Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-03-2024, 08:18 
Offline

Rejestracja: 15-02-2024, 18:17
Posty: 1
Suzuki: Swift
Witam. Kupiłem uzuwanego Swifta 2020 rp z przedłużoną gwarancją 3+2. W tym roku wychodzi przegląd na 48 miesięcy. Z cennika ASO taki przegląd to koszt ok 2 tys. Czy Waszym zdaniem warto dla zachowania gwarancji? Czy tradycyjnie wymiane oleju i filtrów zrobić w warsztacie u P. Kazia za 1/3 ceny ? Pozdrawiam


Na górę
Post: 17-03-2024, 11:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
nie wiem czy wiesz ale możesz przeglądy robic po za ASO bez ryzyka utraty gwarnacj. Tylko musi to zrobić legitny na fakturce warsztat, który punkt po punkcie zrobi to samo co powinno zrobic ASO z pełną dokumentracją. Ja na wymianie oleju, byłem tylko po pierwszym tysiącu. Teraz cztery kolejne robiłem w innych zakladach ale nadal zgodnie z procedura Suzuki. Wedlug prawa UE nie musisz przeglądów wykonywac w ASO. A to że w ASO o tym CI nie powiedzą to inna sprawa. Jak chcesz mieć duposkrytkę napisz takie zapytanie do SUzuki motor Poland, mi odpisali że znaja prawo i potwierdzili, że nie musze przeglądów w ASO wykonywać :) 48 miesięcy? ja osobiście patrze na przebieg, bo olej to dwa razy w roku wymieniam :D mój jest z maja 22 i już ma 41 tys na blacie :) dodam, że od spodu wygląda jakby z fabryki dopiero co wyjechał a dodatkowych zabiegów jeszcze nie robilem konserwujących


Na górę
Post: 17-03-2024, 12:32 
Offline

Rejestracja: 31-12-2017, 15:52
Posty: 36
1/3 ceny? Wymiana oleju i filtra w Swifcie to w moich stronach 50 zł robocizna (jeśli przyjedziesz z własnym olejem) oraz koszt filtra (25 zł) i samego oleju (100 zł, Specol Gold). Ale w innych rejonach ceny mogą być inne.

Co do sensowności przedłużonej gwarancji, to uważam, że nie jest ona potrzebna. W końcu mówimy o aucie od Suzuki, a nie np. Audi, czy BMW, dla których przedłużenie gwarancji to absolutny must-have.

_________________
2x Swift (2017+2018), 1,2 DualJet 90 KM, SHVS, skrzynia manualna.


Na górę
Post: 26-03-2024, 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
qwsazx pisze:
1/3 ceny? Wymiana oleju i filtra w Swifcie to w moich stronach 50 zł robocizna (jeśli przyjedziesz z własnym olejem) oraz koszt filtra (25 zł) i samego oleju (100 zł, Specol Gold). Ale w innych rejonach ceny mogą być inne.

Co do sensowności przedłużonej gwarancji, to uważam, że nie jest ona potrzebna. W końcu mówimy o aucie od Suzuki, a nie np. Audi, czy BMW, dla których przedłużenie gwarancji to absolutny must-have.

dziadujesz na filtrze :D ja oryginalny suzuki kupuje za 45 zł xD


Na górę
Post: 26-03-2024, 19:11 
Offline

Rejestracja: 08-03-2024, 15:42
Posty: 27
Suzuki: Swift
swirusek231 pisze:
dziadujesz na filtrze :D ja oryginalny suzuki kupuje za 45 zł xD


Ja np. kupowałem filtry Hengsta, Denso i Mann-Filter, więc porządne. No i kosztują mniej niż 45 zł, dużo mniej. Po co przepłacać? :)


Na górę
Post: 28-03-2024, 13:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 253
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
abegie pisze:
swirusek231 pisze:
dziadujesz na filtrze :D ja oryginalny suzuki kupuje za 45 zł xD


Ja np. kupowałem filtry Hengsta, Denso i Mann-Filter, więc porządne. No i kosztują mniej niż 45 zł, dużo mniej. Po co przepłacać? :)

ja tam akurat lubie cos oryginalnego mieć :D gorzej jest z filtrem powietrza :D ori cos koło 150 zl i znalazłem chyba tylko jeden zamiennik za połowe ceny


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]