Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 15:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-03-2023, 12:41 
Offline

Rejestracja: 01-03-2023, 12:31
Posty: 7
Suzuki: S-cross, Swift 4x4
Forumowicze, planuję zakup Suzuki Swift w wersji 4x4 z silnikiem 1.2 (wersja po 2010). Chciałbym, aby auto posłużyło mi przez jakieś 3-5 lat, ok. 50 tys. km. Zastanawiam się czy zakup samochodu z przebiegiem ok. 200 tys. km to dla tego modelu dopiero początek przygody czy już równia pochyła do ciągłych napraw. W Internecie widziałem skrajne opinie, dlatego pytam tu gdzie jest najwięcej użytkowników.
Generalnie dla mnie liczy się stan modelu, a nie przebieg (mam tez inny samochód z przebiegiem > 300 kkm i nic mu nie dolega). Chciałbym jednak zasięgnąć opinii konkretnie dla Swift 1.2 4x4. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Na górę
Post: 01-03-2023, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 175
Suzuki: Swift
Dla mk7 z K12B - to niedużo w przypadku w miarę rozsądnego serwisowania. Te samochody na nauce jazdy (a co za tym idzie - na LPG) robiły znacznie większe przebiegi bez zadyszki. Poza podstawowym serwisem startowym (olej w silniku, skrzyni, płyn chłodzący, hamulcowy) warto pomierzyć luzy zaworowe.
Dla 4x4 - mogą pojawić się pewne problemy, których rozwiązanie nie będzie banalne ze względu na brak dostępności części endemicznych dla 4WD. Czy ten napęd jest Ci niezbędny? Może warto w takim przypadku skierować swoją uwagę ku SX4?


Na górę
Post: 02-03-2023, 10:15 
Offline

Rejestracja: 01-03-2023, 12:31
Posty: 7
Suzuki: S-cross, Swift 4x4
Dziękuję za odpowiedź.
4x4 to dla mnie wymóg konieczny. Mieszkam prawie w górach, drogi są odmiatane, ale strome. Dlatego zainteresowałem się Swift'em, który bardziej się podoba Żonie. Poza tym SX4 są po prostu droższe i więcej palą.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]