Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 05:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-08-2021, 07:26 
Offline

Rejestracja: 14-03-2018, 16:50
Posty: 2
Suzuki: Swift
Hej,
dzisiaj rano miałam problem z odpaleniem auta. Udało mi się je otworzyć pilotem, przeklikać na przycisku "do drugiego obrotu kluczyka", wcisnęłam sprzęgło pokazała się możliwość rozruchu i po kliknięciu przycisku wszystko zgasło. Auto nie reagowało nawet na pilot (próbę jego otwarcia bądź zamknięcia). Wywaliło wszystko poza wskaźnikiem benzyny, który wskazywał jej właściwą ilość.
Otwarłam maskę z myślą, aby ściągnąć klemy z akumulatora i ponownie je założyć (brak innych pomysłów). I jak poszłam do samochodu po klucz to zobaczyłam, że wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej się świecą i ponowna próba odpalenia auta zakończyła się sukcesem. Po odpaleniu auto chodziło prawidłowo, ale nie pokazywało "zasięgu" ani średniego spalania. Zajechałam obok na stację, aby się dotankować. Wskoczyło średnie spalanie na poziomie 21L i wciąż brak zasięgu. Po przejechaniu ok. 10 km wskoczył zasięg 380 km przy pełnym banku (powinno być ok. 600) i spalanie zaczęło spadać. Po przejechaniu w sumie 22 km od zatankowania spalanie spadło do 5,9 L (przed awarią było 5,4 L) i zasięg spadł do 375 km.

W związku z tym moje pytanie brzmi czy ktoś miał już podobną sytuację? Ktoś ma jakieś pomysły, co mogło "pójść nie tak"? A przede wszystkim czy to sugeruje jakąś poważną usterkę?
Do mechanika dostanę się najwcześniej w przyszłym tygodniu, a chciałabym wiedzieć chociaż czy mogę bezpiecznie używać dalej auta? :)

Posiadam Swifta 1.2 z roku 2013 (pierwsza rejestracja 2014), którego właścicielką jestem od 2018 roku. Olej wymieniany co 10 tys. km z wszystkimi filtrami.
Zakupiłam auto z licznikiem wskazującym ok. 44 tys. km, a sama robię nim dość sporo, bo średnio 27 tys. na rok (trasa).
Jest to wersja z elektronicznym kluczykiem i automatyczną klimatyzacją.

Akumulator wymieniłam w 2020 roku, po tym jak oryginalny przestał trzymać moc i zimą trza było często odpalać z kabli.
Dopiszę tu jeszcze info, co to dokładnie za akumulator, ale na pewno o większej pojemności niż fabryczny ze względu na to, że auto jest użytkowane codziennie na dystansie min. 20 km (za jednym odpaleniem).


Na górę
Post: 26-08-2021, 07:25 
Offline

Rejestracja: 14-03-2018, 16:50
Posty: 2
Suzuki: Swift
Akumulator: Centra Plus CB500 poj. 50Ah moc 450 A(EN)

Po przejechaniu 100 km spalanie spadło na 5,4 L, a zasięg skoczył do 435 km.
Zasięg moim zdaniem "za mały", ale spalanie wraca do normy. Wskazówka benzyny wciąż przy pierwszej od góry kresce (po wlaniu "do pełna" jest nieco nad tą kreską).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]