Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-06-2019, 20:52 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 20:19
Posty: 12
Witam
Jak w temacie nurtuje mnie stosunkowo głośna praca diesla suzuki swift IV 75km z 2011 roku. Wiem że te silniki są fiatowskie i są na łańcuchu rozrządu czy jest możliwość żeby przy przebiegu 150 tys km łańcuchu się rozciągnął i to powoduje głośną pracę silnika? Już któraś osoba zgłaszała mi że jak jest zimny silnik to coś słychać, jak auto się rozgrzeje jest jakby ciszej. Autem jeździ moja dziewczyna i dla niej nie ma różnicy ale dla mnie jest. Z góry dzięki pozdro


Na górę
Post: 11-06-2019, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2017, 13:00
Posty: 77
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Swift Sport 2008
Jest taka możliwość.
Jeśli rzeczywiście tak jest to na zimnym silniku (po długim postoju) zaraz po odpaleniu łańcuch będzie przez chwilę (od 2 nawet do 6 sekund) brzęczał/szurał.
Skąd podejrzenie, że to łańcuch? Jakiego rodzaju to dźwięk?

Kiedy był wymieniany olej?
Jak dawno to pierwszy krok: wlej dobry olej i dołóż dodatek do oleju Archoil AR9100.


Na górę
Post: 16-06-2019, 10:56 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 20:19
Posty: 12
Witam
Sorry że dopiero teraz ale nie było mnie. Jeśli chodzi o pracę silnika to jakby taki cięższy stukot, jak silnik się nagrzeje jest lepiej i ciszej. Jeśli chodzi o olej niedawno wymieniłem na 5w30 bo regenerowałem turbinę która brała olej i pluła nim.


Na górę
Post: 17-06-2019, 07:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2017, 13:00
Posty: 77
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Swift Sport 2008
Każdy silnik na zimno (po dłuższym postoju) pracuje głośniej i mniej kulturalnie.
Wynika to z tego, że zanim olej przepłynie przez całą magistralę olejową, dotrze do najdalszych zakamarków i osiągnie optymalną temperaturę (100 st) to minie kilka chwil.

Jeżeli ja dobrze rozumiem definicję stukotu to nie kojarzyłbym tego z rozrządem.
Rozrząd szura i dzwoni a nie stuka.

Charakterystyczny stukot w dieslu przede wszystkim bierze się stąd że ciśnienie wtrysku paliwa jest dużo wyższe w stosunku do benzyny - głośniejsza praca wtryskiwaczy.
Dlatego sprężyny zaworowe są mocniejsze i głośniej dobijają zawory.


Na górę
Post: 18-07-2019, 09:21 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 20:19
Posty: 12
Witam
Odświeżam temat głośnej i dziwnej pracy silnika. Dziś koleś pod sklepem zapytał mnie czy mam dobry słuch bo coś silnik dziwnie pracuje i chyba zawory szwankują. Sam już nie wiem, ale jak jeden użytkownik napisał łańcuch to nie będzie bo szura a Mój dźwięk dobiegający z silnika jest inny. Sam nie wiem czy brać gościa na poważnie jeśli chodzi o te zawory. Pytanie co wtedy popychacze zaworów czy co dalej ? z góry dzięki i pozdrawiam


Na górę
Post: 18-07-2019, 10:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2017, 13:00
Posty: 77
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Swift Sport 2008
Podjedź po prostu na diagnostykę bo tak to ciężko wróżyć.
Moga być wtryski, mogą być popychacze albo jeszcze coś innego.
Popychacze tak bardziej cykają.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]