Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-08-2023, 10:51 
Offline

Rejestracja: 03-10-2007, 12:03
Posty: 3
Witam serdecznie. Posiadam Suzuki Swift Hybrid Elegance rocznik 2020. Jestem drugim właścicielem. Samochód u poprzedniego właściciela miał lekkie uszkodzenie tylnej klapy i zderzaka. Widziałem klapę i rzeczywiście na to wyglądało.Szyba została oryginalna.
Podczas jazdy wyświetliła się kontrolka błędu radaru tempomatu adaptacyjnego i samochód gwałtownie zahamował. W serwisie ASO nie byli w stanie tego usunąć. Twierdzą, że po stłuczce karoseria może byc przestawiona i kamera "widzi to co chce"(cytat). Zalecają inne ASO w którym można skorzystać z płyty pomiarowej, na podstawie której stwierdzą co jest przyczyną. Czy ktoś miał podobny przypadek. Czy problem jest do usuniecia?


Na górę
Post: 28-08-2023, 08:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
lutek107 pisze:
Witam serdecznie. Posiadam Suzuki Swift Hybrid Elegance rocznik 2020. Jestem drugim właścicielem. Samochód u poprzedniego właściciela miał lekkie uszkodzenie tylnej klapy i zderzaka. Widziałem klapę i rzeczywiście na to wyglądało.Szyba została oryginalna.
Podczas jazdy wyświetliła się kontrolka błędu radaru tempomatu adaptacyjnego i samochód gwałtownie zahamował. W serwisie ASO nie byli w stanie tego usunąć. Twierdzą, że po stłuczce karoseria może byc przestawiona i kamera "widzi to co chce"(cytat). Zalecają inne ASO w którym można skorzystać z płyty pomiarowej, na podstawie której stwierdzą co jest przyczyną. Czy ktoś miał podobny przypadek. Czy problem jest do usuniecia?


Mi z powodu świecacej się kontrolki żółtej silnika przestał działac tempomat ale to chyba inny problem. Chociaż jak to jest auto po dzwonie to wątpie by gwarancja uwzględniła ten fakt


Na górę
Post: 30-08-2023, 16:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-06-2022, 00:43
Posty: 93
Suzuki: Swift 1.0 Boosterjet
Ja mam auto po dzwonie i to był dzwon typu porządna lecz nieoczekiwana dostawa od tyłu więc klapa, zderzak i tylny pas były wymieniane. I nie mam takich przypadłości.


Na górę
Post: 30-08-2023, 18:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
a tak swoją droga to swift chyba nie ma kamery tylko czujnik taki [cenzura] na grilu koła loga. Chyba że wersja elegance się różni czymś od podstawowej premium w tym aspekcie. Ok sam sprawdziłem faktycznie premium plus i elengace mają jakieś czujki i coś co wygląda jak kamera pod przednią szyba. Niemniej nie wiem czy to aktywny tempomat. Premium jako baza też ma aktywny tempomat i nie mam tego przy szybie. Generalnie wychodzi na to że kupiłeś waść niesprawny samochód. Albo z wada ukrytą. JEśli to nie było zrobione podczas naprawy po szkodzie to wątpie by ASO w ramach gwarancji wgl palcem kiwnęło


Na górę
Post: 30-08-2023, 23:14 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 172
Suzuki: swift shvs
te kamerki przy lusterku to rozpoznawanie znaków , utrzymanie pasa ruchu i automat do swiateł drogowych


Na górę
Post: 31-08-2023, 00:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-06-2022, 00:43
Posty: 93
Suzuki: Swift 1.0 Boosterjet
Z drugiej strony co ma tempomat adaptacyjny którego nadajnik jest w przednim zderzaku z tylną częścią samochodu? Takie mamy właśnie ASO - widzi co chce. I to nie jest kamera tylkor radar który wysyła i odbiera wiązkę i monituruje odległośc i prędkość poprzedzającego samochodu. Też mam tempomat adaptacyjny a dzwon był większy.


Na górę
Post: 31-08-2023, 15:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
potwierdzam z ciekawości zaszedłem do ASo zapytać to co za kamerka pod szybą bo moje bieda premium tego nie ma ( mniej do popsucia i w razie wymiany szyby szyba dużo tańsza ) :D Bo tempomat ma czujnik/radar na grilu przy znaczku suzuki z przodu. Z drugiej strony system awaryjnego hamowania jest w suzuki mocno specyficzny. Może nie powiem, że nadgorliwy ale jak ktoś nie jest do tego przyzwyczajony to tak taki jest. Trzeba nauczyc sie z niego korzystac i dostosowac swój styl jazdy do niego. Bo może on działa poprawnie, tylko w Twoim przypadku nastapiły czynniki aktywujące hamowanie.


Na górę
Post: 05-09-2023, 20:11 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 223
Ciekawe. Nie powinien zahamować. To nawet niebezpieczne. Wyświetlił Ci się komunikat Radar Brake Support problem (VIS) czy coś innego? U mnie przy czymś takim (szybka , długa jazda pod ostre słońce) po prostu wyłączył się tempomat adaptacyjny. Gwałtowne hamowania to auto ma jak ktoś przed nami wolno skręca a my jedziemy na tempomacie. Ja bym już hamował, a auto czeka aż jest parę metrów i potem gwaltownie hamuje. Trzeba się do tego przyzwyczaić i wyczuć ten system.


Na górę
Post: 06-09-2023, 07:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
arekws1 pisze:
Ciekawe. Nie powinien zahamować. To nawet niebezpieczne. Wyświetlił Ci się komunikat Radar Brake Support problem (VIS) czy coś innego? U mnie przy czymś takim (szybka , długa jazda pod ostre słońce) po prostu wyłączył się tempomat adaptacyjny. Gwałtowne hamowania to auto ma jak ktoś przed nami wolno skręca a my jedziemy na tempomacie. Ja bym już hamował, a auto czeka aż jest parę metrów i potem gwaltownie hamuje. Trzeba się do tego przyzwyczaić i wyczuć ten system.

też sie zastanawiam czy po prostu kolega systemu awaryjnego hamowania nie wyczuł. Na poczatku wydaje się być upierdliwy :) ale nie powinien. Jesli nie świeci się check engine to raczej wszystko dziala poprawnie :P


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]