Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy akumulator
Post: 07-04-2021, 17:42 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
Cześć! :)

Ostatnia zima dość mocno wymęczyła akumulator w moim Swifcie (2015), przez co poważnie zastanawiam się nad zakupem nowego (auto kilka razy musiałem uruchamiać kablami nawet po jednej nocy postoju). Przez COVID Swift ostatnio częściej stoi niż jeździ, a więc chciałbym kupić coś większego niż fabrycznie oferuje producent - czy ktoś z Was wie może jaki większy akumulator bezproblemowo zmieści się na tej podstawce pod aku? Ewentualnie macie może jakieś inne propozycje, może jakiś inny rodzaj akumulatora który wolniej się wyładowuje na mrozie?

Wybaczcie, trochę zielony w tych tematach jestem więc każda rada będzie dla mnie na wagę złota!

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 08-04-2021, 09:29 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Jeśli to możliwe reanimuj stary,nie ma lepszego niż na pierwszy montaż. Jeśli nowy, nie brał bym większego gdyż może być niedoładowywany.


Na górę
Post: 08-04-2021, 12:04 
Offline

Rejestracja: 09-01-2020, 13:21
Posty: 12
Suzuki: SWIFT IV 4x4
Jak byłem zmieniać opony w Suzuki(w promocji była to tańsza usługa niż u "chłopa"- do tego kawa i ciastko) Pytając o aku bo chciałem wymienić to proponowali mi akumulator
firmy YUASA. Wybrałem sobie i zakupiłem YUASA YBX5000 Silver High Perormance w dobrej cenie w tamtym czasie(rok temu). Jestem zadowolony auto cały rok na zewnątrz i all ok.


Na górę
Post: 08-04-2021, 12:42 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
Minog pisze:
Jeśli to możliwe reanimuj stary,nie ma lepszego niż na pierwszy montaż. Jeśli nowy, nie brał bym większego gdyż może być niedoładowywany.


No właśnie boję się że z tym może być już ciężko - z 10 razy go w tą zimę musiałem kablami odpalać nawet po jednej nocy. Dość szybko się kończy, w poprzednim aucie mi 8 lat bezproblemowo trzymał :roll:

AnubiS pisze:
YUASA YBX5000 Silver High Perormance


A pamiętasz może ile Cię kosztował? Jaką masz jego pojemność i prąd rozruchowy? Też do Swifta, tak?

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 09-04-2021, 08:12 
Offline

Rejestracja: 22-03-2011, 20:21
Posty: 222
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Swift
Cześć!
Moje niedawne doświadczenia z akumulatorem w Swifcie 1.3 benz. 2010r.: oryginał przetrwał 9 lat w tym 2 rozładowania (żona zostawiła auto na światłach :) ). Nowy kupiłem taki jak był w oryginale tzn. mam na myśli producenta. Zakup to Varta Blue Dynamic 44Ah. Wszystko super pasuje (mocowanie itd.), doładowuje się jak trzeba (dużo jeżdżę w mieście), akumulator sprawuje się wyśmienicie, pewnie nie pociągnie tylko co "fabryka", ale jestem zadowolony z zakupu. Polecam.
pozdrawiam


Na górę
Post: 14-04-2021, 12:39 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
marius pisze:
Cześć!
Moje niedawne doświadczenia z akumulatorem w Swifcie 1.3 benz. 2010r.: oryginał przetrwał 9 lat w tym 2 rozładowania (żona zostawiła auto na światłach :) ). Nowy kupiłem taki jak był w oryginale tzn. mam na myśli producenta. Zakup to Varta Blue Dynamic 44Ah. Wszystko super pasuje (mocowanie itd.), doładowuje się jak trzeba (dużo jeżdżę w mieście), akumulator sprawuje się wyśmienicie, pewnie nie pociągnie tylko co "fabryka", ale jestem zadowolony z zakupu. Polecam.
pozdrawiam


A to długo Ci wytrzymał, mój 6 lat będzie miał w grudniu ale boję się że do grudnia musi zmienić baterię. Dziwię się strasznie czemu tak szybko zaczęła sprawiać problemy :|

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 03-08-2021, 06:40 
Offline

Rejestracja: 26-07-2021, 12:05
Posty: 6
Suzuki: Swift IV, 1.2 94 KM
A ja się podepnę, u mnie właśnie siadł 7-letni oryginalny akumulator, zastanawiam się czy lepiej Varta Blue czy Banner, cena dość podobna.
W jakiś testach Banner wypada lepiej, ale kompletnie nie znam tej marki i boję się o żywotność.

Co ciekawe, oryginalnie była Varta 36 AH, 300 A, nie znalazłem zamiennika o takich parametrach, minumum to 44 AH i boję się że będzie niedoładowany (krótkie trasy).


Na górę
Post: 04-08-2021, 18:55 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Bierz co tańsze, najlepiej z hurtowni by świeży był, i tak nie wytrzyma tyle co fabryczny.


Na górę
Post: 06-08-2021, 08:40 
Offline

Rejestracja: 26-07-2021, 12:05
Posty: 6
Suzuki: Swift IV, 1.2 94 KM
Miałem już brać Vartę
https://specpart.pl/specpart-akumulator ... -440a.html
ale sprzedawca stwierdził że od czasu kiedy nie jest już produkowana w Niemczech, jakość bardzo spadła do niskiej półki (zresztą cena o czymś świadczy)
Wg. sprzedawcy powinna wytrzymać 2 lata gwarancji ...

W koncu wziąłem zupełnie coś innego, mianowicie https://specpart.pl/specpart-akumulator ... niska.html, 3 lata gwarancji, jakościowo podobno lepsza niż obecna Varta.

Miałem brać Bannera, ale nie znalazłem od ręki.


Na górę
Post: 08-08-2021, 12:38 
Offline

Rejestracja: 01-08-2021, 11:54
Posty: 27
Suzuki: Sx4
Witam, niestety ale produkcja akumulatorów przez nieracjonalne oszczędności materiałów zeszła na dno i tak naprawdę naklejka na akumulatorze nie ma obecnie żadnego znaczenia, tak naprawdę znaczenie ma abyśmy kupowali akumulator w punktach handlowych gdzie jest duży obrót, przynajmniej częściowo uchroni nas to przed kupieniem kilkuletniego leżaka oraz trzeba brać ze sobą miernik i zmierzyć jakie napięcie ma proponowany akumulator, z własnego doświadczenia wiem a jeżdżę autem przeszło 30 lat że trzeba kupować akumulatory które mają minimum 12,5-12,6 V ja tego przestrzegam i jakoś to się sprawdza chociaż dzisiejsze akumulatory i tak z trudem wytrzymują 3,5-4 lata.
Najgorsze zaś jest to że z powodów konstrukcyjnych odmawiają posłuszeństwa w sposób nagły i nieprzewidziany co potrafi sprawić kierowcy spory kłopot.


Na górę
Post: 08-08-2021, 14:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Naklejka nie ma znaczenia, ale waga może mieć. Generalnie cięższy jest lepszy, choć oczywiście są też inne parametry.

W benzyniakach akumulator zwykle trzymał mi 4 lata. W dieslu faktycznie spokojnie dawał radę 8 lat. Tak więc na razie nie widzę istotnej różnicy w trwałości. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nowe systemy zarządzania energią nie oszczędzają specjalnie akumulatorów - jeżdżą stale niedoładowane m.in. przez start&stop czy zmniejszanie ładowania podczas przyspieszania.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 05-10-2021, 07:52 
Offline

Rejestracja: 05-10-2021, 07:32
Posty: 1
Suzuki: swift
slaqer pisze:
Miałem już brać Vartę
https://specpart.pl/specpart-akumulator ... -440a.html
ale sprzedawca stwierdził że od czasu kiedy nie jest już produkowana w Niemczech, jakość bardzo spadła do niskiej półki (zresztą cena o czymś świadczy)
Wg. sprzedawcy powinna wytrzymać 2 lata gwarancji ...

W koncu wziąłem zupełnie coś innego, mianowicie https://specpart.pl/specpart-akumulator ... niska.html, 3 lata gwarancji, jakościowo podobno lepsza niż obecna Varta.

Miałem brać Bannera, ale nie znalazłem od ręki.

i kupiłeś w tym specpart ?
tez mam na oku aku https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/akumulator-x-pro-50ah-420a-en-wysoki-prawy-plus/( taki mi polecili)


Na górę
Post: 05-10-2021, 09:22 
Offline

Rejestracja: 13-09-2021, 21:44
Posty: 8
Lokalizacja: N.D.M
Suzuki: Swift 4 1.5
Ja mogę polecić baterie firmy WESTA FORSE-robią to ukraińcy, zmieniłem z 3-letniego MOLLa który nadawał się na tylko na szrot(ale to było w peugeocie 206). :]


Na górę
Post: 09-11-2022, 16:37 
Offline

Rejestracja: 21-04-2021, 12:13
Posty: 5
5element pisze:
Ja mogę polecić baterie firmy WESTA FORSE-robią to ukraińcy, zmieniłem z 3-letniego MOLLa który nadawał się na tylko na szrot(ale to było w peugeocie 206). :]


https://akumulatoryspecpart.pl/?post_type=product&s=forse


to są te>?

oni nadal produkują na Ukrainie czy już chiny ?


Na górę
Post: 15-11-2022, 13:57 
Offline

Rejestracja: 21-04-2021, 12:13
Posty: 5
kubarz pisze:
5element pisze:
Ja mogę polecić baterie firmy WESTA FORSE-robią to ukraińcy, zmieniłem z 3-letniego MOLLa który nadawał się na tylko na szrot(ale to było w peugeocie 206). :]


https://akumulatoryspecpart.pl/?post_type=product&s=forse


to są te>?

oni nadal produkują na Ukrainie czy już chiny ?


Dowiedziałem się dziś w sklepie że tak :D
podobno normlanie dojeżdżają z fabryki z ukrainy ale w mniejszych ilościach


Na górę
Post: 14-07-2023, 14:33 
Offline

Rejestracja: 21-04-2021, 12:13
Posty: 5
kubarz pisze:
kubarz pisze:
5element pisze:
Ja mogę polecić baterie firmy WESTA FORSE-robią to ukraińcy, zmieniłem z 3-letniego MOLLa który nadawał się na tylko na szrot(ale to było w peugeocie 206). :]


https://akumulatoryspecpart.pl/?post_type=product&s=forse


to są te>?

oni nadal produkują na Ukrainie czy już chiny ?


Dowiedziałem się dziś w sklepie że tak :D
podobno normlanie dojeżdżają z fabryki z ukrainy ale w mniejszych ilościach


aktualizacja :D
juz nie dojeżdżają niestety


Na górę
Post: 28-07-2023, 15:03 
Offline

Rejestracja: 19-09-2020, 11:55
Posty: 4
Suzuki: baleno
kubarz pisze:
kubarz pisze:
kubarz pisze:
5element pisze:
Ja mogę polecić baterie firmy WESTA FORSE-robią to ukraińcy, zmieniłem z 3-letniego MOLLa który nadawał się na tylko na szrot(ale to było w peugeocie 206). :]


https://akumulatoryspecpart.pl/?post_type=product&s=forse


to są te>?

oni nadal produkują na Ukrainie czy już chiny ?


Dowiedziałem się dziś w sklepie że tak :D
podobno normlanie dojeżdżają z fabryki z ukrainy ale w mniejszych ilościach


aktualizacja :D
juz nie dojeżdżają niestety


tam wojna to logiczne ;0


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]