Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 02:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-06-2011, 06:42 
Offline

Rejestracja: 02-01-2011, 09:24
Posty: 26
Witam Wszystkich,
od 2 miesięcy podczas wciskania sprzęgła głośno skrzypi. Swift ma przebieg 4200km. Serwis nie umie sobie z tym poradzić. Wykluczyli pompkę sprzęgła. Twierdzą że smarują wszystkie elementy które mogą wywołać to skrzypienie. Może ktoś z Was doradzi mi co przesmarować aby zlikwidować te wkurzającą usterkę?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-06-2011, 16:34 
Offline

Rejestracja: 12-05-2010, 21:06
Posty: 110
Lokalizacja: Szczecin
BYŁO...

Podpowiem że chodzi o element znajdujący się na skrzyni zaraz obok cięgien bowdena.

D2mian


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-08-2011, 20:45 
Offline

Rejestracja: 31-08-2011, 19:51
Posty: 5
Witam,

jestem tutaj nowy, ale za to szczęśliwy z zakupu Suzi Swift r. 2005. Z góry przepraszam jeśli mój wpis był już przedmiotem dywagacji na forum, ale korzystając z funkcji szukaj - nie znalazłem odpowiedzi:)

Na początku mojej przygody z japońską marką mam problem z pedałem sprzęgła. Przy wciskaniu odczuwam lekkie haczenie i skrzypienie, które wydobywa się z siłownika sprzęgła, znajdującego się pod kolumną kierownicy. Gdy popryskam ją WD40 na krótki czas dolegliwość odchodzi. Niestety prawdopodobnie czeka mnie pierwsza wymiana w nowym aucie.

Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć w żadnym ze sklepów internetowych wskazanej części. Czy mogę prosić o radę jak fachowo szukać owego siłownika/pompki. Czy jest to na tyle specyficzna cześć, że czeka mnie wizyta w ASO?

Dziękuję i pozdrawiam:)
flo


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2011, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2009, 17:37
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
Chodzi o wysprzęglik?


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2011, 21:28 
Offline

Rejestracja: 31-08-2011, 19:51
Posty: 5
Dokładnie chodzi mi o pompkę sprzęgła - taki siłownik znajdujący się w kabinie auta, pod kierownicą. Łączy pedał sprzęgła z układem hydraulicznym.

Niestety mam problem. Podczas jazdy ody siłownik zaczyna skrzypieć i powoduje lekkie zacinanie się pedału sprzęgła. W serwisie (nie ASO) popsikano czymś i stwierdzono, że tę pompkę można wymienić.

Najdziwniejsze w całej sprawie jest to że np. wsiadając rano do samochodu pedał chodzi całkiem luźno, dopiero po 20-30 minutach jazdy, głównie w korkach zaczyna piszczeć i lekko się blokować.

W jednym ze sklepów z częściami do japońskich aut powiedziano mi, że ową pompkę dostanę wyłącznie w autoryzowanym serwisie. Czy znacie dobrze zaopatrzony sklep internetowy w części do SWIFTów?

Proszę o pomoc.

pozdrawiam
flo4ever


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-09-2011, 20:28 
Offline

Rejestracja: 03-02-2011, 11:58
Posty: 25
Zajrzyj pod kolumne zobaczysz mały tłoczek w cylindrze cały ten pieruński wysprzeglik czy whatever- pewnie już to robiłeś, nastepnie posmaruj trzpień jakimś dobrym sylikonem może być tez z dodatkiem teflonu. Jeśli skrzypi dalej to sprawdź osiowość trzpienia.

Mój skrzypi raz na jakiś czas ale zależnie jak stopą nacisne pedał temat osiowania i prowadzenia tych elementów.

Wszystko jest oki doki nie masz sie czym martwic ale w salonie i tak bedą chcieli ci wymienic wersje skrzypiącą na skrzypiącą mniej:P

Jeśli chodzi o ten pierdzielnik o którym wspomina D2mian- zdjecia znajdziesz gdzies na forum, temat był w przeszłości. Dodam, że warto posmarować lepiej chodzi cały układ. Ja użyłem silikonowego CX80


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-10-2011, 17:57 
Offline

Rejestracja: 03-02-2011, 11:58
Posty: 25
To nie pompka to tuleja na której pedał sprzęgła się porusza. Da się rozebrać nasmarować. Wada konstrukcyjna. Przynajmniej u mnie tak było ale w salonie chcieli abym pompke wymienil:P


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2011, 09:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-08-2007, 17:00
Posty: 64
Lokalizacja: Warszawa
@ ... "element znajdujący się na skrzyni zaraz obok cięgien bowdena" - odnowię temat... smaruję ten "wysprzęglik", (tuleja z grzybkiem i poruszającym się środku sówadłem) już nie wiem czy to jest to... może ktoś podesłać foto elementu który tak cholernie skrzypi...


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 09-05-2020, 18:34 
Offline

Rejestracja: 19-04-2020, 20:40
Posty: 20
Suzuki: Swift 1.3l, 2009 rok
vipiusz pisze:
@ ... "element znajdujący się na skrzyni zaraz obok cięgien bowdena" - odnowię temat... smaruję ten "wysprzęglik", (tuleja z grzybkiem i poruszającym się środku sówadłem) już nie wiem czy to jest to... może ktoś podesłać foto elementu który tak cholernie skrzypi...

Hej, no i jak sobie poradziłeś bo ja mam dokładnie ten sam problem.
Skrzypi mi jak szlak ten element znajdujący się na skrzyni zaraz obok cięgien bowdena, o którym pisał D2mian


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]