Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 11:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyrzuca 2 bieg
Post: 19-02-2023, 18:19 
Offline

Rejestracja: 01-01-2022, 12:48
Posty: 10
Suzuki: Swift
Witam, już kiedyś pytałem ale sprawa ucichła i nić mi nie poradzono mianowicie chodzi o skrzynie biegów, brak 2 biegu po wrzuceniu i puszczeniu sprzęgła wyrzuca proszę o pomoc. Dodam że jest to w Suzuki Swift rok 2006 poj.1300 44KW.


Na górę
Post: 20-02-2023, 11:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 175
Suzuki: Swift
Przypomniałeś mi największy koszmar związany z mk6 ;)
U mnie (poliftowy Węgier, skrzynia ZN3) dwójka nie wypadała od razu po puszczeniu sprzęgła, ale przy hamowaniu silnikiem, w końcowej fazie hamowania, nie zawsze, powiedziałabym raz na 10-12 takich hamowań. Oczywiście na początku była próba zabawy z linkami, co oczywiście nie przyniosło rezultatu. Teoria o kuleczkach i sprężynkach na widelcu też została obalona. Z racji tego, że warunki wypadania biegu były specyficzne to mogłam jeździć tak, żeby bieg nigdy nie wypadał. W międzyczasie posypało się koło zębate trzeciego biegu (każdy bieg działał, natomiast skrzynia wyła na 1,2 i lekko na 3), więc skrzynia poszła do regeneracji, został wymieniony synchronizator dwójki, nic więcej co mogłoby odpowiadać za nieszczęsne wypadanie nie zostało znalezione. Po regeneracji nie unikałam już sytuacji, gdy bieg mógł wypaść i z początku faktycznie nie wypadał, jednak po dwóch czy trzech tygodniach bieg ponownie wypadł. Skrzynia została rozebrana, "z wierzchu" nie było nic widać, wiec ze złomu pozyskaliśmy drugą skrzynią (która też, jak chyba każda skrzynia z 1.3, była wadliwa, ale tam problem był z "5") w celach porównawczych. Okazało się, że w mojej wyżłobienia na widelcu były wyrobione (różnica o dziesiąte części milimetra). Po naprawie widelca jest ok.


Na górę
Post: 12-03-2023, 18:26 
Offline

Rejestracja: 01-01-2022, 12:48
Posty: 10
Suzuki: Swift
Jeżdżę już 2 rok bez 2 biegu, na jedynce rozpędzam i zmieniam na 3 i muszę powiedzieć że nic się nie dzieje jakoś się przyzwyczaiłem ale ile można, będę musiał poszukać jakiejś skrzyni biegów na wymianę myślę że to opcja korzystniejsza, no nic pozdrawiam i dzięki za uwagę


Na górę
Post: 13-03-2023, 18:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 175
Suzuki: Swift
Czy korzystniejsza? Nie powiedziałabym. Z uwagi na problemy z jakimi borykają się te skrzynie znalezienie bezproblemowej zarówno Zn0, jak i Zn3 nie jest łatwe, właściwie każda ma coś na sumieniu. Jestem zdania, że dopóki jest co ratować to warto ratować swoją ;)


Na górę
Post: 19-03-2023, 15:10 
Offline

Rejestracja: 01-01-2022, 12:48
Posty: 10
Suzuki: Swift
Może masz rację warto ratować tylko gdzie? są mechanicy rzetelni i są mało rzetelni, niektóre rzeczy okazują się błahe a człowiek płaci za nie kupę pieniędzy także trudno o dobrego i uczciwego mechanika dzisiaj dziękuję pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]