Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 16:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-03-2019, 16:06 
Offline

Rejestracja: 14-03-2019, 20:10
Posty: 1
Suzuki: swift 2016
Witam,
jestem od niedawna posiadaczką suzuki swift 2016, postanowiłam zakupić felgi aluminiowe, ale jestem dość zielona w tym temacie. Mam opony 175/65/15, felgi na 4 śruby, instrukcja podaje rozmiar obręczy: 175/15X5J i nic więcej, nawet nie wiem jakich felg to dotyczy. Po przejrzeniu forum znalazłam następujące wymiary:
średnica 15"
rozmiar 5"
ET 40
otwór centralny 54,1 lub 54

No i teraz mam pytanie, jak mogę to sprawdzić, czy na pewno takie są wymiary, czy są jakieś odstępstwa od tych wymiarów, czy mogę coś odczytać z felg stalowych i analogicznie zastosować wymiary do aluminiowych. Pytam ponieważ znalezienie w internecie felg o dokładnie takich, wszystkich wymiarach jest praktycznie niemożliwe :szok: . Czy rozmiar może wynosić 5,5" a nie 5? Czy to osadzenie ET też może być inne i co z otworem centrującym, bo wiem, że może być większy a czy są jakieś przedziały i jak to sprawdzić?

I drugie pytanie, nie chcę kupować czujników ciśnienia powietrza do opon letnich, czy oprócz świecącej się kontrolki ma to jakieś inne konsekwencje dla auta, czy mogę sobie darować ten wydatek?

Byłabym bardzo wdzięczna za prosty wykład dla kobiety na powyższe tematy, z góry dziękuję
Anna


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]