Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 01-05-2024, 03:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-04-2024, 15:03 
Offline

Rejestracja: 02-04-2024, 12:24
Posty: 4
Suzuki: Swift
Cześć, parę dni temu stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Swifta V 1.2 VVT z 2014 r. więc po pierwsze chciałem się przywitać:)
W zasadzie jest to samochód typu "wsiądź i jedź" więc specjalnie nie mam pytań o to jak działa ale zaintrygował mnie wskaźnik biegu (zmiany biegu) na środku deski rozdzielczej.

Czy jego wskazania i sugestie są w ogóle wiarygodne? Trochę dziwi mnie, że proponuje mi wrzucenie 5-tki przy prędkości 50km/h, nawet gdy jestem jeszcze w trakcie przyśpieszania. Mam raczej lekką nogę i staram się jeździć najoszczędniej jak się da i mam wrażenie, że dla tego silnika mimo wszystko nie jest to optymalny bieg przy tej prędkości, nawet jeśli byłaby utrzymywana stale. Wskazanie aktualnego zużycia paliwa raczej też to potwierdza.

Tak się składa, że dotychczas jeździłem Toyotą Corollą E12 z dość podobnym silnikiem 1.4 VVTi więc z doświadczenia wiem, że te silniki lubią wyższe obroty i czasami lepiej zrzucić bieg na niższy i mieć te 2500 obrotów zamiast obciążać silnik na zbyt niskich - paradoksalnie spalanie wtedy też bywało niższe.

Jak to jest z tym wskaźnikiem w Swifcie? Czy jest sens w ogóle się nim kierować? Jeśli nie, to czy da się go jakoś wyłączyć?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]