Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 03:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-02-2021, 08:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-03-2018, 16:43
Posty: 46
Suzuki: Swift
Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z pilotem zamka centralnego - trzeba nacisnąc bardzo mocno lub kilka razy żeby zamek reagował. Ponieważ w marcu mam przegląd gwarancyjny postanowiłem tę sprawę na razie pozostawić i wziąłem drugi kluczyk, który od początku nie był używany - 3 lata. Jeszcze wczoraj działał normalnie, dziś żona pisze mi, że pilotem nie umiała otworzyć drzwi.
Czy to jakiś problem z przekazywanie sygnału czy po prostu bateria w obu? Może bateria pilota po 3 latach nie używania również paść?
Dzięki za rady.

Pozdrawiam


Na górę
Post: 01-02-2021, 09:58 
Offline

Rejestracja: 22-09-2020, 12:44
Posty: 42
Suzuki: Ignis Allgrip
naciskanie mocno pilota spowoduje tylko to, że można uszkodzić microswitch. Zmień baterię chociaż w jednym i się wyjaśni.


Na górę
Post: 01-02-2021, 10:17 
Offline

Rejestracja: 12-01-2019, 09:25
Posty: 38
Suzuki: Swift Premium + 2018
Od czasu mrozów w tym roku mam ten sam problem. Ale zdarza się to sporadycznie - jednego dnia bez problemu, drugiego z problemem. Też wymienię baterię i zobaczymy.


Na górę
Post: 01-02-2021, 15:05 
Offline

Rejestracja: 01-02-2021, 14:55
Posty: 3
Suzuki: Swift 1,2 2018r.
Miałem takie same problemy (tzn. żona) wymieniłem baterię i mam teraz inny problem - nie działa z pilota obsługa centralnego zamka.
Oczywiście zamykanie i otwierania (czy uruchomienia silnika) "mechanicznie" kluczem w drzwiach jest możliwe i wszystko działa OK.

Czy ktoś wie jak zaprogramować w kluczyku (sparować czy jak to tam się nazywa) centralny zamek z kluczykiem ponownie.


Na górę
Post: 02-02-2021, 09:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-09-2019, 10:44
Posty: 30
Suzuki: S-Cross 2022
Wymiana baterii nie kasuje "zapamiętanego" kluczyka. Może to głupie co piszę, ale sprawdź czy poprawnie włożyłeś baterię (i czy sama bateria działa).

_________________
:piwo:


Na górę
Post: 02-02-2021, 09:58 
Offline

Rejestracja: 01-02-2021, 14:55
Posty: 3
Suzuki: Swift 1,2 2018r.
PandaNaMopliku pisze:
Wymiana baterii nie kasuje "zapamiętanego" kluczyka. Może to głupie co piszę, ale sprawdź czy poprawnie włożyłeś baterię (i czy sama bateria działa).


Dzięki za info, poczytałem i piszą że baterie wytrzymują ok 2 lat w pilotach (typ B). Ludwik "taką dostał nazwę Swift 1,2 od mojej żony" zbliża się do 3 roczku (od nowości z nami). Widocznie baterie wyczerpały się, bo 2 komplet (nie używany leży w szufladzie) także nie działa. A bateria na jaką zmieniłem musiała być trefna albo leżała jeszcze dłużej.

Niestety w całym Legionowie nie znalazłem baterii CR 1616 i wieczorem kupiłem na Allegro. Jak wymienię to dam znać, oby faktycznie nie kasowało zapamiętanego kluczyka i sprawa będzie rozwiązana - czekam na nowe BATERIE.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]