Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 09:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-11-2023, 17:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2023, 16:37
Posty: 2
Suzuki: SWIFT
Witam.
Jestem posiadaczem Suzuki Swift 1.3 Benzyna 2007. Auto z przebiegiem 240 k sprowadzone z Włoch. Przy pierwszym lekkim mrozie pojawił się nieco ciekawy problem ze sprzęgłem. Podczas zmiany biegów i wciskania sprzęgła do podłogi silnik wchodzi na obroty około 3/5 k (bez dotykania pedału gazu). Podczas jazdy mam wrażenie że praktycznie sam trzyma obroty około 2 ki sam "dodaje gazu". Po rozgrzaniu problem znika.Na biegu jałowym trzyma obroty, jedyne wachanią są przy włączeniu klimy. Dodam że dwa razy po dłuższym postoju samochód miał problem z zegarem obrotomierza. Check engine do tej pory się nie zaświecił .Podczas jazdy wskazywał obroty 0, zaś po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Do tej pory nie narzekałem na działanie sprzęgła (na 5 nie ślizga). Miałem za to małe problemy z biegiem wstecznym gdyż czasem wchodzi ciężko i lubi "zachrobotać" jeśli nie wejdzie do końca. Czy ktoś z Was miał do tej pory taki problem ze sprzęgłem ? Za wszystkie porady jak z góry dziękuję .


Na górę
Post: 26-11-2023, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Brakuje najważniejszej informacji - o typie przepustnicy. Jeżeli mechaniczna to pewnie uszkodzony jest pancerz linki gazu i woda w nim zamarza. Obrotomierz: mało prawdopodobne, żeby CKP ześwirował bez innych, charakterystycznych objawów, zatem problem w liczniku - najpewniej luty do poprawienia. Obydwa objawy na 99% nie mają ze sobą związku, sprzęgło też raczej nie jest sprawcą zamieszania ;)


Na górę
Post: 26-11-2023, 18:22 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 233
Moim zdaniem jednak sprzęgło do wymiany. W SX4 żony tak miałem. Po puszczeniu pedału sprzęgła obroty szły do góry jakby auto samo przyspieszało (albo taki uslizg) i generalnie taka trochę jazda jak eko-automatem. Myślałem że to normalne albo coś z napędem (może ślisko) , bo skoro biegi wskakiwały normalnie, bez zgrzytów i szarpniec to może jest ok. Mechanik od razu zdiagnozował sprzeglo, po wymianie wszystko ok.


Na górę
Post: 26-11-2023, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2023, 16:37
Posty: 2
Suzuki: SWIFT
Przepustnica jest mechaniczna na linkę. O dziwo po przymrozkach problem zniknął. Zamierzam wybrać się do mechanika w przyszłym tygodniu. Dam znać co zdiagnozuje. Dziękuję za porady.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]