Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 08:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-08-2022, 18:06 
Offline

Rejestracja: 16-05-2022, 13:22
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Swift, Vitara hybrid
Cz istnieje możliwość podniesienia zawieszenia w Swifcie tak o 2cm?Praktycznie wezędzie przy podjeżdżaniu obciera przód.widziałem produkt firmy Spaccer lecz ceny mają kosmiczne.


Na górę
Post: 08-08-2022, 08:04 
Offline

Rejestracja: 12-01-2018, 21:18
Posty: 93
Nie zawracałbym sobie głowy tymi gumowymi badziewiami. Jedyny sensowne sposoby to opony lub sprężyny i amortyzatory na przykład z Ignisa. W tym drugim wypadku auto się podniesie o jakieś 2-3 cm (sprężyny są dłuższe o ok. 4 cm, ale nie oznacza to, że zawieszenie się podniesie o tyle). Możesz też wymienić felgi i opony tak, by uzyskać koło o większej średnicy (na przykład 195/60/16 dają Ci ok. 1,5 cm prześwitu więcej), ale kosztem przekłamań we wskazaniach zegarów i osiągów. Oczywiście w obu wypadkach zupełnie zmieni się na minus prowadzenie samochodu i zachowanie na drodze, a w razie (odpukać) wypadku, jeśli ktoś zauważy taką modyfikację, to Twój ubezpieczyciel odmówi wypłaty z Twojego OC.

Poza tym Swift ma prześwit podobny do mnóstwa innych aut, krótki zwis przedni i osłonę pod silnikiem więc osobiście bym się nie przejmował ocieraniem.


Na górę
Post: 09-08-2022, 08:28 
Offline

Rejestracja: 16-05-2022, 13:22
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Swift, Vitara hybrid
Kotperski pisze:
Nie zawracałbym sobie głowy tymi gumowymi badziewiami. Jedyny sensowne sposoby to opony lub sprężyny i amortyzatory na przykład z Ignisa. W tym drugim wypadku auto się podniesie o jakieś 2-3 cm (sprężyny są dłuższe o ok. 4 cm, ale nie oznacza to, że zawieszenie się podniesie o tyle). Możesz też wymienić felgi i opony tak, by uzyskać koło o większej średnicy (na przykład 195/60/16 dają Ci ok. 1,5 cm prześwitu więcej), ale kosztem przekłamań we wskazaniach zegarów i osiągów. Oczywiście w obu wypadkach zupełnie zmieni się na minus prowadzenie samochodu i zachowanie na drodze, a w razie (odpukać) wypadku, jeśli ktoś zauważy taką modyfikację, to Twój ubezpieczyciel odmówi wypłaty z Twojego OC.

Poza tym Swift ma prześwit podobny do mnóstwa innych aut, krótki zwis przedni i osłonę pod silnikiem więc osobiście bym się nie przejmował ocieraniem.



Spr. Ocierają te wystające po obu str. plastiki, nie zderzak. Oryginalne kołamiałem 185/55r16 w dniu zakupu wymienili miną Alu czarny mat 15 stki 175/65. Jak zjadę te to chcę założyć 185/65r15. Nie wiem tylko czy nie będzie nigdzie obcierać. Na szerokość +10mm a na średnicy +13mm będzie.


Na górę
Post: 10-08-2022, 10:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 246
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Też mi przyciera ale najwyżej ułamiesz to i będzie spokój :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]