Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 20:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-10-2013, 14:27 
Offline

Rejestracja: 20-04-2013, 08:00
Posty: 3
Witam. Od maja jestem posiadaczem Ignisa 1.3 rocznik 2005 z fabrycznie zamontowanym webasto. Do tej pory nie było okazji aby je sprawdzić, ale nastały teraz chłodniejsze poranki i chciałem załączyć webasto. Wcisnąłem na pilocie przycisk "on", zapaliła się na pilocie kontrolka i zaczęła migać. Jadnak jak wsiadłem do auta po 15 minutach nie było żadnych efektów jeśli chodzi o wzrost temperatury wewnątrz auta. Po załączeniu webasto spod maski słychać było lekki szum i myślałem, że to sygnał, że webasto działa. Wie ktoś może dlaczego wnętrze się nie nagrzewa? Może miałby ktoś instrukcję obsługi webasto i mógłby ją udostępnić, to będę bardzo zobowiązany. Bardzo liczę na pomoc doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam
radmi


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-10-2013, 20:28 
Offline

Rejestracja: 22-10-2011, 14:29
Posty: 19
Lokalizacja: Lublin
Witam! Jeżeli chodzi o instrukcję to niestety jej nie posiadam, mogę natomiast co nieco podpowiedzieć w sprawie działania i obsługi webasto kiedyś nawet instalowałem coś takiego u siebie.
1. Jeżeli jest to webasto wodne powinno być zamontowane na małym obiegu wody przed nagrzewnicą.
2. Przy poprawnym montażu powinno ono załączać dmuchawę ( przekaźnik sterujący dmuchawą może być zainstalowany przed przełącznikiem co wymaga pozostawienia przełącznika najlepiej w pozycji 2) w takim przypadku przed opuszczeniem pojazdu należy ustawić pokrętło ogrzewania na max oraz włącznik dmuchawy w poz. 2 wskazane jest też ustawienie wewnętrznego obiegu powietrza.
3. Jeżeli chcesz sprawdzić czy wszystko działa jak należy wykonaj czynności opisane w punkcie 2. najlepiej przy zimnym silniku, uruchom webasto z pilota lub wewnętrznego włącznika jeżeli taki masz, pierwsza uruchamia się dmuchawa w piecu oraz w samochodzie oraz elektryczna pompka wody (najczęściej znajduje się przy piecu i jest bardzo cicha) następnie powinna załączyć się grzałka w piecu (można to sprawdzić jedynie po zwiększonym poborze prądu przez piec (10-15 A) po chwili startuje pompa paliwa (cykliczne cykanie ok 1 Hz zainstalowana na przewodzie paliwowym być może przy zbiorniku lub w komorze silnika) potem następuje zapłon w piecu i rozpoczyna się grzanie (z wydechu pieca powinny zacząć dmuchać gorące spaliny) aby zaczęło się robić ciepło we wnętrzu potrzeba co najmniej 10-15 min.
Byłbym wdzięczy gdybyś zrobił kilka fotek chodzi mi zwłaszcza o miejsce montażu pieca i podłączenie obiegu wody. Daj odpowiedź jak sprawdzisz czy działa jak należy.
W razie czego mam gdzieś trochę dokumentacji do Thermo Top C oczywiście po angielsku.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2013, 13:29 
Offline

Rejestracja: 20-04-2013, 08:00
Posty: 3
Witam. Bardzo dziękuję za wskazówki :) Zastosuję się do Twojego instruktażu i napiszę czy wszystko działa.

Pozdrawiam
radmi


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]