Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 14:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-04-2015, 10:48 
Offline

Rejestracja: 06-04-2015, 10:11
Posty: 3
Witam
Silnik 1.3 benzyna bez lpg, rok produkcji 2000. Pewnego dnia auto nie odpaliło, akumulator był rozładowany, został naładowany i od tamtej pory są problemy. Auto odpala, lecz na wolnych obrotach faluje, przerywa, czasami gaśnie. Jazda na wolnych obrotach praktycznie niemożliwa, na wysokich auto jedzie normalnie według mnie. Na liczniku co jakiś czas zapala się check engine. Przed tą usterką auto jeździło normalnie, czasami na zimnym lekko potrafił przerywać, ale jak złapał temperaturę to było już ok. Akumulator także nie pierwszej nowości.
Pytanie gdzie szukać usterki? Na pewno muszę zmienić paski, bo słychać jak czasami piszczą po przegazowaniu auta. Myślałem o wymianie świec na nowe, ale pytanie czy to na pewno to, czy nie inna usterka, nie chce wymieniać wszystkiego po kolei i wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Przeszukałem google, lecz nic konkretnego nie znalazłem, proszę o jakiekolwiek sugestie, będą cenne dla mnie.
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-05-2015, 16:16 
Offline

Rejestracja: 06-04-2015, 10:11
Posty: 3
To co zostało sprawdzone lub wymienione:
Świece zapłonowe, uszczelka kolektora dolotowego, nowa sonda lambda
Sprawdzona pompka paliwowa (3 bary- książkowo),sprężanie, podmienione cewki z fajkami (ze sprawnego auta)
Brak rezultatów.
Zostało do sprawdzenia map sensor i czujnik przepustnicy bo jak się odepnie wtyczkę od przepustnicy auto chodzi w miarę normalnie, problem jest na zimnym silniku.

Brak pomysłów, części drogie w ciemno nie chce kupować i tak po zniżkach kupowałem, bo jako szary człowiek zamiast 400 za części bym zapłacił o wiele więcej. W internecie nic podobnego nie znalazłem, na czuja wszystko trzeba sprawdzać.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-05-2015, 14:07 
Offline

Rejestracja: 06-04-2015, 10:11
Posty: 3
Przyczyna prawdopodobnie odnaleziona. Zła masa między komorą, a silnikiem. Auto chodzi normalnie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]