Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 22:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 19-07-2023, 12:56 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
swirusek231 pisze:
quadalcanal pisze:
...Ktoś kto umie jeździć nie potrzebuje napędu 4x4 - nie mówię tu o autach sportowych

To ja teraz w zime tak mialem na kaszubach, śniegu nawaliło, pługów brak. Wszyscy jada 20 km/h nawet w suwach AWD a swift na nowych zimówkach hankooka ( zastanawiałem się ...


Miałeś kiedykolwiek auto z AWD? Bez obrazy, ale twierdzenia że autem FWD pojedziesz gdzie chcesz (i że to tylko umiejętności kierowcy) to są trochę bajki. Juz nie będę pisał o "lepszych kierowcach".
Zobacz choćby tu: https://youtu.be/LTXBz_GrsDw (od 6:01)


Na górę
Post: 20-07-2023, 08:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
arekws1 pisze:
swirusek231 pisze:
quadalcanal pisze:
...Ktoś kto umie jeździć nie potrzebuje napędu 4x4 - nie mówię tu o autach sportowych

To ja teraz w zime tak mialem na kaszubach, śniegu nawaliło, pługów brak. Wszyscy jada 20 km/h nawet w suwach AWD a swift na nowych zimówkach hankooka ( zastanawiałem się ...


Miałeś kiedykolwiek auto z AWD? Bez obrazy, ale twierdzenia że autem FWD pojedziesz gdzie chcesz (i że to tylko umiejętności kierowcy) to są trochę bajki. Juz nie będę pisał o "lepszych kierowcach".
Zobacz choćby tu: https://youtu.be/LTXBz_GrsDw (od 6:01)



mam czasem przyjemnosc jazdy foresterem :) https://www.youtube.com/watch?v=0KRExxos1nU konkretnie tym :D A takie mam przeświadczenie, bo wcześniej jeżdżąc superbem Fwd zima jak nawaliło śniegu to musialem wyprzedzac każdą sierote w suvie awd co bala się szybciej niż 20 km/h jechać. No może to kwestia opon, bo na zimowych nigdy nie oszczedzałem. Nokian Zawsze wlatywał :D i gryzł śnieg jak głupi suchara :)


Na górę
Post: 20-07-2023, 21:21 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
DS pisze:
Impreza Outback, 5MT wolnossak - centralny z wisko 4kgf, przednie i tylne dyfry otwarte. Aczkolwiek Subaru potrafiło wrzucić randomowo inne skrzynie, ale nigdy z otwartym centralnym. Może sprawdzałeś jakieś VTD przy wyłączonym silniku czy z uszkodzonym sprzęgłem dyfra, wtedy rzeczywiście - z uwagi na usterkę - dyfer mógł być otwarty.

Nie wiem czy to była usterka, czy coś innego, ale na podnośniku wszystkie dyfry wyglądały na otwarte. Tak czy inaczej startować to nie chciało.


Na górę
Post: 29-08-2023, 19:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Kotperski pisze:
Duster ma blokadę dyfra centralnego (nie wiem jak Vitara i S-Cross). Swift jej nie miał, albo nie znalazłem przełącznika. A to oznacza, że przy braku przyczepności cała para pójdzie w gwizdek, czyli na jedno koło, jak w ośce.
DS pisze:
Nie na jedno, a na dwa koła - jedno z przodu i jedno z tyłu. I tu ma zadziałać kontrola trakcji, żeby poszło na cztery.
Kotperski pisze:
Jeśli nie ma choćby szczątkowej blokady mechanizmu różnicowego, to na jedno. Nie ma sensu się tutaj sprzeczać, tak po prostu jest
DS pisze:
ABSOLUTNIE TAK NIE JEST. Napęd tylnej osi pobierany jest z obudowy przedniego dyfra, zatem jeśli kręci się którekolwiek przednie koło, to kręci się i wał napędowy, więc kręci się też co najmniej jedno koło z tyłu (...) żeby nie być gołosłownym odnośnie poprzednich postów, wkrótce wrzucę prezentację na przykładzie Subaru Justy, czyli Suzuki Swifta

Dla potomnych - krótka prezentacja działania napędu ze sprzęgłem wiskotycznym: https://www.youtube.com/watch?v=PMsQoMdv_gQ

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 06-09-2023, 12:19 
Offline

Rejestracja: 31-05-2022, 12:03
Posty: 8
Lokalizacja: KNT
Suzuki: Grand Vitara
Jak wjeżdżacie wszędzie z napędem na ośkę to znaczy że macie słabe górki i zimy, problem tego kraju jest taki, że za kierownicami sami mistrzowie, a przyjdzie zima to cała wieś stoi bo turystów pełno próbujących dojechać na wyciąg :P


Na górę
Post: 06-09-2023, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Tuff pisze:
Jak wjeżdżacie wszędzie z napędem na ośkę to znaczy że macie słabe górki i zimy, problem tego kraju jest taki, że za kierownicami sami mistrzowie, a przyjdzie zima to cała wieś stoi bo turystów pełno próbujących dojechać na wyciąg :P


Pfi mialem takie górki że ośką wjeżdżalem a z quatro nie mogli bo na lipnych oponach :D z reszta osobiście na naty nie jeżdze bo bym sobie giry polamał :) jestem chyba bardziej drewniany niż rasiak :)


Na górę
Post: 06-09-2023, 21:13 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 178
Suzuki: swift shvs
Tuff pisze:
Jak wjeżdżacie wszędzie z napędem na ośkę to znaczy że macie słabe górki i zimy, problem tego kraju jest taki, że za kierownicami sami mistrzowie, a przyjdzie zima to cała wieś stoi bo turystów pełno próbujących dojechać na wyciąg :P


Pełna zgoda


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]