Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 13:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-03-2020, 11:55 
Offline

Rejestracja: 28-02-2020, 16:17
Posty: 3
Suzuki: Swift
Cześć,
Od niedawna jestem zadowolonym użytkownikiem nowego Suzuki Swift SVHS. Mam jednak jeden problem ze stacją multimedialną w samochodzie. Otóż mam swój telefon połączony ze stacją po Bluetooth i gdy otwieram w stacji spis połączeń, to wyświetla ona jedynie numery telefonów bez nazw przypisanych im kontaktów. Gdy jednak wybieram w stacji książkę telefoniczną, to wszystkie kontakty wyświetlają się prawidłowo.
Sprawdziłem czy ten błąd występuje na 2 telefonach (takie same modele) - niestety na każdym z nich spis połączeń widoczny w stacji multimedialnej nie wyświetla nazw, jedynie numery.
Próbowałem już możliwego rozwiązania w postaci usunięcia urządzeń z pamięci stacji i ponownego ich sparowania - nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.
Czy moglibyście doradzić jak rozwiązać ten problem?


Na górę
Post: 01-03-2020, 16:55 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Zakładam, że zaznaczyłeś wszystkie potrzebne opcje telefonu przy parowaniu ze stacją (dostęp do książki telefonicznej i historii połączeń). Niestety będziesz musiał się z tym pogodzić, cała ta implementacja Bluetooth jest spartolona. Na jednych telefonach/stacjach działa, na innych nie... Lepiej się przestawić na wybieranie głosowe i... kojarzenie (zapamiętanie) numerów kto dzwoni (albo np. jak mój znajomy, do rozpoznawania numerów używa opaski Mi Band). Jeżeli mowa o Androidzie, czasem ta aplikacja pomagała.


Na górę
Post: 01-03-2020, 17:26 
Offline

Rejestracja: 28-02-2020, 16:17
Posty: 3
Suzuki: Swift
Tak, wszystkie opcje przy parowaniu telefonu zaznaczyłem jako aktywne. Zajrzę do tej aplikacji. Wybieranie głosowe i zapamiętywanie numerów wybiorę w momencie gdy już nic innego nie pomoże.
Zapomniałem wcześniej dodać, że jak wybieram z książki adresowej w stacji multimedialnej wybraną pozycję to po zakończeniu rozmowy spis połączeń wyświetla prawidłową nazwę dla tego połączenia.
Czy aktualizacja oprogramowania w stacji mogłaby pomóc? Na 1 przeglądzie w ASO zobaczę czy coś doradzą w tej sprawie.
Jeśli mielibyście jeszcze jakieś inne sugestie to będę bardzo wdzięczny :)


Na górę
Post: 01-03-2020, 21:18 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
KristoF124 pisze:
Czy aktualizacja oprogramowania w stacji mogłaby pomóc?


Może. Zawsze warto aktualizować swoją drogą.


Na górę
Post: 06-04-2020, 12:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-02-2020, 10:25
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: Swift Elegance
dawidk pisze:
KristoF124 pisze:
Czy aktualizacja oprogramowania w stacji mogłaby pomóc?


Może. Zawsze warto aktualizować swoją drogą.


mam ten sam problem,nie pomaga :)


Na górę
Post: 07-04-2020, 07:41 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Tak jak napisałem powyżej, niestety działanie książki telefonicznej Bluetooth to loteria... Na mojej stacji o dziwo wszystkie cztery telefony, które posiadałem od kiedy odebrałem samochód z salonu, działały bez problemu. U znajomego ze stacją Kenwood już są problemy. Dużo zależy od oprogramowania stacji i telefonu. Dla "ciekawostki" powiem, że na jednej z topowych, biznesowych słuchawek Bluetooth, ponowne wybieranie ostatnio wybieranego numeru na takiej Motoroli G6 Plus nie działa, a na OnePlusie 7T już tak. Implementacja Bluetooth to totalna loteria.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]