Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 04:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-04-2020, 17:40 
Offline

Rejestracja: 27-02-2018, 20:58
Posty: 24
Suzuki: Swift sport
Witam,
mam nastepujący problem ze sprzęgłem w swoim swificie sport (1.6 2015):
Po montażu sprzęgła (i pobieżnym odpowietrzeniu) wybrałem się w krótką trasę, początkowo skrzynia funkcjonowała normalnie - wszystkie biegi wchodziły normalnie i pedał sprzęgła miał normalnie "czucie". Po ok 1.5 km sprzęgło przestało działać (nie dało się wysprzęglić/ wrzucić biegu) W tym momencie pedał sprzęgła nie był miękki.
Dotoczyłem się do domu i spróbowałem odpowietrzyć sprzęgło domową metodą z wężykiem i pompowaniem pedałem. Początkowo z odpowietrznika wyleciało jakieś 50-60ml płynu z drobnymi bąbelkami powietrza, następnie osoba która naciskała pedał powiedziała że pedał wpadł w podłogę. Pedał nie ma zupełnie oporu przy wciskaniu i z odpowietrznika nie leci płyn.

Wysprzęglik był wymieniony na nowy przy wymianie sprzęgła.
Nie widzę żadnych wycieków, płyn w zbiorniczku jest na stałym poziomie.

Co robić? Czy powinienem użyć innej metody na odpowietrzenie czy problem raczej jest gdzie indziej?


Na górę
Post: 21-04-2020, 20:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-02-2017, 21:36
Posty: 136
Suzuki: Swift 1.5
Ja mialem podobna sytuacje i na tym poleglem. Zostawilem to dla mechanika. Z tego co pamietam to plyn nie mial sily przepchnac tyle powietrza przez odpowietrznik i wydaje mi sie, ze mechanik jakims cudem wtloczyl plyn do tego przewodu, ktory idzie do wysprzeglika i wtedy odpowietrzal ;)

_________________
Swift 1.5 2008


Na górę
Post: 22-04-2020, 08:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-04-2017, 08:50
Posty: 196
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki: Grand Vitara II
Odkręć przewód od wysprzęglika ,pedał zostaw wciśnięty , dolej płynu do zbiorniczka i poczekaj aż się przeleje, potem zakręć przewód ,odkręć całkowicie odpowietrznik i znów zaczekaj aż się przeleje,(można tez lekko dmuchnąć w zbiorniczek.) dokręć wszystko. Pod pompuj ręka, pedał powinien wstać, wtedy można odpowietrzyć tradycyjnie jak to robiłeś wcześniej.

_________________
Była GV II DDIS 2007 r.


Na górę
Post: 22-04-2020, 08:45 
Offline

Rejestracja: 27-02-2018, 20:58
Posty: 24
Suzuki: Swift sport
Dzięki za pomoc :ok:
Spróbuje zrobić wg powyższego opisu i da znać jak poszło.

mimier: miałeś taki problem w swifcie 1.5 czy w poliftowym? Z tego co kojarzę w 1.5 jest "tradycyjny" wysprzęglik (niesprzężony z łożyskiem)???
Zastanawia mnie tylko dlaczego początkowo sprzęgło działało a potem wcale.


Na górę
Post: 22-04-2020, 10:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-02-2017, 21:36
Posty: 136
Suzuki: Swift 1.5
Sorki nie sprawdzilem dokladnie z ktorego roku jest Twoje auto. Chodzilo mi o mk6.

_________________
Swift 1.5 2008


Na górę
Post: 07-05-2020, 10:52 
Offline

Rejestracja: 27-02-2018, 20:58
Posty: 24
Suzuki: Swift sport
mały v8 pisze:
Odkręć przewód od wysprzęglika ,pedał zostaw wciśnięty , dolej płynu do zbiorniczka i poczekaj aż się przeleje, potem zakręć przewód ,odkręć całkowicie odpowietrznik i znów zaczekaj aż się przeleje,(można tez lekko dmuchnąć w zbiorniczek.) dokręć wszystko. Pod pompuj ręka, pedał powinien wstać, wtedy można odpowietrzyć tradycyjnie jak to robiłeś wcześniej.


Niestety metoda nie poskutkowała - po odkręceniu odpowietrznika nic nie wycieka (po odkręceniu przewodu cieknie tak jak powinno)
Kupiłem podcisnieniową pompkę do odpowietrzania ale też nie pomogło - wydaje mi sie że podcisnienie zasysa płyn z przewodu doprowadzającego a nie z wysprzęglika (???)

Częściowy sukces mam póki co po podłączeniu odpowietrznika lewego zacisku hamulcowego do odpowietrznika sprzęgła. Jestem w stanie wrzucić jedynkę, dwójke i wteczny na uruchomionym silniku ale w dalszym ciągu nie wysprzęgla się prawidłowo. Nie jestem w stanie wygenerować wystarczającego ciśnienia płynu bo wężyk spada z odpowietrznika na zacisku a nie mam drugiej osoby żeby pompowała hamulec kiedy ja trzymam wężyk :sciana:
Spróbuje wykombinować jakieś mocowanie i powtórzę całą procedurę.


Na górę
Post: 07-05-2020, 22:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-04-2017, 08:50
Posty: 196
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki: Grand Vitara II
Jedź do mechanika, bo nogi opadają. :szok:

_________________
Była GV II DDIS 2007 r.


Na górę
Post: 14-08-2020, 11:59 
Offline

Rejestracja: 27-02-2018, 20:58
Posty: 24
Suzuki: Swift sport
Kilka osób pytało mnie przez PW jak się skończyła historia więc wrzucam tutaj, może komuś pomoże uniknąć podobnego błędu.
Problemem była uszkodzona tarcza sprzęgła a nie zapowietrzenie układu. Odłupany kawałek sprężyny blokował ruch tarczy. Prawdopodobnie wałek sprzęgłowy nie był idealnie prosto kiedy manipulowałem skrzynią przy składaniu.
Po wymianie tarczy wszystko chodzi normalnie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]