a ma zalety crossovera jak wyżej. I taki Ignis jest do tego idealny, a tańszy od Captura, solidniejszy od Sandero Stepway i z normalnym silnikiem i jest robiony w Japonii.


Na górę
Post: 25-01-2017, 10:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Zgadzam się :)
Dla 2 osób żyjących głównie w mieście lub na jego peryferiach - nie widzę wad.

Poniżej ciekawa opcja kolorystyczna z Australii w oparciu o akcesoria (duże zdjęcie, więc sam link):
https://i0.wp.com/practicalmotoring.com ... ours-1.jpg


Na górę
Post: 29-01-2017, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Po dłuższym testowaniu Ignisa jednoznacznie stwierdzam, że ten maluch jest rewelacyjny :ok:
Silnik 1,2 radzi sobie z tym lekkim autem świetnie (do 100 km/h, później jest gorzej, ale nie do takiej jazdy to auto zostało stworzone), w moim odczuciu jest żwawszy od Vitary/S-Crossa 1,6:
https://www.youtube.com/watch?v=sdZibE5ggf0

Spalanie średnie poniżej 5.0 l, w trasie bezproblemowo można się zbliżyć do czterech litrów (2WD).
Wysoka pozycja za kierownicą, jeszcze wyższa na tylnej kanapie, miejsca bardzo dużo (jak na tę klasę samochodu), osoba o wzroście ponad 180 cm wygodnie usiądzie za kierowcą o podobnym wzroście.
Przesuwana tylna kanapa (oraz regulacja kąta pochylenia kanapy) - super rozwiązanie, po maksymalnym przesunięciu kanapy podłoga bagażnika ma prawie takie wymiary jak w Vitarze:
https://www.youtube.com/watch?v=KbCsXlf9VM4

Możliwość dokupienia napędu 4WD - pomimo, iż to tylko sprzęgło wiskotyczne, to w takiej konfiguracji nie jednego zdziwionego będzie można zostawić zimą z tyłu :ok:
Reszta (plastiki, jakość wnętrza itp.) - standardowe dla Suzuki :)

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 30-01-2017, 19:27 
Offline

Rejestracja: 30-01-2017, 19:11
Posty: 1
Jestem nowy a więc przede wszystkim witam i serdecznie wszystkich pozdrawiam.
W grudniu złożyłem zamówienie na Suzuki Ignis w wersji Suzuki Ignis 1.2 DualJet 2WD 5MT Elegance (rocznik 2017).
Uważam, że samochód jest fajny a i nie ma żadnego odpowiednika.
Przeczytałem instrukcję obsługi Interaktywnego systemu multimedialnego firmy Bosch i zachodzę w głowę czy będzie możliwość
zainstalowania w ASO Suzuki zamiast nawigacji fabrycznej - Auto Mapę.
Czy ktoś coś robił w tym temacie ???
Co myślicie o montażu haka do bagażnika rowerowego ?

Pozdrawiam


Na górę
Post: 30-01-2017, 23:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Gratulacje! Może będziesz pierwszy na forum :)

Witek G pisze:
Przeczytałem instrukcję obsługi Interaktywnego systemu multimedialnego firmy Bosch i zachodzę w głowę czy będzie możliwość
zainstalowania w ASO Suzuki zamiast nawigacji fabrycznej - Auto Mapę.
Czy ktoś coś robił w tym temacie ???
Co myślicie o montażu haka do bagażnika rowerowego ?


Tu znajdziesz trochę dyskusji o nawigacji:
viewforum.php?f=23
I w odpowiednich tematach w działach Vitara II i S-Cross.

O haku proponuję założyć nowy temat w dziale Ignisa.

Z zasady nie dyskutujemy o mydle i powidle w jednym miejscu 8)


Na górę
Post: 03-02-2017, 08:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Ignis trafił na końcową listę World Car of the Year i ma dużą szansę na wygraną w kategorii aut miejskich:
http://www.autoexpress.co.uk/car-news/9 ... -announced


Na górę
Post: 04-02-2017, 20:04 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
W poniedziałek jestem umówiony na jazdę testową nowym Ignisem. Zobaczę jak się będzie sprawował ten samochodzik. Z każda wizytą w salonie coraz bardziej mi się podoba.
Jednocześnie przejadę się też Vitarą. Ten samochód również mi sie podoba,ale niestety jest dla mnie trochę za drogi.Ale zobaczymy,może będzie super jeździc i pomyślę o zwiększeniu budżetu za pomocą pożyczki.
Jak myślicie,czy jest szansa,że Ignisem pojeździ się tak z 10 lat bez poważnych usterek? Nie stać mnie niestety na zmianę auta co 5-6 lat. Musi posłużyć mi dłużej. Wiem ,że to trochę wróżenie z fusów bo autko jest krótko na rynku,ale moze jakies prognozy dla działania silnika i możliwej korozji?


Na górę
Post: 04-02-2017, 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
@sipap248, mam 10-cio letniego Swifta, od nowości w moich rękach.
Pomijając rzeczy eksploatacyjne (klocki, tarcze itp.) do tej pory zepsuły się dwie rzeczy (podgrzewanie prawego lusterka oraz czujnik prędkościomierza). Nadwozie - brak korozji, podwozie - kilka lat temu pojawiła się korozja na niezabezpieczonej części (podłoga bagażnika), została wyczyszczona + konserwacja całości (profile, podwozie), do dziś żadnych problemów.
Dbając o auto bez obaw można liczyć na 10 lat bezawaryjnej jazdy, tym bardziej w przypadku prostego, czterocylindrowego silnika 1.2.

PS. Suzuki wstrzymuje zamówienia na Ignisa, obecnie dostępne będą pojedyncze sztuki, które niebawem trafią do Polski. Kolejne auta dopiero z produkcji majowej, dostawa na sierpień.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 05-02-2017, 13:15 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Tak,ale kiedys robili auta które wytrzymywały znacznie dłużej niż obecnie produkowane. Grubsze blachy,lepsze lakiery,wytrzymalsze-nie wysilone silniki.
A teraz,co przyjrzę się bliżej jakiemuś modelowi,to wychodzą różne problemy i usterki. Naprawdę ciężko coś kupić w miarę pewnego.


Na górę
Post: 06-02-2017, 10:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
W takiej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak kupić pewne auto używane...
2007 to nie jest bardzo odległe "kiedyś", choć wtedy jeszcze nie obowiązywały normy dotyczące lakierów, szyb itp.
Piszesz o wróżeniu z fusów - a na jakiej innej podstawie można wróżyć, jeśli nie na jakości aut Suzuki z ostatnich lat?
Co do silnika - akurat w Ignisie jest zupełnie nie wysilony, prosty, wolnossący, czterocylindrowy silnik, obstawiam, że w tym temacie nic pewniejszego nie znajdziesz.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 07-02-2017, 13:39 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Żeby kupić używany musiał bym być absolutnie pewny źródła. Niestety nie znam nikogo kto pozbywał by się jakiegoś interesującego mnie samochodu. Dlatego chcę kupic nowe .
Myślę i myślę nad tym zakupem. Tym bardziej, że okazało się że firma w której pracuje ma ładną zniżkę na samochody firmy Suzuki i mogłbym mieć Ignisa w najdroższej wersji wyposażenia(2D,zwykły silnik) z lakierem metalik za 60K.


Na górę
Post: 07-02-2017, 14:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
4 tys. taniej, to dobry rabat na nowego Ignisa.


Na górę
Post: 07-02-2017, 16:41 
Offline

Rejestracja: 02-02-2017, 09:23
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Vitara 1.6
Avalanche pisze:
4 tys. taniej, to dobry rabat na nowego Ignisa.

Wiem,wiem ale taki sam rabat mam na Vitarkę i kusi mnie by dozbierać.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 69 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]