Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-06-2018, 20:28

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lakier

Ostrzezenie dla wlascicieli Swiftow w ciemnych kolorach-obchodzcie sie z lakierem jak z jajkiem.
Niestety Suzuki w tym aspekcie nie poprawilo chyba nic po poprzeniej wersji. Zona stety/niestety wybrala kolor czarny, na ktorym widac kazdy drobiazg. Usuwalismy ptasie odchody za pomoca wody i recznika papierowego czego efektem byly biale ryski jak od cyrkla. Wprawdzie udalo mi sie je czesciowo usunac za pomoca pasty do rys, ale np. pod klamka bagaznika tez juz jest kilka drobnych rysek od pazurkow, a autko jest u nas dopiero 3 miesiace.

Swoja droga jaki srodek do takich drobnych rys polecacie, ja uzylem Autosol Scratch Remover, bo taki mi zostal po poprzednim aucie, efekt jest, ale nie udalo sie calkowicie usunac.

PS. Sorki za brak polskich znakow.

Tytuł: Re: Lakier
Awatar użytkownika

Tak naprawdę w każdej marce czarny lakier jest najbardziej narażony na ryski lub przynajmniej jest to najbardziej widoczne.
Teraz ekologiczne lakiery są bardziej delikatne a do tego zwłaszcza przez japońskie marki dość cienko nakładane.
Mój też jest czarny ale ja wiedząc, że tak może być szarpnąłem się jeszcze na powłokę hybrydową. Koszt spory ale auto wygląda super (szklistość, głębia koloru), póki co myje go zwykle za 2 zł bo bród się nie czepia. Rys też brak, nawet przy klamkach. Ma wytrzymać 3 lata. Zobaczymy.
Z tego co rozmawiałem z gościem od detailingu to mówił, że jednak warto choć nakładać dobry wosk jeśli ktoś nie chce inwestować niemałej kasy w powłoki.

Nie no ja to rozumiem, czarny lakier, cieńsza powłoka, ale mimo to i tak jestem zaskoczony jak wrażliwy jest. Współczesne lakiery coraz ładniejsze, ale jak widac z jakością coraz gorzej, dlatego zarabiać beda wlasnie takie firmy detailingowe. Moze pomyśle kiedyś o profesjonalnym woskowaniu.

Awatar użytkownika

ja za miesiąc oddaje do lakiernika bo mam juz 3 odpryski od kamyczków, ponadto nałoży mi clar na całość, pomimo ze mam szary+czarny dach /bikolor/

Awatar użytkownika

quadalcanal pisze:
ja za miesiąc oddaje do lakiernika bo mam juz 3 odpryski od kamyczków, ponadto nałoży mi clar na całość, pomimo ze mam szary+czarny dach /bikolor/

Clar czy co? Lakier bezbarwny na całe auto?

Awatar użytkownika

clar - bezbarwny na całość

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00