Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-09-2018, 16:01 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:08
Posty: 9
Lokalizacja: Zielona Góra
Suzuki: Swift Sport 2012
Mam problem z moim autkiem.
Jestem 2 wlascicielem, autko mam od 5k km.
Przebieg to 75 000 km.
Rocznik 2012.
Silnik 1.6 136 KM.

Przy dynamicznej jezdzie czasami nie moge wrzucic 4 biegu, bedac na 3. To samo czasem z 5, ktory probuje wbic z 4.
Generalnie nie ma znaczenia, ktory bieg sie blokuje. Jest po prostu zgrzyt przy probie wbicia.

Jesli jade autostrada na 6 biegu przez okolo 100 km i przy zjezdzie probuje wcisnac sprzeglo to jest bardzo duzy opor.
Czasami przy dynamicznej jezdzie samo wciskanie sprzegla (bez zmiany biegu) generuje jakies zgrzyty przy pedale.
Auto rowniez jakos dziwnie poszarpuje po zmianie biegu.
Dodatkowo drzy na wolnych obrotach (ale nie wiem czy to ma zwiazek). :)
Jak ruszam z jedynki lub wstecznego to mam wrazenie ze autko chce samo przygasnac. Tak jakbym puszczal za szybko sprzeglo, co nie jest prawda.
Dodatkowo na zimym silniku (przez pierwsze kilka wcisniec sprzegla), jak wcisne sprzeglo to obroty rosna, zamiast dazyc do nominalnych dla tej temperatury.

Podejrzewam sprzeglo albo pompe sprzegla. Czy slusznie?:)

Niestety nie mam jak tego zdiagnozowac w moim miescie.
Dzwonilem do ASO i zaproponowali nastepujaca wymiane: docisk + tarcza + lozysko + wysprzeglik hydrauliczny + pompa + robocizna za 2300 PLN brutto.

Mozecie cos doradzic? Decydowac sie na taka wymiane, czy szukac samemu? Jesli samemu to podpowiedzcie cos prosze.
Oczywiscie plyn sprawdzilem jest ok.

Co do znalezienia kompletu sprzegla samemu... do tego modelu nie znalazlem. Trzeba kompletowac czesci osobno. Moze ktos wie jakie czesci wziac?

Moze mial ktos podobny problem.

Dzieki za pomoc.


Na górę
Post: 13-09-2018, 12:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2017, 21:12
Posty: 127
Lokalizacja: WD
Suzuki: SWIFT, SX4
Na 99% Twoja diagnoza dobra. Podobne objawy miałem jak się rozsypała tarcza a dokładniej popękały sprężynki w tarczy. Możliwe, że i może być coś z dociskiem. Jak wysoko bierze sprzęgło? Nie wiadomo co do tego z łożyskiem (choć jak go nie słychać to powinno być ok).
Tak czy inaczej zdjęcie skrzyni i założenie nowego sprzęgła z częściami do swifta 1.5 kosztowało mnie 1000pln a w swoim SSS
sprzęgła nie wymieniałem. Myślę, że do SSS cena będzie bardzo podobna. Nie ma sensu oddawać tego do ASO.

_________________
SwiftSport 1.6 2012 - SOLD,
Swift 1.5 2008 - SOLD
Swift 1.2 2015 VVT
SX4 1.6 2010
Swift 1.0 2003


Na górę
Post: 13-09-2018, 14:19 
Offline

Rejestracja: 23-10-2017, 17:08
Posty: 9
Lokalizacja: Zielona Góra
Suzuki: Swift Sport 2012
Dzieki za odpowiedz.

Sprzeglo bierze teoretycznie od dolu, pozniej jakby nic i znowu bierze przy gorze.
Na postoju na luzie jak wcisne sprzeglo to jakby cos przestaje delikatnie chrobotac. Nie wiem czy to o prostu ma tak byc czy nie. Juz glupialem.

Z tymi czesciami do 1.6 po 2012 jest wiekszy problem. Postaram sie jakos to pokompletowac.

Zadzownilem z ciekawosci jeszcze raz do ASO i oni tez nie mogli znalezc zamiennikow. Chcieli mi zaoferowac tansza usluge ale nie znalezli nic.
Ponoc maja czesci w magazynie w Niemczech i wszystkie ASO w tym regionie Europy sciagaja komplet sprzegla od nich. Producenta nie znali, bo to ponoc przychodzi w kartonach noname.


Na górę
Post: 13-09-2018, 16:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2017, 21:12
Posty: 127
Lokalizacja: WD
Suzuki: SWIFT, SX4
przemo1983 pisze:
Dzieki za odpowiedz.

Sprzeglo bierze teoretycznie od dolu, pozniej jakby nic i znowu bierze przy gorze.
Na postoju na luzie jak wcisne sprzeglo to jakby cos przestaje delikatnie chrobotac. Nie wiem czy to o prostu ma tak byc czy nie. Juz glupialem.
.

Na pewno nie powinno tak być. I z tym braniem na 2 razy a juz na pewno z tym chrobotaniem. Cos tam ewidentnie jest zepsute.

przemo1983 pisze:
Dzieki za odpowiedz.
Z tymi czesciami do 1.6 po 2012 jest wiekszy problem. Postaram sie jakos to pokompletowac.

Zadzownilem z ciekawosci jeszcze raz do ASO i oni tez nie mogli znalezc zamiennikow. Chcieli mi zaoferowac tansza usluge ale nie znalezli nic.
Ponoc maja czesci w magazynie w Niemczech i wszystkie ASO w tym regionie Europy sciagaja komplet sprzegla od nich. Producenta nie znali, bo to ponoc przychodzi w kartonach noname.

Szukalbym zamiennikow nawet z ebaya. Tam na pewno cos jest. A i jest jeszcze 1 mozliwosc. W innych modelach np SX jest tez ten silnik czyli M16A tylko ma tam 120KM. Bardzo mozliwe ze to jest to samo sprzeglo bo roznica miedzy 120 a 136 z tego silnoka to pewniw orogramowanie, wałki może + cos tam jeszcze. Blok jest ten sam to i mozliwe wiec ze sprzeglo to samo. Nie wiwrze ze to az taki wynalazek jest. Tyle ze to trzebaby rozebrac i szukac.
A to ze w serwisie nie wiedza to zupelnie mnie nie dziwi....

_________________
SwiftSport 1.6 2012 - SOLD,
Swift 1.5 2008 - SOLD
Swift 1.2 2015 VVT
SX4 1.6 2010
Swift 1.0 2003


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]