Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-09-2014, 09:53 
Offline

Rejestracja: 07-01-2008, 15:19
Posty: 4
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich na Forum !

Mam Ignisa z automatyczną skrzynią, rocznik 2007, silnik 1,5, napęd 2WD.

W zasadzie wszystko OK, ale bardzo irytuje mnie stale pracujący wentylator chłodnicy. Jak tylko silnik nagrzeje się od razu się włącza i pracuje prawie cały czas. Nawet w trasie przy prędkościach 90-100 silnik cały czas się kręci. Dziwne, bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Sporadycznie się wyłącza jak wjadę do chłodnego garażu.

Termostat wymieniony, czujnik temperatury też.
Być może czujnik jest źle dobrany i ma niepoprawną charakterystykę.
Ktoś wie jaki kupić konkretnie do mojej wersji Ignisa?

A może problem jest z automatem, bo skrzynia też jest chłodzona w tym samym obiegu ?
Skrzynia chodzi OK, nic się nie dzieje, może to normalne że się grzeje ?

Ma ktoś na forum Ignisa w automacie, żeby porównać kiedy pracuje silnik wentylatora ?

Pozdrawiam;
Artur


Na górę
Post: 08-03-2017, 22:24 
Offline

Rejestracja: 12-12-2016, 21:41
Posty: 2
Suzuki: ignis
Witam, mam problem z wentylatorem chłodnicy Suzuki Ignis II 1,3 2004r., który załącza się po przejechaniu 5km. nawet przy minusowej temperaturze i pracuje prawie cały czas (wyłączy się po przyjechaniu i zostawieniu silnika na wolnych obrotach). Mechanik stwierdził,że to czujnik wentylatora – kupiłem ,wymienił i dalej to samo , następnie powiedział, że to musi być termostat – kupiłem ,wymienił, a problem jak był, tak jest nadal. Powiedział ,że może elektromechanik po podłączeniu do kompa coś znajdzie ,może jakiś inny czujnik itd. Pojechałem – komputer nic nie wykazał, żadnych błędów itp. tylko elektromechanik stwierdził, że czujnik wentylatora załącza go przed otwarciem termostatu i dlatego tak się ,dzieje i że trzeba wymienić termostat, ręce opadają. Proszę o pomoc ,może ktoś miał podobny problem. :(


Na górę
Post: 10-03-2017, 05:44 
Offline

Rejestracja: 12-08-2016, 05:48
Posty: 165
Lokalizacja: Stalowa Wola
Suzuki: GVII, SX4, Wagon
Witam!
A jak zachowuje się wskaźnik temperatury?

_________________
Pozdrawiam! Marek
GV II 1.9 DDiS ; SX4 1,6 M16 ; Wagon M13A


Na górę
Post: 10-03-2017, 08:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
A może zapchany układ chłodzący? Jak z płynem? Ilość jest odpowiednia?
W tym wątku jest opis innego problemu, ale może przyczyna ta sama?
viewtopic.php?f=51&p=123346#p123346

Połączyłem dwa temat stąd troszkę dziwny układ postów :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 10-03-2017, 18:16 
Offline

Rejestracja: 12-12-2016, 21:41
Posty: 2
Suzuki: ignis
Witam, co do wskaźnika to jest ok, czyli tak jak zawsze ,minimalnie przed polową skali ,tak bynajmniej było u mnie od kiedy kupiłem auto. Jeśli chodzi o możliwość zatkanego lub zanieczyszczonego układu ,to też mi się wydaje ,że będzie ok, dlatego ,że jak mechanik odłączył sztuczne wentylator (rozłączył kable na złączce zasilanie wentylatora ) i silnik pracował na wolnych obrotach ,to po jakimś czasie wąż od dołu chłodnicy był gorący .Czyli termostat się otworzył i duży obieg przez chłodnicę poszedł, więc chyba jest ok,tak mówi mechanik. A elektromechanik mówi coś innego, że to termostat jest do wymiany bo za późno się otwiera, nie w zakresie temp.82-86 stopni , później niż temperatura załączenia czujnika wentylatora, no i komu tu wierzyć i co dalej robić z tym problemem, proszę o pomoc.


Na górę
Post: 09-04-2017, 23:45 
Offline

Rejestracja: 09-04-2017, 23:34
Posty: 1
Suzuki: ignis
Witam.Bardzo proszę napisać czy jest rozwiązany problem .


Na górę
Post: 17-05-2017, 16:47 
Offline

Rejestracja: 07-01-2008, 15:19
Posty: 4
Lokalizacja: Białystok
U mnie problem cały czas nie rozwiązany. Radzę sobie włączając ogrzewanie na maxa, wtedy mały obieg idzie na nagrzewnicę i całe ciepło idzie do auta, a wentylator nie włącza się tak często. Zimą jest super, latem w upale przy włączonym ogrzewaniu - tak sobie.
Sugeruje to, ze ewidentnie jest problem z termostatem i duży obieg nie działa.
Więc wymieniłem termostat, w Ignisie to kosztowne bo trzeba demontować kolektor dolotowy zeby się dostać do termostatu.
Po wymianie termostatu problem dalej występuje.
Wskazówka temperatury cały czas na połowie skali, problemem jest tylko ten właczający się wentylator.
Czujnik temperatury też wymieniłem (prosta i tania wymiana), - nie pomogło.
Rura pod spodem (duży obieg) gorąca gdy wentylator nie pracuje, gdy się włączy rura robi się zimna.
Pojęcia nie mam co jest, jeżdżę z włączonym ogrzewaniem kolejny rok.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]