Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-09-2018, 17:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-09-2018, 06:17
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift
Cześć. Powiedzcie mi koledzy i koleżanki, czy jest możliwość zresetowania średniego spalania? Czy można mierzyć dwa średnie spalania, tak jak jest w przypadku przebiegów dziennych? Wiecie, przebieg A, spalanie X. Przebieg B, spalanie Y. Fajnie gdyby tak było. Mógłbym mierzyć spalanie od rezerwy do rezerwy w baku.

No właśnie, wiem że była już o tym mowa, ale dziwna sprawa u mnie jest. Zaświeciła mi się rezerwa w drodze z pracy, na ok 10 km przed domem. Po dojechaniu na stację, weszło mi 40l benzyny. Czy jest to możliwe abym spalił 10-12l w ciągu 10 km? Fakt, stałem w korku, większym niż zwykle, no ale bez przesady! Chyba stacja paliw na Auchan oszukuje :( Jakie macie z tym doświadczenia?

_________________
Obrazek Pozdrawiam, Mateusz. Szukajcie mnie i mojej Suzi w Krakowie i na trasie Kraków - Bydgoszcz Obrazek


Na górę
Post: 16-09-2018, 18:28 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Reset następuje gdy przytrzymasz lewy ,,kołeczek" . Nie ma możliwości pomiaru dwóch średnich.


Na górę
Post: 16-09-2018, 18:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-09-2018, 06:17
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift
Minog pisze:
Reset następuje gdy przytrzymasz lewy ,,kołeczek" . Nie ma możliwości pomiaru dwóch średnich.


Resetowałem dzienny przebieg A i B, spalanie się nie zresetowało. Wychodzi na to, że trzeba je zresetować lewym kołeczkiem jak jest wyświetlane. Dzięki!

_________________
Obrazek Pozdrawiam, Mateusz. Szukajcie mnie i mojej Suzi w Krakowie i na trasie Kraków - Bydgoszcz Obrazek


Na górę
Post: 17-09-2018, 07:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2017, 21:12
Posty: 127
Lokalizacja: WD
Suzuki: SWIFT, SX4
matimoto pisze:
Zaświeciła mi się rezerwa w drodze z pracy, na ok 10 km przed domem. Po dojechaniu na stację, weszło mi 40l benzyny. Czy jest to możliwe abym spalił 10-12l w ciągu 10 km? Fakt, stałem w korku, większym niż zwykle, no ale bez przesady! Chyba stacja paliw na Auchan oszukuje :( Jakie macie z tym doświadczenia?

Trochę niezrozumiale to opisałeś jak dla mnie :? :lol:
U mnie rezerwa zapala się rożnie... Dzieje się to wtedy gdy RANGE wskazuje miedzy 30 a 40km. Po zapaleniu się lampki rezerwy RANGE wskazuje: --- :( Troche to bez sensu bo nie wiem ile mogę jechać jeszcze km. Ogólnie po zapaleniu rezerwy w tym samochodzie najlepiej kierować się prosto na stację. Maksymalnie zrobiłem na rezerwie 20km (więcej nie sprawdzałem).

_________________
SwiftSport 1.6 2012 - SOLD,
Swift 1.5 2008 - SOLD
Swift 1.2 2015 VVT
SX4 1.6 2010
Swift 1.0 2003


Na górę
Post: 17-09-2018, 08:22 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
matimoto pisze:
Minog pisze:
Reset następuje gdy przytrzymasz lewy ,,kołeczek" . Nie ma możliwości pomiaru dwóch średnich.


Resetowałem dzienny przebieg A i B, spalanie się nie zresetowało. Wychodzi na to, że trzeba je zresetować lewym kołeczkiem jak jest wyświetlane. Dzięki!
jak mnie pamięć nie myli, reset ustawiasz sobie w menu, jest tam chyba kilka opcji.


Na górę
Post: 17-09-2018, 08:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-09-2018, 06:17
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift
MS pisze:
jak mnie pamięć nie myli, reset ustawiasz sobie w menu, jest tam chyba kilka opcji.

W jakim menu? Jeśli piszesz o menu komputera pokładowego to napisz mi, jak tam wleźć i np. ustawić sobie automatyczne zamykanie drzwi powyżej prędkości X km/h :) Mam system keyless go, jakby co...

Lcfr pisze:
Maksymalnie zrobiłem na rezerwie 20km (więcej nie sprawdzałem).

Ktoś gdzieś pisał, że rezerwa świeci się jak masz jeszcze ok 10l w baku. RANGE wyświetla zakres pozostały do rezerwy (podobno). Jak jest w rzeczywistości - nie wiem, dlatego pytam :)

_________________
Obrazek Pozdrawiam, Mateusz. Szukajcie mnie i mojej Suzi w Krakowie i na trasie Kraków - Bydgoszcz Obrazek


Na górę
Post: 17-09-2018, 08:41 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Przytrzymaj prawy patyk, otworzy się menu, o drzwiach zapomnij, rezerwa pewnie zależy od auta w S-crossie ok 5 l


Na górę
Post: 17-09-2018, 08:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-09-2018, 06:17
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift
MS pisze:
Przytrzymaj prawy patyk, otworzy się menu, o drzwiach zapomnij, rezerwa pewnie zależy od auta w S-crossie ok 5 l


Jak przytrzymałem prawy patyk to mi się zresetowało średnie spalanie... Chyba, że trzeba przytrzymać go przy którymś z przebiegów dziennych (A lub B), mając włączony zapłon / ACC... Nie wiem :|

_________________
Obrazek Pozdrawiam, Mateusz. Szukajcie mnie i mojej Suzi w Krakowie i na trasie Kraków - Bydgoszcz Obrazek


Na górę
Post: 17-09-2018, 09:05 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
A teraz przeczytaj swój 1 post :sciana:
ps
Jak nie masz, kup instrukcję na alledrogo


Na górę
Post: 17-09-2018, 09:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-09-2018, 06:17
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift
MS pisze:
A teraz przeczytaj swój 1 post :sciana:
ps
Jak nie masz, kup instrukcję na alledrogo


Nie wiem po co walisz głową w mur, bo jakbyś zobaczył daty postów to byś nie miał siniaka na czole. Pisząc 1 post nie wiedziałem jak to zrobić. Po poradach kolegów dowiedziałem się, więc o co kaman, kolego?

To może nie ciągnijmy już tego tematu i traktujmy sprawę jako rozwiązaną.

Pozdro!

_________________
Obrazek Pozdrawiam, Mateusz. Szukajcie mnie i mojej Suzi w Krakowie i na trasie Kraków - Bydgoszcz Obrazek


Na górę
Post: 17-09-2018, 09:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2017, 21:12
Posty: 127
Lokalizacja: WD
Suzuki: SWIFT, SX4
MS pisze:
Przytrzymaj prawy patyk, otworzy się menu,

matimoto pisze:
Jak przytrzymałem prawy patyk to mi się zresetowało średnie spalanie...

MS pisze:
Jak nie masz, kup instrukcję na alledrogo

:roll: super pomoc.... to poniekąd wyjaśnia dlaczego to forum umiera...

_________________
SwiftSport 1.6 2012 - SOLD,
Swift 1.5 2008 - SOLD
Swift 1.2 2015 VVT
SX4 1.6 2010
Swift 1.0 2003


Na górę
Post: 17-09-2018, 10:48 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
1. Cytaty wyrwane z kontekstu to jest manipulacja.
2. Zainteresowany odpowiada sam sobie, na zadane pytanie , niestety nie w formie - dzięki, znalazłem, to po co się pytał.
3. Szukanie prostych rzeczy na skróty na forum , zamiast przeczytać instrukcję, to już trąci analfabetyzmem.
4. Opiernicz za okazaną pomoc , to znak naszych czasów.
5. Każde forum ma swoje wzloty i upadki, jednak gdy pojawiają się osoby które chcą tylko brać , a nic dawać, a później jeszcze są pretensje, to nie ma się co dziwić.


Ostatnio zmieniony 17-09-2018, 10:53 przez MS, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 17-09-2018, 10:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-09-2018, 06:17
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift
Skoro tak twierdzisz...

_________________
Obrazek Pozdrawiam, Mateusz. Szukajcie mnie i mojej Suzi w Krakowie i na trasie Kraków - Bydgoszcz Obrazek


Na górę
Post: 17-09-2018, 11:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2017, 21:12
Posty: 127
Lokalizacja: WD
Suzuki: SWIFT, SX4
MS pisze:
1. Cytaty wyrwane z kontekstu to jest manipulacja.
2. Zainteresowany odpowiada sam sobie, na zadane pytanie, niestety nie w formie - dzięki, znalazłem, to po co się pytał.
3. Szukanie prostych rzeczy na skróty na forum , zamiast przeczytać instrukcję, to już trąci analfabetyzmem.
4. Opiernicz za okazaną pomoc , to znak naszych czasów.
5. Każde forum ma swoje wzloty i upadki, jednak gdy pojawiają się osoby które chcą tylko brać , a nic dawać, a później jeszcze są pretensje, to nie ma się co dziwić.

Straszna spina :)
Czytając uważnie stwierdzam, że pytającemu chodziło o reset nie jako reset, tylko reset określonych liczników przebiegów -niezależnie od siebie itd. Nie dziwię się że pytał o rzeczy w instrukcji zawarte bo pewnie jej nie ma (tak jak i ja nie mam bo kupiłem używane auto a większość rzeczy ogarniam. Tych których nie ogarnę liczyłem, że dowiem się z sieci...)
I nikt nikogo nie opiernicza i nie ma pretensji... Zwyczajnie jak zapytałem i ktoś odpowiedział to oczekuję, ze jeżeli coś jest niejasne dla mnie w jego odpowiedzi to podpowie i pomoże anie wyśle na drzewo. Jak nie masz ochoty takim ludziom pomagać to nie odpisuj i sprawa będzie rozwiązana od samego początku. Sam tak robię. - jak nie znam się/nie wiem to nie pisze - jak wiem to piszę i pomagam na ile umiem a nie w połowie wypowiedzi się obrażam...

ps. każdy jest kiedyś nowy na jakimś forum... nie zawsze może dawać od siebie wiec daje tyle ile może, ile ma wiedzy. Ja tutaj jestem od niedawna i pisze to co wiem wiec nie jest tego może dużo bo od niedawna Suzukami jeżdżę. Nie uważam się za roszczeniowego i sam byłem ciekaw tego dodatkowego menu a zostałem na etapie resetu :)

_________________
SwiftSport 1.6 2012 - SOLD,
Swift 1.5 2008 - SOLD
Swift 1.2 2015 VVT
SX4 1.6 2010
Swift 1.0 2003


Na górę
Post: 16-10-2018, 19:59 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
U mnie po zaświeceniu rezerwy i od razu tankowałem weszło 39l.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]