Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 02:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-08-2022, 13:19 
Offline

Rejestracja: 19-08-2022, 13:11
Posty: 4
Dzień dobry,
Mam nadzieję, że dobrze trafiłem. Właśnie zakupiłem pierwszy samochód marki Suzuki - Suzuki Swift z 2006 roku z silnikiem 1.3, 92 km i manualną 5-biegową przekładnią. Przebieg samochodu: 131500. Rocznik 2006, 3-drzwiowy.

Nauczony doświadczeniem po moim poprzednim samochodzie (niech jeździ w pokoju...Honda Accord 2000) chciałbym od samego początku podejść z głową do przygotowania samochodu pod długoletnią, bezproblemową jazdę. Chcę mieć z nim całkowity spokój (niezawodność). Kupiłem samochód od starszej pani która rzekomo jeździła po przysłowiowe bułki do sklepów i...wygląda na to, że to prawda. Własnie zrobiłem przegląd techniczny (badanie roczne) i samochód w rok zrobił 5000 km. Może dalej niż po bułki ale wciąż naprawdę sensownie.

Co do badania technicznego, z którego właśnie wróciłem wiem, że do wymiany są żarówki przeciwmgielne, za niedługo hamulce z tyłu po prawej stronie, jest lekkie "pocenie" skrzyni na półosi (takiego zwrotu użył diagnosta - nie wyciek, ale pocenie, lekkie).
Auto generalnie przeszło badanie techniczne bezproblemowo, poza powyższymi wskazaniami.

Teraz pytanie: zamierzam zrobić taki duży serwis: wymienię wszystkie płyny eksploatacyjne, zrobię pełen serwis klimatyzacji + ozonowanie + na koniec chcę zrobić zabezpieczenie antykorozyjne. Samochód był serwisowany w warsztacie jednym przez kilka lat który ma wszystkie faktury więc upewnię się o stan łańcucha rozrządu.

Pytanie do znawców modelu: co jeszcze sprawdzić/od razu wymienić aby samochód posłużył mi przez wiele lat? PS. I gdzie najlepiej zrobić to w Warszawie-Bielany. Wiadomo, żeby było bardzo dobrze i sensownie cenowo.

Pozdrawiam,


Na górę
Post: 21-08-2022, 16:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 175
Suzuki: Swift
Mam nadzieję, że wszystkie płyny eksploatacyjne zawierają też olej w skrzyni ;) Jeżeli nie masz potwierdzonych, regularnych wymian w przeszłości polecam zrobić 2 wymiany w odstępie 500-1000km, alternatywnie płukankę skrzyni, a następnie trzymać - a jeszcze lepiej skrócić - instrukcyjny interwał 3 lata/45kkm. Warto zwrócić uwagę na uszczelniacz na wale - w mk6 nie poddaje się tak szybko jak w mk7, ale po czasie też zacznie się pocić.
Pamiętaj o regularnej kontroli luzów zaworowych. Teoretycznie przy czystej benzynie trzymają się relatywnie długo, jednak kontrola podstawą zaufania, a to prosta i przyjemna robota na sobotnie popołudnie przy piwku ;) Zaniedbanie tego tematu mści się boleśnie.


Na górę
Post: 24-08-2022, 20:30 
Offline

Rejestracja: 19-08-2022, 13:11
Posty: 4
Cześć Gosiu. Dzięki za odpowiedź.
Płukanka / olej w skrzyni: tutaj masz na myśli to co napisałem, że skrzynia się "poci"? Gdzie się robi taką rzecz? Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]