Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 23:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Błąd P0420
Post: 13-04-2022, 08:30 
Offline

Rejestracja: 13-04-2022, 08:22
Posty: 4
Suzuki: Swift 1.5
Witam szanownych użytkowników ;)
Błąd P0420 - standardowo katalizator
Proszę, czy ktoś z Was zakładał emulator sondy lambda? Jeśli tak to poproszę o linka
Drugie pytanko czy moduł OBDII jakiś możecie polecić (czytałem że te niebieskie kostki)

Dzięki


Na górę
Post: 13-04-2022, 18:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Elektroniczny sprawi, że check się nie będzie pojawiał, mechaniczny działa w niewielkim procencie przypadków. Jednak polecam sprawdzić czy faktycznie coś nie jest zepsute. U mnie uszkodzony przewód do grzałki drugiej sondy wyzwalał ten błąd (naprzemiennie z p138 i p140), polecam upewnic się też czy aby na pewno kat się nie rozsypał, coraz częściej się to zdarza.
Do odczytania błędów silnika "niebieska kostka", czyli najtańsza opcja z Ali wystarczy, współpracuje z Torque itd, ale ona nie gada z apką dla Suzuki, która umożliwia odczytanie błędów z innych modułów (wspomaganie, poduszki, etc). Ja korzystam z iCara Vgate2 i polecam.


Na górę
Post: 14-04-2022, 06:41 
Offline

Rejestracja: 13-04-2022, 08:22
Posty: 4
Suzuki: Swift 1.5
gosia51340 pisze:
Elektroniczny sprawi, że check się nie będzie pojawiał, mechaniczny działa w niewielkim procencie przypadków. Jednak polecam sprawdzić czy faktycznie coś nie jest zepsute. U mnie uszkodzony przewód do grzałki drugiej sondy wyzwalał ten błąd (naprzemiennie z p138 i p140), polecam upewnic się też czy aby na pewno kat się nie rozsypał, coraz częściej się to zdarza.
Do odczytania błędów silnika "niebieska kostka", czyli najtańsza opcja z Ali wystarczy, współpracuje z Torque itd, ale ona nie gada z apką dla Suzuki, która umożliwia odczytanie błędów z innych modułów (wspomaganie, poduszki, etc). Ja korzystam z iCara Vgate2 i polecam.


Dzięki za odpowiedź
Autko miałem pod kompem i wyskoczył właśnie p0420. Został skasowany i póki co jest spokój. Chce założyć na drugą sondę ten emulator sondy, z tego co kojarzę są 3 żyłowe tak?
Dodam że chceck wyskoczył po trasie ok 50 km, tak po mieście jest wszystko ok


Na górę
Post: 14-04-2022, 12:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Jeżeli chcesz montować tulejkę na sondę to lepiej za te kilkanaście złotych kupić kostkę OBD i kasować błąd jak się pojawi i przy okazji mieć podstawowy sprzęt do diagnostyki ;)
P0420 (niepowiązany z usterką) zazwyczaj wyskakuje przy jeździe na niskich obrotach. Tak czy siak zachęcam do sprawdzenia czy aby na pewno nic nie dolega Swiftowi.


Na górę
Post: 19-04-2022, 06:39 
Offline

Rejestracja: 13-04-2022, 08:22
Posty: 4
Suzuki: Swift 1.5
Tulejkę nie, myślałem o wpięciu tej kostki emulatora na drugą sondę lambda.
OBD kostkę mam w razie czego ;) żadnych innych błędów nie ma więc wsjo powinno być ok


Na górę
Post: 31-05-2022, 19:32 
Offline

Rejestracja: 27-08-2021, 20:41
Posty: 10
Suzuki: SWIFT MK6 1.3
Mam ten sam problem. Katalizator był czyszczony, inspekcja kamerą- wszystko ok, a błąd wywala.
Dałem tulejkę 3mm - za mała, nie docierają spaliny, rozwierciłem finalnie do 5-6mm i dalej nic. Na jałowych sonda ładnie czyta, przy gazowaniu spaliny przelatują bez chęci zaglądania do tulejki i wywala teraz błąd braku sygnału z sondy. Problemem może być nieprawidłowy luz zaworowy, zwróciłem uwagę, że na ssaniu słychać wyraźne wypadanie zapłonu - cewki zmienione, świece nowe, czujnik położenia przepustnicy nowy, przepustnica czyszczona, wtryski nowe, czujnik jałowych obrotów nowy, ciśnienie paliwa na listwie prawidłowe, qźwa - zostały tylko zawory. Jak wypada zapłon, pojawia się nieprawidłowy skład mieszanki i sonda wychwyci momentalnie i komp "myśli", że katalizator.
Umówiony na regulację - zobaczymy.


Na górę
Post: 02-06-2022, 08:37 
Offline

Rejestracja: 13-04-2022, 08:22
Posty: 4
Suzuki: Swift 1.5
U mnie na razie błąd się nie pokazuje, póki co zrezygnowałem z podpięcia emulatora bo nie potrafię dobrać właściwego, mam kostkę obd więc w razie czego błąd skasuje


Na górę
Post: 02-06-2022, 09:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
bogo78 pisze:
Mam ten sam problem. Katalizator był czyszczony, inspekcja kamerą- wszystko ok, a błąd wywala.
Dałem tulejkę 3mm - za mała, nie docierają spaliny, rozwierciłem finalnie do 5-6mm i dalej nic. Na jałowych sonda ładnie czyta, przy gazowaniu spaliny przelatują bez chęci zaglądania do tulejki i wywala teraz błąd braku sygnału z sondy. Problemem może być nieprawidłowy luz zaworowy, zwróciłem uwagę, że na ssaniu słychać wyraźne wypadanie zapłonu - cewki zmienione, świece nowe, czujnik położenia przepustnicy nowy, przepustnica czyszczona, wtryski nowe, czujnik jałowych obrotów nowy, ciśnienie paliwa na listwie prawidłowe, qźwa - zostały tylko zawory. Jak wypada zapłon, pojawia się nieprawidłowy skład mieszanki i sonda wychwyci momentalnie i komp "myśli", że katalizator.
Umówiony na regulację - zobaczymy.


Luzy jak najbardziej warto kontrolować regularnie. Polecam też dłuższe przyjrzenie się, zarówno na zimnym jak i ciepłym, tym grubszym przewodom do cewek (nie mówię o kablach cewka<>świeca), u mnie w Sporcie z jednego odpadł kawałek izolacji i przez to wypadały zapłony ;)


Na górę
Post: 02-06-2022, 18:48 
Offline

Rejestracja: 27-08-2021, 20:41
Posty: 10
Suzuki: SWIFT MK6 1.3
gosia51340 pisze:
Luzy jak najbardziej warto kontrolować regularnie. Polecam też dłuższe przyjrzenie się, zarówno na zimnym jak i ciepłym, tym grubszym przewodom do cewek (nie mówię o kablach cewka<>świeca), u mnie w Sporcie z jednego odpadł kawałek izolacji i przez to wypadały zapłony ;)


Dziękuję, tego nie sprawdzałem. Znowu nura dam pod maskę.


Na górę
Post: 04-06-2022, 11:43 
Offline

Rejestracja: 23-08-2017, 22:10
Posty: 16
Suzuki: sx4 s cross 1,4T
Miałem to samo w sedici 1.6, spaliny wzorowe, więc katalizator sprawny. Dowiedziałem się, że to błąd w oprogramowaniu sterownika silnika, podobno była nawet akcja serwisowa. Pozostało tylko kasować jak się pojawił.


Na górę
Post: 30-12-2023, 10:44 
Offline

Rejestracja: 30-12-2023, 10:31
Posty: 1
Suzuki: Swift
Witam panowie mam w swoim ten sam problem z sada ,u mnie katalizator jest ok przeszedl na skp normy , chce ja wyprogramowac moze ktos podpowie czym odczytam wsad ze sterownika Denso


Na górę
Post: 28-03-2024, 19:51 
Offline

Rejestracja: 13-03-2024, 11:14
Posty: 34
Lokalizacja: 63-100
Suzuki: swist 1.3 2005
a u mnie z tym błędem to były podparte zawory wydechowe, po regulacji wszystko gra

@KT230580 daj na PW zdjęcie naklejki z komputerka i może da się coś zrobić :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]