Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 17:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-08-2015, 14:30 
Offline

Rejestracja: 23-08-2015, 19:15
Posty: 2
Witam,
Próbuję podłączyć światła dzienne do Ignisa 2007. Zakupione światła led z automatem, 3 przewody: do masy, do 12v po stacyjce, i 12v świateł mijania teoretycznie do wyłączenia świateł.
I tak. + po stacyjce znalazłem przy kostce po prawej stronie akumulatora, będzie to prawdopodobnie pompa paliwa, nie jestem pewny ale + pojawia się po przekręceniu kluczyka.
Problem mam z wyłączaniem świateł. Do żarówki świateł mijania idą 3 przewody, które mają 12v cały czas, masa pojawia się na jednym po właczeniu świateł. Wyczytałem gdzieś by wpiąć się do światła postojowego. I wszystko fajnie tylko.. przy wyłaczonym silniku + po stacyjce ma ponad 12V a światła postojowego trochę ponad 10V. gdy silnik pracuje + po stacyjce ma 13-14V a postojówki 12V. W każdym razie taka konfiguracja nie wyłącza świateł dziennych. Zauważyłem, że by wyłączyć światłą dzienne trzeba podać podobne napięcie na 3 przewód jak jest na + po stacyjce.
Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie.. gdzie szukać innego + po stacyjce, który będzie miało 12V, czy zastosować stabilizator napięcia na + po stacyjce..
Może ma to ktoś jakoś rozwiązane.
z góry dziękuję za wszelką pomoc
pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2015, 14:20 
Offline

Rejestracja: 05-11-2007, 14:00
Posty: 65
Lokalizacja: w-wa
Hej

Moje Led-y zapalają się po uruchomieniu silnika ale znam i takie które włączają się po zapłonie
Podłączenie do świateł mijania sobie daruj , sterowane są minusem ( stały plus)
Ale pozycyjne są już " normalne.
Ja swoje podłączyłem pewnie do konektora żarówki światła pozycyjnego lub do wyjścia po bezpieczniku , soory, dawno było nie pamiętam
Zasilanie Led bezpośrednio z akumulatora po bezpieczniku
Rózniece napięć 12.. 14 V sobie odpuść , wazny jest sygnał a nie jego wartośc do wyłączenia Ledów ( takie systemy znam )
Schematy w załącznikach i powodzenia


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Darek, Ignis 4x4 > S-Cross 1.0 AllGr


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2015, 14:26 
Offline

Rejestracja: 05-11-2007, 14:00
Posty: 65
Lokalizacja: w-wa
Uzupełnienie

W Twoich Ledach pewnie jest tak

1. masa "-"
2. "+" po stacyjce trzeba znaleść na bezpiecznikach ( jeżeli montujesz moduł sterujący w komorze silnika )- to może oznaczać że Led włączą się po włączeniu stacyjki ( u mnie był potrzebny stały + bo ledy włączały się po włączeniu silnika )
3. sygnał na wyłączenie Ledów ( opisany pewnie jako podłączenie do świateł mijania ) podłączasz do swiateł pozycyjnych

_________________
Darek, Ignis 4x4 > S-Cross 1.0 AllGr


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]