Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 13:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-07-2019, 19:48 
Offline

Rejestracja: 24-07-2019, 19:16
Posty: 3
Suzuki: Swift
Witam wszystkich. Miałem stłuczkę podczas której wystrzeliła poduszka kierowcy i pasażera oraz napinacze. Po kolizji auto kręci rozrusznikiem ale nie odpala. Z tego co udało mi się ustalić to przekaźnik od pompy paliwa nie puszcza sygnału do pompy przy przekręceni stacyjki. Podmieniałem ten mały niebieski przekaźnik pompy paliwa z przekaźnikiem od lamp przeciwmgielnych lecz nic to nie dało. Po przeskanowania auta są błędy od poduszek i błąd U1100 utrata komunikacji z ECM/PCM "A" - stały. Czy jest jakiś specjalny włącznik auta po kolizji? Po podaniu plusa na przekaźnik pompa się załącza ale auto nie odpala. Czy to może sterownik silnika ma zapisany błąd kolizji i to on blokuje rozruch? Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu co może być nie tak. Swift z 2009 roku po lifcie, silnik 1.3 diesel.


Na górę
Post: 26-07-2019, 20:16 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Każde auto ma wyłącznik wstrząsów, kiedyś był na prawym nadkolu, jak jest u ciebie, nie wiem. Porządny mechanik nie powinien mieć z tym problemu.


Na górę
Post: 26-07-2019, 21:28 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Może zapoznaj się z tym tematem - sekcja kasowania błędów i zobacz co się stanie.


Na górę
Post: 26-07-2019, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Jeśli auto jest wyposażone w alarm/odcięcie to też warto sprawdzić czy nie odcina on czegoś. Miałem podobną sytuację w innym aucie.

Skoro diesel to czy nie doszło do zapowietrzenia układu?

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 28-07-2019, 10:12 
Offline

Rejestracja: 24-07-2019, 19:16
Posty: 3
Suzuki: Swift
MS pisze:
Każde auto ma wyłącznik wstrząsów, kiedyś był na prawym nadkolu, jak jest u ciebie, nie wiem. Porządny mechanik nie powinien mieć z tym problemu.


Niestety nie udało mi się go znaleźć. Przeszukałem praktycznie całe auto. Sprawdziłem jeszcze bezpieczniki z skrzynce za akumulatorem bo jest tam bezpiecznik od pompy paliwa. Wszystkie były całe.

dawidk pisze:
Może zapoznaj się z tym tematem - sekcja kasowania błędów i zobacz co się stanie.


Zrobiłem zgodnie z opisem. Nic nie dało :(

wawax pisze:
Jeśli auto jest wyposażone w alarm/odcięcie to też warto sprawdzić czy nie odcina on czegoś. Miałem podobną sytuację w innym aucie.

Skoro diesel to czy nie doszło do zapowietrzenia układu?


Auto nie ma alarmu. Ale świeci się mała czerwona dioda przy wyświetlaczu godziny i spalania przy przedniej szybie.

Zamówiłem poduszki powietrzne i napinacze. Może sterownik od poduszek blokuje rozruch bo poduszki wystrzelone? :/ Sam już nie wiem.


Na górę
Post: 28-07-2019, 11:08 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Sprawdziłbym dokładnie wiązkę między ECM a BCM. Jeśli jest sprawna, to raczej sterownik silnika do naprawy/wymiany.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]