Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 06:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-06-2023, 20:01 
Offline

Rejestracja: 11-06-2023, 12:46
Posty: 38
Suzuki: Swift 1.2 Dualjet
Dzień Dobry.
Gdzie podpinacie u siebie wideorejestrator. Chcę podpiąć na stałe nie przez zapalniczkę. Pod kierownicą są bezpieczniki może tam próbować szukać?


Na górę
Post: 18-06-2023, 20:24 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 23:09
Posty: 102
Lokalizacja: Inowrocław
Suzuki: Swift 1.2
Zapalniczka. Do bezpiecznikow wymagana wysoka sprawnosc fizyczna i rece dziecka. :) No i ingerujesz w elektryke co moze byc sliskie przy szarpaniu sie z ubezpieczycielem. A kable m/w tak: https://www.youtube.com/watch?v=gsNRLWk_HBU . Da sie bez rozkrecania czegokolwiek (po prostu wciskajac kable pod elementy - nic nie skrzypi czy cos). Z garminem mini2 nic nie rzuca sie w oczy i mozna niemal zapomniec ze jest jakas kamerka (niestety, ale bardzo rzadko, powiedzmy raz na 2miesiace, ten model sie przywiesza i piszczy - pomaga power off on).


Na górę
Post: 18-06-2023, 20:29 
Offline

Rejestracja: 11-06-2023, 12:46
Posty: 38
Suzuki: Swift 1.2 Dualjet
ale potrzebuję mieć wolną zapalniczkę ponieważ często podpinam inne rzeczy pod nią. Dlatego wolał bym gdzieś pod plus pod stacyjkę. Albo ewentualnie pod bezpiecznik od zapalniczki.


Na górę
Post: 19-06-2023, 07:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 258
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Chłopie ty masz problemy, masz coś takiego jak rozgałęziarkę do zapalniczki na dwa lub trzy wyjścia USB albo inne tego typu wtyczki, ja osobiście mam rozgałęziacz na dwa usb, jedno do ladowania telefonu, drugie idzie do rejestratora, gniazdo zapalniczki daje wystarczająco mocy, że pewnie jeszcze jakbym miał trzeci port to mógłbym lodówke turystyczną podłączyć. Czasami najprostsze rozwiązania są najprostsze :)


Na górę
Post: 19-06-2023, 08:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Rozgałęźnik do bezpieczników z Allegro - tylko sprawdź, który typ potrzebujesz. Wpinasz się w któryś bezpiecznik ACC. Masę podłączasz gdzieś pod tablicą i nic nie widać. Przewody można puścić w słupku i pod podsufitką. Jeśli orientujesz się trochę w elektryce, to będzie dobrze. Jeśli nie, to podjedź do jakiegoś warsztatu i zrobią Ci to w pół godziny.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 19-06-2023, 08:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 349
Lokalizacja: Jelenia Góra
kabel przez kokpit do zapalniczki - dziadostwo... ja rozciąłem kabel i wlutowałem w zasilanie przy oświetleniu w podsufitce - działa 3 rok i zero wiszących kabli.

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 19-06-2023, 15:10 
Offline

Rejestracja: 12-01-2018, 21:18
Posty: 93
U siebie podpiąłem pod USB - kupiłem odpowiedni przewód (bo fabryczny był tylko do gniazda zapalniczki) oraz złącze kątowe USB, żeby kabla nie łamać przy wtyczce. Przewód puściłem w lewo, potem za konsolę i pod deską oraz schowkiem do prawego słupka. Nie demolowałem osłony słupka jak na filmie, wystarczy podważyć czymś miękkim plastik od strony drwi i robi się miejsce na kabel. Ukrycie przewodu w podsufitce to bułka z masłem, bo jest ogrom miejsca.

Ale nie wiem, czy to jest zasilanie na stałe. Gdyby nie było, to wpiąłbym w lampkę sufitową lub jakieś ustrojstwo pod tą czarną pokrywą na górze szyby. Gdzieś zasilanie będzie na pewno.


Na górę
Post: 19-06-2023, 21:44 
Offline

Rejestracja: 11-06-2023, 12:46
Posty: 38
Suzuki: Swift 1.2 Dualjet
zapalniczka jest mi potrzebna co chwilę wpinam różne urządzenia. Dlatego wolę kamerę podpiętą na stałe, tylko nie chcę ingerować za mocno ponieważ auto jest na gwarancji. Myślę o bajpasie do bezpiecznika zapalniczki. Jak dobrze wyczytałem to jest bezpiecznik pod kierownicą nr 32 tylko w instrukcji jest dziwnie opisany acc-2. Masę z śruby wezmę i myślę że takie rozwiązanie będzie najlepsze. A jeszcze takie pytanie jaki rodzaj bezpieczników mamy w swifcie?


Na górę
Post: 20-06-2023, 16:43 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 23:09
Posty: 102
Lokalizacja: Inowrocław
Suzuki: Swift 1.2
sa rozne rozwiazania co ci uratuja gniazdo zapalniczki dajac potrzebne usb, np:
https://allegro.pl/oferta/baseus-ladowa ... 2639845929
lub:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-roz ... f100019fbc

jak myslisz o gwarancji lub ubezpieczeniu w razie draki to nic wpietego w instalacje elektryczna auta nie bedzie legitne, chyba ze ci to zrobi ASO i da jakis papier


Na górę
Post: 30-06-2023, 06:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-10-2021, 21:10
Posty: 9
Lokalizacja: Ruda Śląska
Suzuki: Swift 2021 Elegenace
michalikpiotr pisze:
zapalniczka jest mi potrzebna co chwilę wpinam różne urządzenia. Dlatego wolę kamerę podpiętą na stałe, tylko nie chcę ingerować za mocno ponieważ auto jest na gwarancji. Myślę o bajpasie do bezpiecznika zapalniczki. Jak dobrze wyczytałem to jest bezpiecznik pod kierownicą nr 32 tylko w instrukcji jest dziwnie opisany acc-2. Masę z śruby wezmę i myślę że takie rozwiązanie będzie najlepsze. A jeszcze takie pytanie jaki rodzaj bezpieczników mamy w swifcie?



Bezpieczniki są te „małe” (nie pamietam jakie to miało oznaczenia). Zanurkuj pod kierownice i sobie sprawdź bo jak już ktoś wspomniał trzeba się nieco nagimnastykować żeby tam coś zrobić więc jak jesteś kawał chłopa to możesz się zniechęcić zanim zaczniesz:)

Ja wpinalem się pod bezpiecznik (a właściwie pod 2, jeden stały plus a jeden po stacyjce). Numeru też już nie pamiętam bo to 1,5 roku temu bylo. Masa z jakiejś śruby która była w „okolicy”.

Co do gwarancji - jasne, jakieś ryzyko zawsze jest. Ale Suzuk pod wzgledem elektryki to jednak prosty jak budowa cepa :) Mam też Leona gdzie elektronika u wielu osób lubi żyć własnym życiem i tam się nie odważyłem wpinać w bezpieczniki (ale też nie wyobrażam sobie zeby mi jakis kabel na stale wisial na kokpicie więc ciągnąłem wszystko do zapalniczki w bagażniku ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]