Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 00:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-12-2022, 01:25 
Offline

Rejestracja: 21-12-2022, 20:56
Posty: 11
Suzuki: Swift
Cześć, nie dawno zakupiłem Swifta '07r, podczas przeglądu wyszło że jest luz na sworzniu wahacza. Wymieniłem sworznie oraz łączniki stabilizatora komplet ale niestety głuche tłuczenie z przodu podczas jazdy nie za bardzo ustało. Chcę wymienić jeszcze poduszki na amortyzatorach (mcphersonach) i tu jest mały problem. O ile jest dostępna ta duża poduszka z łożyskiem to nie potrafię znaleźć tej która przychodzi od strony podszybia. Czy ktoś zna numer tej części lub wie gdzie ją zakupić? Chciałbym wymienić komplet jeśli mam to już rozbierać. W sklepach i hurtowniach moto rozkładają ręce.
Najprawdopodobniej jest to ta zaznaczona
Obrazek

Na tym filmie gość w 4 min ją zakręca.
https://youtu.be/H9USLpPZTIE
Dodam że jak auto stoi na kołach u mnie między kielichem a tą poduszką mam około 5 mm szparę.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 01-01-2023, 17:18 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
To nie poduszka, tylko taki talerzyk, który trzyma amor żeby nie wypadł po podniesieniu auta. W jeździe nie spełnia to żadnej funkcji. Tak jak sam zauważyłeś, nawet nie dotyka kielicha. Zostaw go.


Na górę
Post: 02-01-2023, 18:11 
Offline

Rejestracja: 21-12-2022, 20:56
Posty: 11
Suzuki: Swift
Zostawiłem, wątpię żeby pełnił tylko funkcję trzymania po podniesieniu. Jeśli dolna poduszka już się wyrobi wtedy powstanie luz, a jeśli powstanie luz taki jak u mnie wtedy na dziurach będzie tłukło. Inaczej jeśli górne mocowanie jest na zasadzie kilku śrub do kielicha. Zamontowałem nowe poduszki i ten luz zniknął. Pomogło połowicznie, dalej słychać stuki, słabsze ale nadal są.


Na górę
Post: 02-01-2023, 21:07 
Offline

Rejestracja: 21-12-2022, 20:56
Posty: 11
Suzuki: Swift
Tutaj zdjęcie jak było
Obrazek
Tutaj różnica stara - > nowa
Obrazek
A tutaj po skręceniu
Obrazek


Na górę
Post: 07-01-2023, 09:53 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Może wątpić, albo nie - Twoja sprawa.
Luz znikł, bo nowe poduszki nie sa wygniecione i nie przysiadają na postoju (jak na załączonej fotce). To normalne w tym typie mocowania amortyzatora. W trakcie jazdy, jak zabuja, to tez się oczywiście uginają i ta szczelina sie pojawia. Po pewnym czasie eksploatacji znów się pojawi na postoju. Ale to nie jest powodem stuków, bo poduszka w trakcie jazdy nie odrywa się od kielicha, żeby coś ją musiało trzymać od góry. Nie powstaje tam żaden luz który powodowałby stukanie, tylko jest słabiej wyciszone przez stara i wygniecioną gumę
Po wymianie takiej poduszki zawias się trochę wyciszy, bo jest nowa i bardziej miękka. A te stuki, o które dalej są, to obawiam się że ten tym tak ma, podobnie jak wiele innych tanich samochodów i ten talerzyk nie rozwiąże tego problemu


Na górę
Post: 10-01-2023, 03:30 
Offline

Rejestracja: 21-12-2022, 20:56
Posty: 11
Suzuki: Swift
Talerzyk faktycznie tego nie załatwi, może masz rację z tym mocowaniem. Jeśli ten typ tak ma to ja podziękuję, w moim uznaniu suzuki dało *upy jeśli tak ma tłuc. Jeździłem wieloma tanimi samochodami i w żadnym nie było takich dźwięków tylko wtedy jeśli coś faktycznie było wytłuczone. Sprawdzę jeszcze magiel i gumy na stabilizatorze bo przed zakupem jeździłem kilkoma swiftami i raczej tego nie było słychać.


Na górę
Post: 11-01-2023, 22:21 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
No to jeśli niema pewności, że reszta sprawna, to póki co niema o czym rozmawiać.
A jeśli okazałoby się, że reszta wykluczona, to pytanie jeszcze: jakie tam są amortyzatory? Zamienniki, oryginalne, stare, nowe, a może jakieś sportowe?


Na górę
Post: 11-01-2023, 22:39 
Offline

Rejestracja: 21-12-2022, 20:56
Posty: 11
Suzuki: Swift
Amortyzatory monroe made in Poland, pewnie oryginały jeszcze. Na stacji diagnostycznej stwierdzone jako sprawne. Sprężynki oryginalne.


Na górę
Post: 12-01-2023, 20:58 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Jak niema napisu Suzuki, to nie oryginał. Poza tym, w tym roczniku, raczej nie byłoby już tam nic czytelnego. Zamiennik, a nimi bardzo różnie bywa. Mogą być np. zbyt twarde, lub mieć luz poosiowy i będą głośne.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]