Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 21-11-2018, 13:42

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

troszkę przeszkadza mi ten szum, chyba z tylnich nadkoli? czy ktoś ma pomysł gdzie wepchnąć np fizelinę? nadkola? ponadto zastanawiam się nad podniesieniem mocy, ale tylko w renomowanym serwisie np V-tech. czy ktoś coś wie? mój znajomy miał lagunę i w aso mu podnieśli aż do 200 KM, zachował gwarancję.

Awatar użytkownika

Samemu dość trudno wyciszyc. Łatwo połamać spinki od tapicerki itp.
Lepiej oddac do serwisu zajmujacego sie tym profesjonalnie. Chłopaki wiedzą jak demontowac elementy tapicerki.
Wyciszenie matami butylowymi i piankami dzwiekochlonnymi.

Co do podniesienia mocy to spokojnie vtech powinien ograrnąc.

Racja, trzeba albo istnej delikatności i ostrożności albo nakupić sobie narzędzi do tapicerki, choć pierwszy raz robiąc to, to i tak jest to uczenie się i metoda prób i błędów.. Ale zawsze taniej.. Matę wyciszająca różnej grubości można już kupić od kilku złotych na metry kwadratowe.

Awatar użytkownika

niestety v-tech /wrocław i krakow/ nie ma map wiec na razie nie ogarnie.trudno. ale spalanie o dziwo jeszcze spadło i jadac do 100 km/h zeszło do 3,8 według licznika /zapewne w realu 4,1-4,2.

Awatar użytkownika

quadalcanal - mi spalanie schodzi z 6.5 do aktualnie 6.0 :)
Podkręceniem mocy byłbym również zainteresowany także jako laik w tej kwestii również liczę na przelanie waszej wiedzy w tym forum :)

Awatar użytkownika

W Alfie 147 miałem fabrycznie w nadkolach takiego "misia" - czarna gruba miękka mata pełniąca zapewne rolę wygłuszenia. Może to jest sposób, żeby nie bawić się od środka z tapicerką? Pewno taki materiał można dostać do samodzielnego montażu.

Story of my life 8) : Fiat 126p wiśniowy. Fiat 126p pomarańczowy, Fiat CC600 błękitny, Fiat CC600 zielony, Astra I 1,4, Alfa Romeo 147 1,6TS, Fiat Punto I aka Złomek (dołek finansowy :P ), Mercedes E200 Kompressor W211, Mercedes C220D W204

Awatar użytkownika

zrobione a więc:
2 dni po odebraniu swifta (koniec kwietnia) oddałem do warsztatu na porządną konserwację i dowiedziałem się teraz, że od spodu mam 2 warstwy butynolu. To już jakby nieco obniżyło szum - tzw baranki łatwo odpadają razem z podkładem/lakierem obnażając blachę wiec ów baranek jest jeszcze gorszy jak się go da niż pozostawi blachę "czystą". warsztat na tyle solidny że np. pokazał mi, podczas odbioru, szparę pomiędzy podłogą a bakiem paliwa gdzie zazwyczaj woda najszybciej powoduje rdzewienie i to mi zakitowali dodatkowo przed "butylizacją". napisałem do profesjonalnej firmy z Wrocławia (wyciszającej)...usługa ultimate to...8600 Netto! - owszem tylko deska nie zostanie zdemontowana ale kasa spora. a skoro mam z zew to odpuściłem.. sam zdemontowałem tylne plastiki-nadkola i sąsiednie plastiki i ułożyłem grubą, nie pochłaniającą wilgoć gąbkę.pod koło zapasowe na blasze ułożyłem filc w miarę dokładnie aby wszedł pod plastiki pionowe, trytytkami połapałem pod fotelem i po uruchomieniu....cisza. nie dość że turbinka wiec i obroty silnika mniejsze, konserwacja podwozia, a na końcu gąbki w pustostany. 3 godz i stan jak z fabryki - trzeba być tylko ostrożnym i cierpliwym. Na wiosnę wymienię kable do głośników (rewelacyjny niemiecki Cordial, warto...) a może i same głośniki (ponoć są tam Pioneer'y). moim zdaniem warto troszkę doinwestować...

Awatar użytkownika

dokończyłem dzieła... zdjąłem plastiki drzwi przednich i umieściłem 2 kawałki gąbki, jeden na całej powierzchni drzwi drugi o połowę krótszy - tyle było miejsca. tak wiec bagażnik+ 2 drzwi przednich dało naprawdę zauważalne obniżenie szumów. owszem najlepiej zrobić to profesjonalnie - butyl na całą podłogę 4 nadkola, bagażnik, 4 drzwi. Ja w sumie mam: podwozie z zewnątrz pastą butylowa /profesjonalny fachowiec który tylko tym zajmuje się od kilkunastu lat/, tył nadkola i bagażnik, 2 drzwi przednich. efekt naprawdę zadowalający. dodatkowo poprawił się bas. o dziwo stwierdziłem iż w drzwiach jest typowy...bas-refleks to stąd tak dobry dźwięk basu..jak mi odbije wymienię głośniki i kable..

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00