Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 21:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-07-2020, 08:21 
Offline

Rejestracja: 06-07-2020, 08:10
Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Swift V
Witajcie
jeżdżę Swiftem 2010r. 1.2 94KM
Dwa tygodnie temu zatarłam sprężarkę... oczywiście wymiana na nową kosztowała 1/4 wartości auta więc padła decyzja na regenerowaną. Wszystko było super do momentu kiedy sprężarka nie zaczęła terkotac przy wyłączaniu. Normalnie włączona tylko szumiała, terkot zaś pojawiał się czasami(!) przy ruszaniu.
Po półtora tygodnia zaczęło się dziwne tarcie, okazało się że padło łożysko przy sprzęgle.
Kolejna naprawa, wymiana, tym razem samego sprzegła, jak chodzi to wszystko super ale przy wyłączaniu nadal głosne terkotanie.
Pomocy, ma ktoś jakiś pomysł? "Fachowiec" od klimy twierdzi, że to normalne i to nie jeden, jednak ja nigdy nie słyszałam, chociażby na parkingu żeby komuś tak stukało auto przy wyłaczaniu silnika.
:sciana:


Na górę
Post: 06-07-2020, 10:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-04-2020, 10:10
Posty: 17
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: Swift
Jedynie co może być słychać to jak sprzęgło sprężarki się 'zasprzęgla' do pracy i to przy otwartej masce. Zacierające się łożysko dość mocno hałasuje. Ciężko jest stwierdzić co dolega. Trzeba to osłuchać. Według mnie coś spieprzyli przy wymianie.


Na górę
Post: 06-07-2020, 14:12 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
Na regenerację powinieneś mieć z rok GW a jak nie to jest rękojmia.

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
Post: 02-08-2020, 21:51 
Offline

Rejestracja: 02-08-2020, 21:32
Posty: 3
Dołączę się do tematu.
Chodzi o sprzęgło sprężarki klimatyzacji.
Nie zawsze chce się załączyć.
Jak się załączy to pracuje ok, klima chłodzi i nie ma problemów, pracuje/włącza się cyklicznie, obroty silnika podnoszą się...., ale czasem samo sprzęgło nie załapie do końca i nie zasprzegli się z kołem pasowym.
Pomaga nasmarowanie prowadnic sprzęgła jakimś smarem w aerozolu, po kilku dniach dalej to samo.
Kiedy są problemy widać jak sprzęgło rusza się 1mm ale do pełnego zasprzeglenia jeszcze brakuje.
Pytanie, czy wymiana sprzęgła wymaga demontażu całej sprężarki, czy można to zrobić samemu?
Czy jest tam coś co przeszkadza w pełnym zasprzegleniu sprzęgła? Jakiś wielowypust jest zardzewiały czy cokolwiek innego?
Kima po serwisie, nowy czynnik i smarowidlo, bezpieczniki i przekaźniki od sprzęgła czy wentylatora, wszystko sprawne, brak błędów OBD, klima manualna.
Swift 1.5 2009r 5d.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]