Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 19:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-02-2024, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Witam. U mnie temat reflektorów wraca w pewnym sensie jak bumerang. Jeden diagnosta ustawia wyżej i są poprawne, drugi po roku stwierdza że jednak źle i ustawia inaczej. No ale zauważyłem problem jak w tytule. Swift z FULL LED ma automatyczne poziomowanie świateł. I tutaj ma problem bo jak auto klapnie , na pokładzie plus minus 400 kg to światła tak krótko świeca że po zmroku strach szybciej niż 40 km /h jechać. Da się to gdzieś przez OBD wysterować ? Albo wymienic moduł ?


Na górę
Post: 20-02-2024, 20:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Kilka lat temu na forum Vitary miałem problem ze światłami. Jeśli odszukasz wątek, to tam jest sporo danych na temat zasad ustawienia świateł, a przede wszystkim tolerancji wysokości. Możesz sam sprawdzić dość łatwo czy masz dobrze ustawione światła i wyliczyć ile jeszcze możesz je podnieść. Regulacja pewnie śrubką na tyle lampy. Z czujnikami nic nie zrobisz.

U mnie w swifcie światła bardzo dobrze działają. Nie ma żadnych problemów z zasięgiem. W vitarze to był dramat przed modyfikacją. I co ciekawe, nikt nie mruga - światła są dobrze ustawione, fabrycznie były za nisko (w dolnym limicie tolerancji).

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 21-02-2024, 00:36 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 178
Suzuki: swift shvs
trzeba przerobic mocowanie korektora przy tylnej belce. Zrobiłem, teraz dobrze obniza po obciazeniu.

problem jest tego typu, ze swift ma korektor tylko przy tylnej osi. obciazony w samym bagazniku obniza prawidlowo, ale juz obciazony pasazerami auto siada cale (i przodem i tyłem) i tego tylni korektor nie ogarnia.


Na górę
Post: 21-02-2024, 18:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Vitara ma dwa korektory - przód i tył. Swift ma tylko jeden? Dziwne.

Ale tak czy inaczej - jak całe auto siądzie o 1cm równo, to zasięg musi się zmniejszyć. Przepisy dotyczą kąta ustawienia świateł, a nie ich zasięgu. Kąt może być prawidłowy, ale reflektor jest niżej, więc zasięg spada. prosta matematyka.

Też chciałem przerobić korektor, ale zrezygnowałem, bo istniało duże ryzyko, że w obciążonym aucie będę świecił innym po oczach. Przegląd oczywiście zmodyfikowane auto przejdzie, bo sprawdzają nieobciążony.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 22-02-2024, 11:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
kurde zawsze coś. ALe o tym że na tylnej osi czujka jest to lipa :D ktos nie pomyslal, bo w bagazniku worki z cementem musiałbym wozić by [cenzura] sama w sobie siadła
. No tu jest wgl dziwnie bo dwa razy ustawiano mi na tym samym skp swiatla. Raz podnieśli i było według norm i świeciły ładnie, nikt nie mrugał, potem znowu i stweirdził inny diagnosta że za wysoko i obniżył xD parodia po prostu. Nic za tydzien jedzie na wymiane oleju to poprosze mechanika by coś z tym podziałał :)


Na górę
Post: 22-02-2024, 15:21 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 178
Suzuki: swift shvs
no niestety.
cały dzień siedzialem w kanale i dumałem, ale wydumałem. teraz prawidłowo reguluje wysokość swiateł.
przerobione mocowanie (przesuniete do przodu auta) i przedłużona dzwignia dwukrotnie.
jeszcze dorobiona osłona termiczna, bo potencjometr dość blisko rury wydechu.


Na górę
Post: 23-02-2024, 08:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
czyli by u siebie poprawić musze w skrócie poprawić fabrykę ? :)


Na górę
Post: 23-02-2024, 17:23 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 178
Suzuki: swift shvs
swirusek231 pisze:
czyli by u siebie poprawić musze w skrócie poprawić fabrykę ? :)


a bo to raz się poprawiało fabryke :lol: nie jestem w stanie zliczyć tych przykładów.


Na górę
Post: 24-02-2024, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
to z ciekawości zapytam starego wyjadacza, co w swifcie z ciekawości poprawiałeś ? :)


Na górę
Post: 24-02-2024, 18:53 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 178
Suzuki: swift shvs
swirusek231 pisze:
to z ciekawości zapytam starego wyjadacza, co w swifcie z ciekawości poprawiałeś ? :)


- skrócenie patyka lusterka wewnetrznego (jestem wysoki i zasłaniało mi pół szyby)
- podniesienie przodu siedziska o 1,5 cm do góry (ten sam powód co wyżej, brak podparcia ud)
- uchwyt na gaśnice (ale czy to modernizacja?)
- wygłuszenie ?
- głośniki ?
- piszczek przy zamykaniu auta z pilota
- izolacja przedniego odcinka wydechu (duuużo chłodniej pod maską)
- wspomniane w temacie poziomowanie świateł
- bezprzewodowe Android Auto (to chyba najlepsze co zrobiłem zaraz po światłach)
- ostatnio wymieniłem olej w skrzyni bo po 17kkm to był gnój a nie olej i opiłki
- oklejone newralgiczne punkty na karoserii folią PPF (ale to żadne usprawnienie)

W poprzednich autach bylo tego więcej, bo raz że były używane więc nie było stresu z gwarancją, a drugi raz że było faktycznie więcej do zrobienia.
Swift jest 'w miare' dobrze zaprojektowany. No te światła to faktycznie wtopa, jak narazie jedyna odkryta, zobaczymy co czas przyniesie.


Na górę
Post: 25-02-2024, 08:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
hmh ja mam 40 tys km to może tez olej w skrzyni zrobie :D profilaktycznie. Te światla musze zrobic sam mam 2 metry wzrostu i znaczna wagę, jak wezme podobnych sobie 2-3 pasażerów to swift siada aż miło :D Wygłuszenie też się zastanawiam nad tym. Chce teraz po zimie sprawdzić jak spód wygląda i obgadac ze znajomym co ma kanał by spróbowac to zrobić samemu. Zwlaszcza, że ze skrzynia mam jeden problem, czasem odskakuje mi wsteczny, niby czujniki cofania lapia ale wajcha czasem odskakuje na nautral


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]