Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 04-05-2024, 14:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-04-2024, 17:33 
Offline

Rejestracja: 03-04-2024, 17:20
Posty: 4
Suzuki: Swift
Witam serdecznie posiadam Suzuki Swift 1.3 dis 2006r mam problem mianowicie.Borykam się z wyciem w aucie miałem kilka dni temu wymienione łożyska z przodu a z tyłu około 2 lata temu i nadal wycie nie ustępuje podobno mi zostały dwa przypadki co to może jeszcze być opony lub łożyska w skrzyni biegów ale skrzynka biegów nie odczuwam żeby źle chodziła biegi chodzą normalnie sprzęgło też ktoś by pomógł wycie zaczyna się tak powyżej 50 km i czasami jak dodam gazu to cichnie a jak puszczam wyje głośniej proszę o poradę


Na górę
Post: 04-04-2024, 07:16 
Offline

Rejestracja: 13-03-2024, 11:14
Posty: 34
Lokalizacja: 63-100
Suzuki: swist 1.3 2005
cześć, musisz doprecyzować:
1. czy jak się rozpędzisz i już zacznie wyć i wciśniesz sprzęgło to coś się zmienia?
2. czy wyje na wszystkich biegach?
3. czy coś się zmienia jak skręcasz jadąc w "trybie wyjącym"
4. czy masz olej w skrzyni biegów?
5. zrób mały test, rozpędź się tak żeby mocno wyło, jedź wtedy z stałą prędkością i lekko hamuj (lewą stopą bo prawą trzymasz gaz :) ) - czy wtedy wyje mocniej czy słabiej, czy nie ma różnicy?

sprawdź to poproszę, daj znać i będziemy myśleć co dolega

P.S.
zdarza się że nowe łożyska też wyją, części są coraz gorszej jakości :( , kupiłem niedawno SKF i nowe wyło bardziej niż to które wymontowałem (a nie miało żadnych luzów)


Na górę
Post: 04-04-2024, 15:27 
Offline

Rejestracja: 03-04-2024, 17:20
Posty: 4
Suzuki: Swift
1 jak jadę i wciskam pedał sprzęgła nadal buczy nic się nie zmienia 2 wyje na każdych biegach 3 być może odrobinkę przy skręcie w prawo 4 nie sprawdzałem nie wiem zbytnio gdzie się sprawdza raczej wycisków nie ma silnik jest suchy 5 jak hamuję to wyje mocniej i ogólnie to wyje najmocniej przy 60~80 km i znalazłem takie coś ze prędkościomierz jak szybciej pojadę i zahamuje do 0 to są fale prędkościomierz mi faluje ale to nie jest za każdym razem sam nie wiem czy to skrzynia czy łożyska czy opony człowiek głupi


Na górę
Post: 05-04-2024, 07:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 435
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Zmień olej w skrzyni, koszt 2 litrów praktycznie żaden. Zlej stary na ciepło, poczekaj sobie, zobacz czy w starym oleju nie ma brokatu itp.

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 06-04-2024, 08:34 
Offline

Rejestracja: 03-04-2024, 17:20
Posty: 4
Suzuki: Swift
Sprawdziłem olej jest dobry nie spracowany nie ma w nim żadnego brokatu zastanawia mnie czemu mi falują obroty na prędkościomierzu czy to ma jakiś wpływ na te buczenie


Na górę
Post: 10-04-2024, 15:49 
Offline

Rejestracja: 03-04-2024, 17:20
Posty: 4
Suzuki: Swift
Witam objawy się pogłębiają huczy bardzo mocno a najbardziej przy skręcie w prawo a jak skręcam w lewo buczenie zanika teoretycznie na 99% są to źle założone łożyska w kołach?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]