Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 28-05-2020, 08:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Znalazłem chwilę na wyciszenie tyłu swifta. Zostawię kilka uwag, gdyby ktoś się za to zabierał.
1. Demontaż jest prosty - wystarczy wyjąć kanapę (na wcisk) i oparcie (2 śruby i zaślepki) oraz uszczelki potem można zdejmować plastiki. Trzeba też odkręcić pasy (do montażu przyda się klej do śrub).
2. Miejsca na wygłuszenie nie ma wiele. Ja dałem matę alubutylową i 7mm pianki. Próbowałem 15mm, ale z tym są już problemy. Oczywiście mówię o zamkniętej, bo otwarta pianka się zmieści.
3. Nie da się wygłuszyć całych nadkoli i blach, bo nie ma jak włożyć ręki pomiędzy blachy. W vitarze nie było z tym problemu, ale tu autko jest wyraźnie mniejsze.
4. uszczelka w drzwiach tylnych jest oszukana - pod plastikiem nie ma uszczelnienia, więc warto rozważyć dodanie tam czegoś, inaczej będzie szumieć z zewnątrz.
5. Nie należy wygłuszać podłogi bezpośrednio pod plastikami (boczkami) - spasowanie jest dość ciasne.
5. Przy montażu trzeba bardzo uważać na zaślepki blokujące kanapę. Jeśli dacie za dużo wygłuszenia, to nie wejdą na miejsce. Nic wielkiego się nie dzieje, bo one są potrzebne tylko przy rozkładaniu oparcia. Bez nich można spokojnie jeździć. Patent uważam za idiotyczny. W vitarze są śruby i to działa dobrze.

Następne w kolejności do wygłuszenia są drzwi, ale muszę najpierw sprawdzić czy włożę rękę. Jeśli ma być tak jak z tyłu, to będzie problem.

Efektów jeszcze nie mierzyłem, bo nie było okazji.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 09-12-2023, 10:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pół roku temu wyjąłem przednie fotele oraz tylną kanapę celem wyciszenia podłogi, udało się. Ale przy okazji złamałem prawą zaślepkę przy tylnej kanapie, olałem to ale teraz słyszę jak nieco klepie kanapa przy podskokach - chciałem zakupić zaślepkę na np Allegro z używanych. I ciekawe - używany komplet z rozbitego wycenił mi facet na 160 zl komplet. Z ciekawości zadzwoniłem do mojego ASO w Wałbrzychu cena - 60 komplet nowych! To chyba jedyne takie ASO (tanie i dobre). Kolega kupił rozbitka bmw E92 i musiał wymienić przednie lampy na europejskie - po podpięciu nie świeciły. Podjechał do ASO we Wrocławiu i za samo zamocowanie i prze-konfigurowanie w komputerze zażyczyli sobie 9200 brutto!! I to ASO w Wałbrzychu tak dobrze się rozkręciło że ma kolejnych nowych pracowników a i czas na usługi nieco się wydłużył...

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]