Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 11:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-06-2022, 11:50 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 18:47
Posty: 11
Od jakiegoś czasu w moim samochodzie da się usłyszeć dziwny dźwięk, głównie po zamknięciu klapy bagażnika. Jakbym miał strzelać co to za dźwięk, to powiedziałbym, że to pompka od jakiegoś płynu.
Najczęściej można to usłyszeć po zatrzymaniu samochodu, wyłączeniu silnika i następnie po otwarciu i zamknięciu bagażnika, ale na to też nie ma reguły. Raz słychać brzęczenie a raz nie. Ostatnio zdarzyło mi się to usłyszeć również po zamknięciu tylnych drzwi i w trakcie wolnej jazdy. Dźwięk raczej pochodzi z tylnej części samochodu.

Ktoś się spotkał z podobnym dźwiękiem? Co to może być?


Na górę
Post: 16-06-2022, 07:39 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 23:09
Posty: 99
Lokalizacja: Inowrocław
Suzuki: Swift 1.2
Z brzęczących rzeczy z tyłu masz pompę paliwa - może to jej ostatnie podrygi (z dziwnymi stacjami benzynowymi nie kombinujesz?)? Nie wiem czy jest ludzki dostęp (przez podniesienie kanapy) w obecnej wersji Swifta - najczęściej w autach trzeba niestety zdemontować bak żeby wymienić.


Na górę
Post: 16-06-2022, 14:59 
Offline

Rejestracja: 12-01-2018, 21:18
Posty: 93
korchi pisze:
Ktoś się spotkał z podobnym dźwiękiem? Co to może być?


Postawiłbym na pompkę spryskiwacza - może coś zwiera lub luźna wtyczka.


Na górę
Post: 18-06-2022, 17:24 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 18:47
Posty: 11
Paliwo tankuje tylko na legitnych stacjach. Jeśli chodzi o płyn do spryskiwaczy, to nawet nie pamiętam kiedy używałem ostatni raz, o tylnej szybie nie wspomnę.

Odnoszę wrażenie, że im wyższa temperatura, tym częściej można to usłyszeć. Dzisiaj ponownie słyszałem brzęczenie w trakcie jazdy, gdzie jeszcze pół roku temu nie rzucało mi się to w uszy. Korelacji z klimą raczej nie ma, bo można to usłyszeć nawet wtedy, gdy jej nie włączam.


Na górę
Post: 24-06-2022, 07:27 
Offline

Rejestracja: 16-05-2022, 13:22
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Swift, Vitara hybrid
Witam.
Swift 2020 hybrid. Mam to samo opisałem w jednym z moich postów. Basowy niski dźwięk-buczenie. Np przy otwieraniu z pilota drzwi lub po trzaśnięciu którymi kolwiek. Ostatnio po jeździe i wyłączeniu silnika. Jeśli by to była pompa to musiał by być włączony zapłon a tak się dzieje nawet jak kluczyk jest w kieszeni.


Na górę
Post: 27-06-2022, 16:51 
Offline

Rejestracja: 16-05-2022, 13:22
Posty: 73
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Swift, Vitara hybrid
korchi pisze:
Od jakiegoś czasu w moim samochodzie da się usłyszeć dziwny dźwięk, głównie po zamknięciu klapy bagażnika. Jakbym miał strzelać co to za dźwięk, to powiedziałbym, że to pompka od jakiegoś płynu.
Najczęściej można to usłyszeć po zatrzymaniu samochodu, wyłączeniu silnika i następnie po otwarciu i zamknięciu bagażnika, ale na to też nie ma reguły. Raz słychać brzęczenie a raz nie. Ostatnio zdarzyło mi się to usłyszeć również po zamknięciu tylnych drzwi i w trakcie wolnej jazdy. Dźwięk raczej pochodzi z tylnej części samochodu.

Ktoś się spotkał z podobnym dźwiękiem? Co to może być?



Nie dawało mi to spokoju.wczoraj zdemontowałem tylną kanapę. Ewidentnie odgłos dochodzi z pompy paliwa jest umieszczona za kierowcą przy przedniej krawedzi kanapy. Nie mam pojęcia dlaczego takbuczy np.przy czaśnięciu klapą lub drzwiami


Na górę
Post: 07-07-2022, 18:04 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 18:47
Posty: 11
Zauważyłem, że częstotliwość brzęczenia zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury i praktycznie niweluje przy pełnym baku. Niestety za mało jeździłem, żeby kategorycznie potwierdzić, to co przed chwilą napisałem, ale takie obserwacje poczyniłem :]
Nawet bym uwierzył, że to pompa paliwa, ale czemu miałaby brzęczeć przy wyłączonym silniku a nie w trakcie jazdy?


Na górę
Post: 08-07-2022, 07:33 
Offline

Rejestracja: 12-01-2018, 21:18
Posty: 93
Podejrzewam, że to nie pompa paliwa, ale odpowietrzenie zbiornika paliwa. Raz, że pojawia się to przy wzroście temperatury, dwa, że zanika przy pełnym baku, trzy, że pojawia się przy trzaśnięciu klapą. Objawy pasują do teorii.

Zrób prosty test - kiedy usłyszysz znów ten dźwięk, to odkręć korek wlewu paliwa. Zapewne odgłos zniknie.


Na górę
Post: 15-08-2022, 21:26 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 18:47
Posty: 11
Brzmi sensownie co napisałeś, ale ostatnio nie mam szczęścia do wychwycenia tego dźwięku. A problem też jest taki, że to trwa maks 3-5 sekund i może być trudne w wykonaniu. Tak czy inaczej będę próbować i jak się uda, to podzielę się wynikiem eksperymentu


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]