Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 05:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CVT
Post: 11-10-2019, 10:08 
Offline

Rejestracja: 10-10-2019, 20:30
Posty: 5
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift 1.2 CVT
Witam,
Utworzyłem Temat, ponieważ nie ma otwartego na temat skrzyni automatycznej CVT.

Dwa miesiące temu odebrałem Swift 1.2 DualJet 2WD CVT, przez ten czas przejechałem już ponad 6tyś km.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu spalanie auta przy prędkościach autostradowych (140km) trasa Polska-Holandia 5,6 litra.
Jeśli chodzi jazdę mieszaną to koło 4,7-5,1 litra (pół na pół miasto/trasa).

Dynamika jest bardzo dobra jeśli chodzi o ruszanie i wyprzedzanie innych aut nie brakuje w ogóle mocy.
Jedynym mankamentem jaki zauważyłem jest to że przy ruszaniu przy prędkości powyżej 40km/h skrzynia samoistnie obniża obroty, aż czuć to na pedale gazu jak jedziemy już ze stała prędkością. Trwa to chwilę i potem już nie ma tego problemu.
Proszę o opinie innych użytkowników używających ten model z tą skrzynią?

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 16-10-2019, 16:29 
Offline

Rejestracja: 07-11-2017, 10:24
Posty: 10
Lokalizacja: Jasło
Suzuki: Swift VI CVT
Żona jeździ od ponad roku i zachwycona :D . Ja czasami też lubię śmignąć po zakrętach ale wtedy włączam tryb S :)

_________________
Swift 1.2 CVT


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 06-11-2019, 16:19 
Offline

Rejestracja: 10-10-2019, 20:30
Posty: 5
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift 1.2 CVT
Grześ 8)
Mógłbyś spr proszę czy pod czas jazdy obserwujesz takie samo zachowanie j/w opisałem? Chodzi mi o tryb normalny, nie sport.

Bo chciałbym porównać odczucia :niewiem:

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 06-11-2019, 20:24 
Offline

Rejestracja: 07-11-2017, 10:24
Posty: 10
Lokalizacja: Jasło
Suzuki: Swift VI CVT
Jak tylko małżonka mi udostępni pojazd do przejażdżki (najpewniej gdy zapali się rezerwa :D )...

_________________
Swift 1.2 CVT


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 13-11-2019, 16:19 
Offline

Rejestracja: 10-10-2019, 20:30
Posty: 5
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift 1.2 CVT
Super Grześ, będę wdzięczny.

Sprawdziłem jeszcze trybie S i w nim takich odczuć nie mam.

Po prostu to jest to jak w całej Polsce nie ma Demo w CVT :zakrecony: i kupuje się coś w ciemno

nie ma wtedy porównania...


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 20-11-2019, 12:54 
Offline

Rejestracja: 07-11-2017, 10:24
Posty: 10
Lokalizacja: Jasło
Suzuki: Swift VI CVT
Wczoraj sprawdziłem, nie zauważyłem objawów jakie opisałeś. Kiedyś testowałem CVT w Outlanderze, moim zdaniem w Swifcie znacznie lepiej się sprawdza, pewnie to w dużej mierze kwestia wagi auta.

_________________
Swift 1.2 CVT


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 27-07-2020, 17:14 
Offline

Rejestracja: 10-07-2020, 21:59
Posty: 44
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift 1.2 CVT
Ja natomiast zauważyłem u siebie coś takiego. Tylko nie dzieje się to zawsze przy tej samej predkości (samochodu czy silnika).

Mam wrażenie, że jak skrzynia uzna, że rozpędziła już samochód do zadanej prędkości, to zmienia jakby rodzaj przełożenia - słychać dźwięk jakiegoś siłownika, i obroty spadają o jakiś stały rząd wielkości. Jak ruszam powoli, to faktycznie następuje przy około 40 km/h, ale przy ruszaniu szybszym może i przy 60 km/h. Dzieje się to jednorazowo po każdym ruszeniu / przyśpieszeniu z bardzo niewielkiej prędkości.

Już się przyzwyczaiłem, na dłuższą metę nie przeszkadza ;).


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 27-07-2020, 18:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1568
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Taki urok CVT. Przyspiesza z dużym momentem i mocą, a potem zmniejsza obroty. To wynika z zasad jazdy eko - krótkie przyspieszanie jest oszczędniejsze niż długie przy tej samej różnicy prędkości.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: CVT
Post: 05-05-2022, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-12-2021, 16:04
Posty: 92
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: SwiftFL Hybrid CVT
Na pewno swiftów z CVT sprzedaje się o wiele mniej niż z manualem, jesteśmy mniejszością na forum. Ogólnie z tego co udało mi się wyczytać te skrzynie tak mają przy prędkości 30-50 km/h następuje jakby zmiana przełożenia nie wiem jak to nazwać, więc to chyba tak ma działać. Osobiście też u siebie coś takiego wyczuwam, ale tylko jak powoli się rozpędzam jak wkręcam szybciej na obroty to tego zjawiska nie ma. Musiałbym się bardziej temu przyjrzeć, bo często podczas normalnej jazdy człowiek zapomina o tym albo czasem coś poczuje czasem nie. Podobnie z układem miękkiej hybrydy czuć moment kiedy przestaje odzyskiwać energię przy hamowaniu.
Na zagranicznym forum ktoś się chwalił, że Ignisem z CVT pokonał już 90 tys i póki co nic się nie dzieje (zmienił olej po 60 tys ). Jestem ciekaw jak z trwałością tej skrzyni będzie w suzuki. Auto nie ma dużej mocy ani momentu, więc CVT może nie będzie awaryjny.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]