Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 20:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-11-2023, 14:32 
Offline

Rejestracja: 09-11-2023, 14:23
Posty: 3
Suzuki: Swift
Cześć wszystkim.
Zakupiłem swifta jak w tytule który miał zmienioną skrzynię biegów.
Problem jest, że półoś od strony kierowcy cały czas przecieka w osadzeniu skrzyni ponieważ przeciera uszczelniacz (coś jest zbyt długie, albo skrzynia albo półoś), jak również ocierała się o śruby od skrzyni a więc wychodzi,że ma za dużą średnicę.
Ktoś spotkał się z podobną rzeźbą mechaników ?
Mam podejrzenie, że wsadzili skrzynie od innej wersji silnikowej.

Ponadto po skręcie kierownica nie odbija do końca.
Łożyska w mcpersonie jest ok, maglownica była w regeneracji gdzie okazało się, że jest w bardzo dobrym stanie.
Zbieżność raczej jest ok ponieważ nie tnie opon.
Macie jakieś inne pomysły ?
Czy to może mieć jakiś związek ze skrzynią półosią ?


Na górę
Post: 09-11-2023, 17:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Możliwe, w Swiftach mk6 z silnikiem M13A były dwa rodzaje skrzyń ZN0 i ZN3. Wielka-niewielka różnica. Uszczelniacz owej półosi dla obydwu jest inny.
A to że kiera nie odbija do końca...temat rzeka w mk6 ;)


Na górę
Post: 09-11-2023, 18:15 
Offline

Rejestracja: 09-11-2023, 14:23
Posty: 3
Suzuki: Swift
Tutaj problem nie jest z uszczelniaczem tylko z tym, że albo skrzynia jest zbyt długa albo półoś....ewidentnie jedna z tych części jest od innej wersji lub innego samochodu przez co ten uszczelniacz się porostu wyciera i przepuszcza olej....założyłem nowy i po dosłownie kilkunastu km jest to samo. Gdzie szukać oznaczenia skrzyni biegów ? Pojadę z nim chyba na kontrolę zbieżności, jakoś drogo to nie kosztuje a może to będzie to...


Na górę
Post: 09-11-2023, 18:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Tak, wiem, że to nie kwestia uszczelniacza. Oznaczenie skrzyni biegów znajdziesz na nalepce z kodem kreskowym na skrzyni. Odpowiednią dla swojego samochodu możesz sprawdzić np. dekodując VIN na partsouq i sprawdzając czy typuje się czujnik prędkości (VSS) - uwaga! często jest na schemacie i jest podany numer, ale w adnotacji jest dopisek, że dotyczy tylko wersji z AMT, wtedy wersja MT jest bez czujnika, czyli ze skrzynią ZN3.
Generalnie do JSA wkładali ZN0, do TSM przed liftem również ZN0, a TSM po lifcie to ZN3. Niemniej jako że Suzuki lubi sobie robić różne mixy (patrz wersja Sakura) to najlepiej jednak typować po konkretnym VINie. W miejsce ZN0 raczej nikt ZN3 nie włożył, ale odwrotnie już się zdarzało. ZN2/5 z M15A można wykluczyć, bo one wymagają sporych modyfikacji "wokół" skrzyni, żeby taka (swoją drogą najlepsza w mk6 - najtrwalszy silnik i pancerna skrzynia) hybryda mogła powstać.


Na górę
Post: 09-11-2023, 19:24 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Jeśli się potwierdzi to podejrzenie, to może lepiej półoś właściwą dobrać do skrzyni, niż szukać właściwej skrzyni.


Na górę
Post: 09-11-2023, 20:56 
Offline

Rejestracja: 09-11-2023, 14:23
Posty: 3
Suzuki: Swift
Sprawdziłem....półoś ma oznaczenie 44102-62j01 a więc jest od dobrego modelu. Na skrzyni zerwana została jednak nalepka z oznaczeniem. Jednak patrząc po zdjęciu na ułożenie tych trzech charakterystycznych śrub oraz czarnego zaworku jest ona od innego modelu auta,,,,,poznajecie może od jakiego ?:) Podejrzewam, że to skrzynia ZN5 od silnika 1,5 benzyna.
Różnica długości osi między silnikami 15 i 1.3 to prawie 11 cm więc myślę, że przegub od 1.5 będzie zbyt krótki do tej kombinacji silnika 1.3 i skrzyni od 1.5


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]