Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 16:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-12-2021, 09:05 
Offline

Rejestracja: 17-12-2021, 09:13
Posty: 3
Suzuki: Swift
Witam, mam problem z ogrzewaniem. Z nawiewów z prawej strony razem ze środkiem jest w porządku, wydobywa się ciepłe powietrze tak jak powinno być, ze skrajnego lewego jest chłodne powietrze. Takie działanie zauważyłem na każdym ustawieniu. Dodam jeszcze że siła nadmuchu jest taka sama w każdym wylocie powietrza (na szybę, na dole, na kierowcę). Przeczytałem, że powodem może być nagrzewnica zapchana i płyn dociera do pewnego momentu, dlatego po prawej stronie jest ciepło. Czy można z czymś takim jeździć, nie spowoduje to większej awarii?

Edit: dodam że silnik łapie temperaturę normalnie, nie ma żadnych wahań, nie zauważyłem nic niepokojącego w tym zakresie.

Edit2: czy poziom płynu chłodniczego też może mieć wpływ na takie zachowanie nagrzewnicy? (Jest bliżej LOW)


Na górę
Post: 25-12-2021, 14:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Baaardzo popularna usterka w mk6.
Z rozwiązań tanich (do 50zł robiąc samemu) można spróbować wymienić płyn uprzednio płucząc układ kilka razy wodą destylowaną - aby płyn zleciał z nagrzewnicy trzeba włączyć zapłon i ogrzewanie na maks. W 95% przypadków taki zabieg NIE pomaga, bo TTTM, mk6 ma nietypowy patent z nagrzewnicą. Jeździć można, większych szkód niż uszkodzona nagrzewnica nie będzie, aczkolwiek ja nie polecam - fajnie mieć w pełni sprawny samochód :)
E1: temperaturą na wskaźniku nie radzę się sugerować, poza normę rusza się dopiero, gdy są większe szkody ;)
E2: Nie. Wpływ ma tylko i wyłącznie jej budowa oraz, aktualnie, niesprawność.


Na górę
Post: 25-12-2021, 22:09 
Offline

Rejestracja: 17-12-2021, 09:13
Posty: 3
Suzuki: Swift
Dzięki za odpowiedź :) Czyli najlepiej wymienić cała nagrzewnice? Wiem że jest z tym kupę roboty, orientujesz się może jaki jest mniej więcej koszt?


Ostatnio zmieniony 25-12-2021, 23:24 przez macik1423, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 25-12-2021, 23:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Tak, trzeba wymienić całą nagrzewnice. Żeby się do niej dostać trzeba zrzucać deskę; podobno da się też demontując tylko kierownicę i pedał sprzęgła. Generalnie dużo roboty, więc ciężko mi powiedzieć ile weźmie mechanik, zbyt wiele zmiennych: lokalizacja, "renoma" warsztatu,...(po prostu cena roboczogodziny w konkretnym zakładzie).
Podczas wymiany zwróć uwagę czy przypadkiem nie jest zapchana uszczelniaczem do chłodnic. Niestety niektórzy nadal stosują takie metody "napraw" i w konsekwencji pierwsza leci nagrzewnica, a następna w kolejce zwykle jest uszczelka pod głowicą.

Zapchaną nagrzewnice można też próbować wypłukać, bez gwarancji skuteczności, ale grzebiąc samemu warto spróbować, może uda się bez kosztów.


Na górę
Post: 25-12-2021, 23:26 
Offline

Rejestracja: 17-12-2021, 09:13
Posty: 3
Suzuki: Swift
Samochód kupiłem w salonie Suzuki, dostałem gwarancję rozruchową na 3 miesiące, zadzwonię w poniedziałek i zobaczę co powiedzą na ten temat. Samochód mam od miesiąca, ale dopiero teraz zauważyłem że coś jest nie tak z grzaniem jak przyszły mrozy.


Na górę
Post: 02-02-2024, 21:53 
Offline

Rejestracja: 27-03-2016, 13:24
Posty: 12
Suzuki: Vitara S 1.4
Witam odświeżam temat w moim przypadku jest sytuacja podobna jak wymieniona podczas mam Swift z 2012. Grzeje prawa strona lewa chłodna. Posłuchałem się podpowiedzi i informacji płukania na różne sposoby pierw wykonałem płukanie całego układu chłodniczego wymiana płynu dodając środek do płukania wykonując tak 2 razy. Następnie zmieniłem strony wlotu i wylotu jeżdżąc tak kilka dni następnie wykonałem bezpośrednio płukanie samej nagrzewnict pierw zostawiając na noc środek do odkamjeniania następnego dnia wykonałem wymuszony obieg podłączając pompkę i grzejąc grzalka układ nagrzewnicy prze ok 3h wypłukałem zalałem na nowo układ woda destylowana i nic nie pomogło czy jest jeszcze coś innego czy pewność wymiany samej nagrzewnicy proszę o szczera pomoc dzięki pozdrawiam czekam na sprawna odpowiedź.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]