Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 05:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-07-2022, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 246
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Witam serdecznie, nie znalazłem podobnego wątku, więc liczę na drobna poradę.
Swojego swifta odebrałem w maju tego roku.
Praktycznie od początku najeżdżając na próg zwalniający typ podwójnego kleksa, z przodu słyszę dziwny dźwięk. Coś jakby przycierało, wykluczam, że walę osłoną silnika po progu bo taki sam dźwięk słyszę jak wyjeżdżam z garażu, gdzie uskok wynosi między 1cm-1,5 cm, więc mało prawdopodobne, że brzuchem auto przyciera. Jak wjeżdżam na podłużny próg, taki na całą szerokość jezdni zawieszenie pracuje cicho. Tylko przy tych podwójnych kupkach jest problem. Owy problem zgłosiłem serwisowi przy okazji pierwszej wymiany oleju, powiedziano mi, że odgłosy prawdopodobnie pochodzą z gum w elementach zawieszenia i powinno po czasie się ułożyć. Autko ma na chwile obecną 1940km przebiegu i niespecjalnie ten dźwięk chce ustąpić. Czy ktoś miał w swoim swifcie podobny problem? Dodam że to najbiedniejszy Swift 1.2 hybrid :)


Na górę
Post: 15-07-2022, 09:58 
Offline

Rejestracja: 12-01-2018, 21:18
Posty: 93
Przyjrzyj się końcówkom przednich nadkoli od strony zderzaka - są dłuższe i wychodzą poza profil auta. Z jednej strony redukują ilość wody rozchlapywanej przez opony, z drugiej pełnią rolę sygnalizatora wjazdu na wysoką nierówność (nie wiem, czy tak to zostało zaprojektowane, pewnie tak). W każdym razie stawiam na to, że to właśnie tymi fartuchami ocierasz o próg. Możesz to sprawdzić sam, posadź kogoś za kierownicą i niech wjeżdża na próg, a ty się przyjrzyj dla pewności. Jeśli tak będzie, to nie ma się czym przejmować.


Na górę
Post: 21-07-2022, 11:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 246
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Dzieki, fakt faktem ma coś takiego z przodu i z tyłu takie fartuszki wystające. Skoro one grupią to pal licho. W sumie brzmi jak plastik bo osłona pod silnikiem chyba jest metalowa. Ale sprawdze tak jak wspomniałes przy okazji :)


Na górę
Post: 22-07-2022, 12:07 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 23:09
Posty: 99
Lokalizacja: Inowrocław
Suzuki: Swift 1.2
te plastikowe pletwy maja docisnac zderzak zeby bylo go trudniej zerwac (tak przynajmniej twierdzil sprzedawca z salonu), sa tez na takiej wysokosci ze nikt nie powinien tym przycierac na progach...

pojedz do diagnosty na szarpaki, wydasz 5 dych i obejrzycie razem co to moze byc

u mnie np cos chrupie podczas zjazdu z progu (albo na duzych dziurach) z tylu od nowosci, ale tylko jak jest zimno :) (aso ani 'zwykli' mechanicy przy przegladzie nic nie widza a w rozpruwanie auta na kawalki nikt sie bawic nie bedzie)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]