Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-04-2019, 23:15 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 20:19
Posty: 12
Witam
Posiadam Suzuki Swift IV z 2011 roku i auto posiada czujnik zmierzchu ale nie posiada świateł do jazdy dziennej. Tak myślę bo przełącznik świateł ma pozycję auto i jak sie ściemni światła mijania się automatycznie włączają, czy istnieje możliwość sparowania z elekromechanikiem tak tego zestawu że jeśli będzie auto to będą automatycznie zapalać się światła do jazdy dziennej a jak się ściemni automat będzie przerzucał na światła mijania automatycznie ? Pozdrawiam

Zobacz ofertę: KIERUNKOWSKAZY + DZIENNE LED 2w1 DRL BAU15S PY21W https://allegro.pl/oferta/kierunkowskaz ... 7125794624


Na górę
Post: 01-05-2019, 11:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja kupiłem do innego auta philipsy. Weź pod uwagę, że światła dzienne muszą mieć nie tylko homologację DRL, ale także dawać min. 400 lm światła.

95% tego co jest dostępne na rynku nie daje tyle światła. A ten kierunkowskaz to w ogóle jest niezgodny z przepisami, bo nie możesz założyć do zwykłego klosza LEDów. Do świateł dziennych homologacja DRL musi być na kloszu, nie tylko na żarówce.

Ja podłączałem w poprzednim swifcie światła mijania po stacyjce i tu też jest ważna informacja: światła w modelu III nie były sterowane plusem, ale masą (o ile dobrze zrozumiałem elektryka). Jeśli tak samo jest w wersji IV, to podłączenie standardowego modułu DRL może być problematyczne.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 14-07-2019, 10:47 
Offline

Rejestracja: 10-10-2018, 20:19
Posty: 12
Witam odświeżam temat
Byłem u elektromechanika pokazałem mu ten zestaw https://allegro.pl/oferta/2w1-swiatla-l ... 7535273333 i zapytałem czy ktoś się do tego przyczepi i czy jest to zgodne z obowiązującym prawem a on że wszystko git i pierwsze słyszy żeby kiedykolwiek były jakieś problemy. Wytłumaczyłem mu że mam czujnik zmierzchu i funkcje auto ale nie mam świateł do jazdy dziennej i czy sparuje mi to tak żeby te światła do jazdy dziennej na funkcji auto same świeciły a jak zapadnie zmrok to automat sam przerzuci na światła mijania a on że nie ma problemu ogarnie. Więc nie wiem czy ryzykować czy nie


Na górę
Post: 14-07-2019, 16:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Philipsy, o których pisałem mają wbudowany moduł - podłączasz dodatkowy kabelek pod światła mijania i gdy wykryje napięcie, to wyłącza DRL.

Moim zdaniem światła, które linkujesz są nielegalne. Same żarówki może i są DRL, ale przecież musisz je umieścić w kloszu, który już certyfikacji DRL nie posiada. Musisz mieć cały zestaw dedykowany do DRL, nie tylko żarówki. Poza tym przy takiej konstrukcji i mocy to po pół roku się przegrzeją i będą mrugać.

[EDIT]
Ten przekaźnik na rysunku ma podobną funkcję, tylko trzeba go przerobić, bo w chyba Swifcie światła są sterowane masą i ten wtedy nie zadziała.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 21-07-2019, 17:02 
Offline

Rejestracja: 30-06-2019, 21:18
Posty: 3
Suzuki: swift
kolega miał takie z ali ex kupił za grosze ale wytrzymały tylko poł roku ale nie miał problemow z policja,fakt każda ingerencja w lampę tzw zakładanie postojowe ledowych czy zakładanie zestawu taki co wstawiłeś jest nielegalne ale myślę ze fajny patent i na pewno troszkę odmłodzi auto wizualnie :)te światła jeśli wykryją prąd od świateł postojowych lub mijania się wyłącza


Na górę
Post: 29-09-2019, 16:56 
Ja mam montowane w miejsce halogenów (fabrycznie nie było halogenów tylko zaślepki).
Dedykowane do Swifta 2006r, --> EinParts DRL 410 kupowane około 3 lata temu wtedy mnie kosztowały 199zł. :wsciekly:

Parametry techniczne:
Pobór prądu: 2 x 4W
Moc: 2 x 400lm
Zasilanie: 12V

Skład zestawu :
- 2 lampy do jazdy dziennej
- Komplet okablowania
- Elementy montażowe
- Instrukcja obsługi w języku polskim
- Potwierdzenie homologacji


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]