Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-01-2019, 13:51 
Offline

Rejestracja: 07-05-2018, 16:50
Posty: 34
Suzuki: swift
Proszę Was o pomoc bardziej w znalezieniu tej info w sieci bo siedzę już parę godzin i nie mogę dojrzeć tego co czytałem pare miesięcy temu.
Chodzi o to że swift'y (2011r.) mają w standardzie zamontowany tempomat, chyba nawet wersje najniższe CLUB. Włączenie tego było banalne bo zakup przycisków do kierownicy i podłączenie taśmy pod poduchą po czym "cruse" samoczynnie pojawiało się na zegarach. Tyle zapamiętałem, ale wolałbym jeszcze raz poczytać wątki ludzi którzy to montowali ale niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć. W wynikach wyszukiwania google są początki wątków ale po wejściu "strona nie istnieje".

Pomożecie? Lub może ktoś kto montował sam?


Na górę
Post: 27-01-2019, 14:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
http://galicja-eltal.com.pl/tempomat-ap900c-p-183.html

ten zestaw pasuje do swifta - w załaczniku na stronie masz liste kompatybilnych aut.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 27-01-2019, 14:16 
Offline

Rejestracja: 07-05-2018, 16:50
Posty: 34
Suzuki: swift
Dziękuje ale nie zrozumieliśmy się. Z tego co jakis czas temu czytałem, swift ma seryjnie zamontowany tempomat... Nie jest tylko podłączony dlatego należy dołożyć przyciski do kierownicy (koszt na aukcji parę złotych) i chyba taśmę jakąś i aktywuje się. W tej sytuacji dokładanie zewnętrznych urządzeń gdy mamy seryjny sprzęt zamontowany jest bezsensu. Mało kto wie że coś takiego w ogóle jest możliwe bo niby po co Suzuki miało by montować coś i nie dodać tego do użytkowania. Ano też nie wiem, ale tak jest (chyba że mi się to przyśniło:)

Dodałem zdjęcie z googla że temat był poruszany.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 27-01-2019, 15:29 
Offline

Rejestracja: 07-05-2018, 16:50
Posty: 34
Suzuki: swift
Dobra majstry, macie;
http://forum-mechaniczne.pl/viewtopic.php?t=1922

NIE jest to to czego szukałem ale jest fajnie przedstawione co można zrobić/dołożyć do naszych pocisków... Jeśli ktoś się podejmie realizacji to może tu zamieścić wyniki swojej pracy. Ja mam o tyle łatwiej że mam chyba wersję Elegance więc wszystko mam tylko podpięcie ustrojstwa i tyle.

Choć co tu podpinać? tylko tempomat mi został, bo grzanie pośladów mam, elektryczne lusterka mam i inne pierdoły. Oooo ale może wiecie czy mogę dołożyć klimatronik? Bo mam manuala i nie wiem czy się da w tym wypadku

i aby nie zgubiło się dokładna instrukcja montażu;
https://www.dropbox.com/s/qxd17nu5ok7xi ... l.pdf?dl=0


Na górę
Post: 05-05-2022, 08:42 
Offline

Rejestracja: 10-03-2022, 11:42
Posty: 26
Suzuki: Swift
pocisk pisze:
Proszę Was o pomoc bardziej w znalezieniu tej info w sieci bo siedzę już parę godzin i nie mogę dojrzeć tego co czytałem pare miesięcy temu.
Chodzi o to że swift'y (2011r.) mają w standardzie zamontowany tempomat, chyba nawet wersje najniższe CLUB. Włączenie tego było banalne bo zakup przycisków do kierownicy i podłączenie taśmy pod poduchą po czym "cruse" samoczynnie pojawiało się na zegarach. Tyle zapamiętałem, ale wolałbym jeszcze raz poczytać wątki ludzi którzy to montowali ale niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć. W wynikach wyszukiwania google są początki wątków ale po wejściu "strona nie istnieje".

Pomożecie? Lub może ktoś kto montował sam?


Posiadam Swifta z 2010 r , na zegarach jest "kontrolka" tempomatu, przyciskow po prawej stronie kierownicy nie ma wcale. Czy ktos kupował same przyciski i po podłączeniu działał mu tempomat?
Robiłem to w samochodzie żony - Kia Rio i tam po przełożeniu przycisków i podłączeniu tempomat działa.


Na górę
Post: 05-05-2022, 16:04 
Offline

Rejestracja: 07-05-2018, 16:50
Posty: 34
Suzuki: swift
Jak robiłeś to już to możesz sprawdzić i napisać jaki efekt, bo same przyciski kiedyś były dość niedrogie.
Jeśli przeczytasz cały temat z linka który podałem do forum mechanicznego zobaczysz że piszą również o wymianie taśmy pod kierownicą (to jest taki jakby krążek), i jeśli wymiana przycisków nie zadziała to przed zakupem taśmy zobacz czy są poprowadzone kable do taśmy, wtedy będziesz wiedział czy będzie potrzeba doprowadzić jeszcze te dwa kable...

Pisz jak coś będziesz działał.


Na górę
Post: 06-05-2022, 10:12 
Offline

Rejestracja: 10-03-2022, 11:42
Posty: 26
Suzuki: Swift
pocisk pisze:
Jak robiłeś to już to możesz sprawdzić i napisać jaki efekt, bo same przyciski kiedyś były dość niedrogie.
Jeśli przeczytasz cały temat z linka który podałem do forum mechanicznego zobaczysz że piszą również o wymianie taśmy pod kierownicą (to jest taki jakby krążek), i jeśli wymiana przycisków nie zadziała to przed zakupem taśmy zobacz czy są poprowadzone kable do taśmy, wtedy będziesz wiedział czy będzie potrzeba doprowadzić jeszcze te dwa kable...

Pisz jak coś będziesz działał.


W KIA sprawa była prosta - podmieniasz tylko przycisk, kostka jest ta sama , zero przeróbek.. z 10 minut i jest tempomat i koszt 80 zł.

W suzuki znalazłem takie przyciski jak poniżej widzę, że są połączone i kostek jest zdecydowanie więcej, pewnie jak nie rozbiore to się nie dowiem ale myślałem, że ktoś przerabiał wymianę przycisków i może opisze?:

https://pl.aliexpress.com/item/10050038 ... pt=glo2pol


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]