Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 10:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-09-2023, 17:31 
Offline

Rejestracja: 18-09-2023, 17:22
Posty: 3
Suzuki: Swift IV
Cześć, mam dwa pytania odnośnie waszych doświadczeń z tymże samochodem, mianowicie zakupiłem ostatnimi czasy wyżej wymienione Suzuki Swift w automacie i na 1 biegu trzęsie samochodem, po puszczeniu hamulca automatycznie rzuca na zimnym silniku mocniej na ciepłym trochę lżej, gdzieś na forum wyczytałem, że może pomóc zwykła kalibracja skrzyni jednakże temat był przestarzały i nie było dalszych informacji czy odniesiony został sukces czy szukali dalej..

Drugim problemem jest centralny zamek, poprzedni właściciel twierdził, że wina jest po stronie "styków w kluczyku", gdyż wymienił ostatnio baterie i przestał działać, też na forum znalazłem odpowiednie baterie do pilota w kluczyku i zamyka wszystkie drzwi oraz bagażnik z wyjątkiem drzwi kierowcy, dodatkowo przy zamykaniu/otwieraniu występuje dziwny "zgrzyt" - jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te dwie kwestie bardzo proszę o jakieś info, za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam!


Na górę
Post: 18-09-2023, 23:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
1. Kalibracja, a jeżeli nie pomoże - albo wymiana sprzęgła, albo droga przez mękę ze sterownikiem. (To nie jest automat, a zautomatyzowany manual, który "nie wie", że sprzęgło się zużywa, dlatego podlega kalibracji co 10-15-20kkm).
2. Zamek umarł jak w co drugim mk6 ;) Dokładnie taki sam efekt ze zgrzytem miałam u siebie w SSS. Polecam nowy zamiennik z Ladmaru (cięgna ma pod 5d, jeżeli masz 3d trzeba będzie je przełożyć ze starego)


Na górę
Post: 19-09-2023, 04:18 
Offline

Rejestracja: 18-09-2023, 17:22
Posty: 3
Suzuki: Swift IV
Super! Dziękuję za odpowiedź już chociaż wiem za co się zabrać, pozdrawiam


Na górę
Post: 24-09-2023, 13:29 
Offline

Rejestracja: 18-09-2023, 17:22
Posty: 3
Suzuki: Swift IV
Okej, byłem na kalibracji niestety nic nie pomogło pozostaje więc wymiana sprzęgła domyślam się, że jest to trochę bardziej skomplikowane ze względu, że to "robot" czy orientuje się ktoś na jakie szykować się koszta biorąc pod uwagę wymianę?

Zamek tak jak wyżej podpowiedziano został zamówiony i wymieniony bez żadnego problemu i działa bardzo dobrze.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]