Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 16:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-05-2011, 23:04 
Offline

Rejestracja: 05-06-2009, 17:44
Posty: 6
Lokalizacja: świdnica
Witam, mam pytanie czy ktoś z Was ściągał kiedyś klosze przednich lamp tzn. czy jest to bardzo skomplikowana operacja, czy wymaga jak np. w fiacie punto ściągnięcia zderzaka ? Pytam dlatego,że w moim swifcie jedna z lamp jest nieszczelna i jak myję auto w myjni ręcznej dostaje się tam woda i reflektor jest zaparowany a w tym tygodniu mam badanie techniczne i chcę żeby przy tej okazji ściągnęli ten klosz i uszczelnili mi go na przyszłość ale nie chciałabym żeby zaczęli kombinować jak się do tego zabrać i metodą prób i błędów coś mi przy okazji uszkodzili :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2011, 23:39 
Co do zaparowania klosza to też tak mam, tam w którymś miejscu jest mała dziurka, żeby właśnie nie zaparował na zawsze. U mnie po jakimś czasie wraca wszystko do normy. To chyba normalne tak mi się wydaje :D


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-05-2011, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
@matylda:
1. Czasy, kiedy klosze przednich lamp dawaly sie sciagac/wymieniac, skonczyly sie ok. 30 lat temu ;)
W tej chwili sa one sklejone z obudowa reflektora w jedna nierozbieralna calosc.
Istnieje tylko jedna - dosyc ryzykowna - mozliwosc rozlaczenia klosza od obudowy, w tym celu nalezy calosc wygrzac w piekarniku (to nie zart!),
dla uplastycznienia spoiwa. Zobacz tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=1jlnQwQYslE

2. Demontazu reflektora w Swifcie nie da sie wykonac bez uprzedniego, przynajmniej czesciowego demontazu zderzaka, gdyz inaczej nie uzyska
sie dostepu do dolnych srub mocujacych.
http://www.myswift.de/anleitungen-tipps ... ge-t2.html


Na górę
Post: 27-07-2011, 21:26 
Offline

Rejestracja: 19-06-2011, 12:44
Posty: 7
(dolaczam do istniejacego juz tematu - SX4ever)*

Witam czy ktoś wie jak zdemontować przednie światła ,rysunki= zdjęcia.Nichce nic ułamać

*) Zakładanie nowych tematów


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-10-2011, 20:28 
Offline

Rejestracja: 13-10-2011, 19:41
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Ja wymieniając cały reflektor zamiast gimnastykować się ze ściąganiem zderzaka zdjąłem koło i nadkole. Dostęp był wystarczający by wymienić lampę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-11-2011, 11:30 
Offline

Rejestracja: 03-02-2011, 11:58
Posty: 25
Łatwiej zdjąć zderzak. 5 srubek na 10tke i kilka zatrzasków. Masz dostęp do całęgo przodu i bez stresu i gimnastyki wyciągasz całe lampy. Przy okazji powyciągasz sobie śmieci z chodnicy:D

15min na zdjęcie zderzaka, zero sciągania kół, brudzenia sie itd.

Klucz 10 nasadowy
Kartonik zeby sobie nie zbrudzić białej koszulki
Płaski śrubokręt- na zatrzaski

Na priv daj maila ci wyśle pomocne rysunki.


Na górę
Post: 29-12-2020, 21:09 
Offline

Rejestracja: 26-12-2020, 12:02
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowsze
Suzuki: Swift 1.3 GL Top 4x4
Przeczytałem tu chyba wszystko, co dotyczyło demontażu reflektorów, a zderzaka przedniego w pierwszej kolejności. Wszystko fajnie, tylko albo zdjęć już nie ma, bo pourywały się linki, lub też odnośniki nie kierują na właściwe strony.

Muszę wymienić reflektory. Pomóżcie w zdemontowaniu zderzaka. Kolega w 2011 roku wspominał o 5 śrubach. Odkręciłem cztery widoczne, dwie od strony nadkoli, zdjąłem dwa zatrzaski (pod maską), a ten dalej sztywno siedzi. Gdzie jeszcze szukać łączenia? Zdjęcia, filmy, przyjmę Wszystko.


Na górę
Post: 31-12-2020, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-04-2020, 10:10
Posty: 17
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift
Jak ściągałem zderzak to odkręcałem śruby chyba 4 od strony maski/silnika, po jednej po bokach i od spodu bylo też kilka śrub i zatrzasków. Od strony nadkoli też zatrzaski z dwoch stron.

A co się dzieje, że reflektory do wymiany? Ja po poprzednim właścicielu polerowałem u mnie w swifcie. Bo bardzo słabo oświetlały drogę


Na górę
Post: 02-01-2021, 17:56 
Offline

Rejestracja: 26-12-2020, 12:02
Posty: 7
Lokalizacja: Mazowsze
Suzuki: Swift 1.3 GL Top 4x4
Mam podobny problem. Jest też problem z pozycjonowaniem jednego reflektora. Muszę rozebrać moduł silnika. A jak już będę miał je na zewnątrz, to po polerce prysnę je bezbarwnym lakierem. Wystarczy na dłużej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]