Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-04-2021, 14:20 
Offline

Rejestracja: 12-10-2020, 12:07
Posty: 7
Lokalizacja: Małopolskie
Suzuki: Swift 1.2 FL Hybryda
Witam,

Swift został tak "odchudzony", że wyciszenie praktycznie nie istnieje. Mam wrażenie, że słyszę każde ziarenko piasku lub kamyczek obijające się samochód w trakcie jazdy po jakiejś szutrowej drodze albo w deszczu.
Czy ktoś próbował wyciszać Swifta matami butylowymi lub/i piankami lub w inny sposób?

Pozdrawiam,


Na górę
Post: 20-04-2021, 16:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Ja wyciszyłem.
Dobry efekt jest jak dasz na całą podłogę, nadkola i drzwi.
Brałem materiały z Bitmatu. Maty butylowe plus pianka. Wszystko samoprzylepne, łatwe do położenia.
Za to demontaż tapicerki etc to już kupa roboty jak się na tym nie znasz.
Kup od razu worek spinek tapicerskich na allegro. ;)

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 20-04-2021, 16:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja spinek żadnych nie uszkodziłem, ale faktycznie trzeba uważać. Jedno miejsce, które jest trudne moim zdaniem to montaż kanapy. Oparcie jest blokowane kawałkiem plastiku. Po wygłuszeniu butylem i pianką 7mm w tym miejscu jest za ciasno i bardzo trudno jest zamontować ten plastik. Dlatego proponuję w tej okolicy nie kłaść pianki w ogóle.

Druga sprawa, że nie da się dobrze wyciszyć tyłu, bo jest za mało miejsca, żeby dostać się do blach zewnętrznych nadkoli. Przynajmniej ja nie byłem w stanie tam operować. W vitarze było sporo miejsca i dokładnie to wykleiłem.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 27-04-2021, 09:29 
Offline

Rejestracja: 06-11-2019, 02:06
Posty: 16
Suzuki: Swift
wawax pisze:
Druga sprawa, że nie da się dobrze wyciszyć tyłu, bo jest za mało miejsca, żeby dostać się do blach zewnętrznych nadkoli. Przynajmniej ja nie byłem w stanie tam operować. W vitarze było sporo miejsca i dokładnie to wykleiłem.

Warto rozważyć zastosowanie w nadkolach łatwej do nałożenia masy tłumiącej (np. Noxudol 3100), która jednocześnie stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. W moim Swifcie tym preparatem i twardymi woskami zabezpieczona jest cała płyta podłogowa i w aucie jest zauważalnie ciszej. W szczególności wyciszony zostało górny rejestr częstotliwości, przez co nie słychać dokuczliwego szumu występującego podczas jazdy po mokrej nawierzchni.
Trzeba przyznać, że producent poskąpił w tym modelu materiałów wyciszających, w tym mas tłumiących pokrywających płytę podłogową i wnętrze nadkoli. Jedyne miejsca gdzie gdzie takie masy występuję to tylna część nadkoli przednich i fragment tunelu środkowego w okolicy drążka zmiany biegów - w pozostałej części jest tylko polakierowana blacha. Tu można zobaczyć jaki jest stan fabryczny i jak może wyglądać spód auta po wygłuszeniu i konserwacji: http://fotowrzut.pl/7GRK1M7D2V/1


Na górę
Post: 27-04-2021, 15:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
Konkretne wyciszenie..szacun. Czy była szpara między podłoga a zbiornikiem paliwa? U mnie była i musieli uuzpełnić czymś miękkim aby nie wpadała tam woda, raz wleci potem nie wyjdzie i rdza jak malowanie...

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 27-04-2021, 23:45 
Offline

Rejestracja: 06-11-2019, 02:06
Posty: 16
Suzuki: Swift
quadalcanal pisze:
Czy była szpara między podłoga a zbiornikiem paliwa? U mnie była i musieli uuzpełnić czymś miękkim ...

Na to nie zwróciłem uwagi, ale faktycznie wykonawca usługi wspominał coś o konieczności wymontowania zbiornika. Spód autka był rozbebeszony dość mocno, aż się bałem czy mi to zmontują poprawnie, ale poradzili sobie doskonale - niczego nie trzeba było poprawiać. :)

Jeszcze taka uwaga: obawiam się, że wygłuszenie tej wielkości i klasy autka nie poskutkuje jakimś rewolucyjnym spadkiem hałasu wewnątrz, bez względu na wykorzystane do tego materiały głuszące. Dużo się ich nie zmieści - w odróżnieniu od aut, które już na deskach kreślarskich zostały przewidziane do skutecznego wyciszenia z wykorzystaniem obfitości materiałów głuszących. Jednak nawet tak prosta metoda jak opisana przeze mnie przyniosła zauważalną redukcję hałasu, choć mnie najbardziej zależało na zabezpieczeniu antykorozyjnym jaką ta powłoka zapewnia.


Na górę
Post: 28-04-2021, 05:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ja po konserwacji podwozia i niejako wytłumienia nie odczułem znacząco obniżenia poziomu głośności w aucie, podobnie jak samych drzwi. Potem Wytłumiłem całą podłogę pianką /2,5mm/ i na końcu dach od środka. Może pogubiłem się w odczuciu ale sądze iż nadal jest kiepsko a teraz właśnie zrobię nadkola pianką /nadkola zrobili mi już masą w aerozolu/. Ale! jest nieco ciszej u mnie niż w mitsubishi outlander /mierzyłem apką ale i w odczuciu jest nieco lepiej/.

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 28-04-2021, 12:07 
Offline

Rejestracja: 31-12-2017, 15:52
Posty: 36
1. Wydaje mi się, że spore znaczenie ma dobór materiału wygłuszającego. Subiektywnie najlepsze są dynamaty do wyklejania budy od wewnątrz. Ale nie upieram się przy tym.
2. Najlepszym sposobem na odczuwanie satysfakcji z cichego auta jest zmiana punktu odniesienia. Moje pozostałe dwa auta to stary Samuraj z soft topem i jeszcze starsza Mazda MX-5. I uwierzcie mi - nawet w seryjnym niewygłuszonym Swifcie jest idealnie wręcz cichutko i komfortowo, niczym w segmencie F ;)

_________________
2x Swift (2017+2018), 1,2 DualJet 90 KM, SHVS, skrzynia manualna.


Na górę
Post: 10-08-2021, 06:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wczoraj obkleili mi pianka nadkola,pianka 6 mm( dawniej podczas konserwacji podwozia wnęki nadkoli spryskali mi jakas guma jako wstępne wyciszenie) i powiem ze w końcu jest slyszalna roznica! Juz więcej nic nie będę robił bo po prostu się nie da. Dodam tylko ze firma zrobiła to nie tylko fachowo ale i za bardzo rozsądne pieniądze.polecam jak cos (firma w jeleniej gorze)

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 11-08-2021, 09:50 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Masz rację, pianka zdaje egzamin, też wyklejałem nadkola po zewnątrz.


Na górę
Post: 16-03-2023, 21:26 
Offline

Rejestracja: 10-02-2023, 18:01
Posty: 29
Suzuki: Swift 1.2 dualjet
Remote pisze:
Ja wyciszyłem.
Dobry efekt jest jak dasz na całą podłogę, nadkola i drzwi.
Brałem materiały z Bitmatu. Maty butylowe plus pianka. Wszystko samoprzylepne, łatwe do położenia.
Za to demontaż tapicerki etc to już kupa roboty jak się na tym nie znasz.
Kup od razu worek spinek tapicerskich na allegro. ;)


Na górę
Post: 11-04-2023, 19:36 
Offline

Rejestracja: 10-02-2023, 18:01
Posty: 29
Suzuki: Swift 1.2 dualjet
Remote pisze:
Ja wyciszyłem.
Dobry efekt jest jak dasz na całą podłogę, nadkola i drzwi.
Brałem materiały z Bitmatu. Maty butylowe plus pianka. Wszystko samoprzylepne, łatwe do położenia.
Za to demontaż tapicerki etc to już kupa roboty jak się na tym nie znasz.
Kup od razu worek spinek tapicerskich na allegro. ;)


A demontowales może boczki tyluch drzwi. Bo zastanawiam się jak ściągnąć korbkę od szyb ? Wiesz może?


Na górę
Post: 11-04-2023, 20:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Tak, wszystko demontowałem.
Robiłem z filmików na Youtube (chyba głównie z Indii)

Nie kojarzę jakis problemów z korbkami ale robiłem to 5 lat temu ;)

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 18-04-2023, 18:46 
Offline

Rejestracja: 10-02-2023, 18:01
Posty: 29
Suzuki: Swift 1.2 dualjet
quadalcanal pisze:
Ja po konserwacji podwozia i niejako wytłumienia nie odczułem znacząco obniżenia poziomu głośności w aucie, podobnie jak samych drzwi. Potem Wytłumiłem całą podłogę pianką /2,5mm/ i na końcu dach od środka. Może pogubiłem się w odczuciu ale sądze iż nadal jest kiepsko a teraz właśnie zrobię nadkola pianką /nadkola zrobili mi już masą w aerozolu/. Ale! jest nieco ciszej u mnie niż w mitsubishi outlander /mierzyłem apką ale i w odczuciu jest nieco lepiej/.


Ja generalnie przymierzam się do wyciszenia autka. Z zewnątrz mam autko po pełnej konserwacji i nadal jest za głośno. I chce wykleić wszystko mata bitumiczną tj podłoga i drzwi plus podłoga bagażnika. I czy były spore trudności z demontażem środka były jakieś problemy coś co by mogło mnie zaskoczyć?


Na górę
Post: 19-04-2023, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-06-2022, 00:43
Posty: 93
Suzuki: Swift 1.0 Boosterjet
jedynie co moze cię zaskoczyc to niska jakość materiału z jakiego wykonanane są siedzenia. U mnie styropian z siedziska zaczął się kruszyć.
Tak wygląda po zdjęciu siedzenia. Jak masz coś więcej grzebać to kup sobie worek spinek i zatrzasków. Przy wyklejaniu alumatą trzeba pamiętać o dociskaniu rolką. Dobra rolka to podstawa. Bitmat dodaje rolkę. Ja swoją już złamałem.
Wyklejałem cały tył, nadkola przednie i tylne alu matą bitumiczną i pianką.
Obecnie mam w planie wytłumić jeszcze klapę tylną, zmienić głośniki na przód i wykleić parę drzwi przednich pod głośniki.
Niestety nie znam głębokości montażowej pod głośniki więc muszę zdjąc boczek aby pomierzyć.
Niestety to jedno zdjęcie co mam z wyklejania.
Obrazek


Na górę
Post: 20-04-2023, 07:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Pod tapicerką w bagażniku nie ma za dużo miejsca. Ja kleiłem matę bitumiczną i na to piankę 7mm i miejscami musiałem to podciąć, aby wszystko się złożyło potem. Szczególnie problem jest w okolicach uchwytów kanapy. Trudno też włożyć rękę do wnęk w błotnikach, aby je wykleić.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 20-04-2023, 08:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-06-2022, 00:43
Posty: 93
Suzuki: Swift 1.0 Boosterjet
Teraz Bitmat ma ofercie piankę z pamiecią. Jak raz dociśniesz to zostaje. Przydatna do tego typu zastosowań.


Na górę
Post: 20-04-2023, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
W bagażniku można też zastosować otwartokomórkową. Ona się ładnie kompresuje. Jednak tłumi nieco inne częstotliwości. Coś za coś.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 22-04-2023, 21:59 
Offline

Rejestracja: 10-02-2023, 18:01
Posty: 29
Suzuki: Swift 1.2 dualjet
toolpusher pisze:
jedynie co moze cię zaskoczyc to niska jakość materiału z jakiego wykonanane są siedzenia. U mnie styropian z siedziska zaczął się kruszyć.
Tak wygląda po zdjęciu siedzenia. Jak masz coś więcej grzebać to kup sobie worek spinek i zatrzasków. Przy wyklejaniu alumatą trzeba pamiętać o dociskaniu rolką. Dobra rolka to podstawa. Bitmat dodaje rolkę. Ja swoją już złamałem.
Wyklejałem cały tył, nadkola przednie i tylne alu matą bitumiczną i pianką.
Obecnie mam w planie wytłumić jeszcze klapę tylną, zmienić głośniki na przód i wykleić parę drzwi przednich pod głośniki.
Niestety nie znam głębokości montażowej pod głośniki więc muszę zdjąc boczek aby pomierzyć.
Niestety to jedno zdjęcie co mam z wyklejania.
Obrazek


Ja też będę wyciszał drzwi wszystkie klapę bagażnika i glosniki idą odrazu inne tylko właśnie nie mam żadnych wymiarów ani gotowców na allegro brak. Myślę nad całą podłoga jeszcze.


Na górę
Post: 07-01-2024, 13:36 
Offline

Rejestracja: 19-12-2023, 08:27
Posty: 9
Suzuki: Grand Vitara
Drzwi też wyciszaliście? Pisząc o wyciszaniu nadkoli macie na myśli wyciszanie od zewnątrz (?) , czy pod plastikami w środku samochodu?


Na górę
Post: 07-01-2024, 19:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Błotniki można wyciszać na różne sposoby - blachę zewnętrzną (oczywiście od środka), blachę wewnętrzną i zaklejenie otworów, oklejenie plastików od spodu. W pierwszych dwu przypadkach mata bitumiczna, w trzecim - pianka 7mm otwarta.

Dodatkowo można zdjąć same nadkola (te plastikowe) i od góry po dobrym oczyszczeniu przykleić matę bitumiczną. Nieco eliminuje to szumy o wyższej częstotliwości. U mnie się to nawet trzyma w vitarze.

Drzwi jak najbardziej - taki sam sposób jak błotniki.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 08-01-2024, 11:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
jas pisze:
Drzwi też wyciszaliście? Pisząc o wyciszaniu nadkoli macie na myśli wyciszanie od zewnątrz (?) , czy pod plastikami w środku samochodu?

Wyciszenie drzwi jest koniecznie z 2 powodów:
1.poprawienie basów
2.wyciszenie
Drzwi /jak całe auto zresztą/ wyciszyłem pianką 3 mm ale 3 warstwy. Co ciekawe w boku drzwi jest spory otwór i w drzwiach robi się kolumna typu bass-refelx, przy wyciszeniu i zamontowaniu dobrych głośników+ dobre radio mamy dobrze działające audio. Polecam i wyciszyć wszystko co się da i poprawić audio, przyjemnie wtedy podróżuje się autem..

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 08-01-2024, 12:44 
Offline

Rejestracja: 19-12-2023, 08:27
Posty: 9
Suzuki: Grand Vitara
https://www.bitmat.pl/wygluszenie-bagaznika-i-nadkoli - czy ich produkty są warte zainteresowania?


Na górę
Post: 08-01-2024, 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja od nich wszystko brałem i dobrze się sprawdza. Przejrzyj dobrze stronę, bo kiedyś mieli ukryte kody zniżkowe na jakichś podstronach (tzn. ukryte, ale tak, żeby je klienci znaleźli :-) ). Mieli też zniżki za większe zamówienia, więc warto wziąć wszystko razem.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]