Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-04-2021, 06:12 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Od dłuższego czasu słyszę w tylnym zawieszeniu trzaski. Trzask nie jest typowy jak dla zużytego zawieszenia, jest mniej głuchy, bardziej metaliczny i trochę trzeszczy/pojękuje. Mam wrażenie, że dzieje się to z prawej strony. Najgorsze jest to, że dzieje się to przy określonych dziurach, nie wszystkich. Oczywiście wyeliminowałem wszystko związane z bagażnikiem.

Może ktoś w swoim modelu spotkał się z tym problemem?


Na górę
Post: 13-04-2021, 17:42 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 23:09
Posty: 100
Lokalizacja: Inowrocław
Suzuki: Swift 1.2
Skrzypienie na dziurach prawy tyl ktore znika tylko przy mocno plusowych temperaturach. Od nowosci (zaczelo sie jesienia jak sie ochlodzilo), ASO problem slyszy, a potem przestaje slyszec przygladajac sie tematowi w cieplym warsztaciku. Niezalezny przeglad w zeszlym roku przeszedl (bylo cieplo) i tez nikt nic nie widzial. Za chwile bedziesz mial cieplo to sprawdzisz czy u ciebie rowniez TTTM. ;)


Na górę
Post: 14-04-2021, 05:55 
Offline

Rejestracja: 12-01-2019, 09:25
Posty: 38
Suzuki: Swift Premium + 2018
Mam to samo, najczęściej przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające, z tymże nie zawsze. ASO też nic nie znalazło.


Na górę
Post: 14-04-2021, 20:13 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Dziękuję za odpowiedzi.

A więc wygląda na to, że TTTM. W chłodny i wilgotny poranek objawy pełną gębą - a wczesnym suchym i ciepłym popołudniem już cisza. Wcześniej nie zwracałem na to zbytniej uwagi, zwalając na rzeczy walające się w bagażniku.


Na górę
Post: 05-05-2021, 15:58 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Jednak nie daje mi to spokoju.

Po myciu podwozia, dwa dni później - suchy poranek, temp. 11 stopni - niezła orkiestra, zwłaszcza przy szybkim skręcie w lewo (na wertepach). Wczesnym popołudniem przy ruszeniu do tyłu znowu trzask, potem cisza (tu już deszczowo). Zupełnie na odwrót.

Stacja kontroli pojazdów oczywiście niczego nie wykazała.

Nie dość, że ciężko zlokalizować problematyczną rzecz, to jeszcze ciężej znaleźć wyzwalacz.


Na górę
Post: 09-05-2021, 15:17 
Offline

Rejestracja: 10-07-2020, 21:59
Posty: 44
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift 1.2 CVT
Trochę mnie uspokoiliście, też czasem słyszę dziwne dźwięki z tyłu, ale nie pasują mi one do żadnych znanych "ze słyszenia" typowych usterek (typu wahacz, stabilizator czy sprężyny), szczególnie że raz są, a raz ich nie ma, nie zauważyłem specjalnych prawidłowości. Jeżeli to w tym modelu normalne, no trudno, nie przeszkadza specjalnie, bardziej bałem się, że coś się psuje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]