Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 14:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-03-2020, 22:31 
Offline

Rejestracja: 14-02-2020, 12:15
Posty: 22
Cześć,

podczas dzisiejszej jazdy Suzuki Swiftem 2009rok, 1.3 92KM miałem wrażenie, że wyczuwam bardzo lekkie drgania / mrowienie pod pedałem gazu. Pojawia się przy prędkości około 80 - 100km/h, jest naprawdę delikatne (aż mam wrażenie, że jestem jakiś przewrażliwiony). Jakieś pomysły gdzie szukać? Kończąca się poduszka silnika? Potencjometr gazu?

Ponadto zadam też pytanie odnośnie problemu ze 'skrzypiącym' pedałem sprzęgła. Psikałem już faktycznie jakimiś środkami tam w tą prowadnice / tulejkę pedału, troszkę pomogło, ale nadal przy powolnym puszczaniu słychać. Generalnie, żeby temat załatwić definitywnie, trzeba wymienić całą pompę sprzęgła? To już drobnostka, bo narzeczonej nie przeszkadza, mnie bardziej, spróbuje ewentualnie jakimś może silikonem, czymś twardszym tam posmarować.

Ostatnie pytanko odnośnie piór wycieraczek, bo widziałem podobny temat, ale sprzed ładnych kilku lat. Ktoś może wymieniał ostatnio u siebie? U mnie zbierają, ale piszczą strasznie, więc nie wiem, inwestować w Boscha Twin, czy może nawet Aerotwin?

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Daniel


Na górę
Post: 11-03-2020, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-02-2017, 21:36
Posty: 136
Suzuki: Swift 1.5
Co do sprzęgła to czy czasem te odgłosy nie dochodzą z wysprzęglika?

_________________
Swift 1.5 2008


Na górę
Post: 12-03-2020, 16:29 
Offline

Rejestracja: 14-02-2020, 12:15
Posty: 22
Na mechanice aż tak się nie znam, ale odnośnie tego sprzęgła to dość chyba znany temat w samochodach i czytając na różnych forach ludzie smarowali właśnie te prowadnice i pomagało na różny okres czasu.

Ktoś coś odnośnie tego pedału gazu i piórze wycieraczek?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]