Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-05-2018, 09:43 
Offline

Rejestracja: 28-10-2017, 12:21
Posty: 5
Suzuki: Swift
Cześć,
Napisałem instrukcję montażu dodatkowego gniazda, ale w międzyczasie mnie wylogowało i cała praca poszła na marne, gdyby ktoś był zainteresowany mogę napisać raz jeszcze, w załączniku efekt prac :)
Pozdrawiam
Venom1984


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 01-05-2018, 10:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-02-2017, 21:36
Posty: 136
Suzuki: Swift 1.5
No pewnie, ze sie przyda. Opisuj ;)

_________________
Swift 1.5 2008


Na górę
Post: 01-05-2018, 10:58 
Offline

Rejestracja: 28-10-2017, 12:21
Posty: 5
Suzuki: Swift
Napisałem ponownie instrukcję, w razie zainteresowania mogę dorobić trochę zdjęć :)
Potrzebujemy:
1. Ładowarkę USB do montażu na stałe (ja kupiłem na Aliexpress 2x2,1A za 14 zł z czerwonym podświetleniem)
2. Otwornicę 29 mm (kupiłem Craftomat za 14 zł na Allegro)
3. Kawałek 10-15 cm przewodu 2 żyłowego
4. Lutownica lub „szybkozłączki” samochodowe
5. Ewentualnie dodatkowe gniazdo bezpiecznikowe i bezpiecznik

Przebieg prac:
1. Demontujemy schowek
2. Demontujemy osłonę tunelu środkowego przy wycieraczce pasażera (przyciskamy w kierunku podłogi w prawej części osłony, tej bliżej karoserii, następnie wypinamy zatrzaski między osłoną a resztą tunelu środkowego, u mnie poszło łatwo)
3. Wyszukujemy krótki przewód (10-15 cm) łączący instalację auta z fabrycznym gniazdem zapalniczki (posiada dwie wtyczki na zatrzask, jedna w gnieździe zapalniczki, druga powyżej przymocowana do deski) i wypinamy oba złącza
4. Do wypiętego przewodu lutujemy lub wpinamy na „szybkozłączkach” dodatkowy przewód do naszej ładowarki, biały (lub biało-czarny) to +, czarny to masa (-), możemy umieścić dodatkowy bezpiecznik na przewodzie +
5. Odmierzamy „środek” między gniazdem USB a gniazdem zapalniczki, naznaczamy to miejsce mocniej przyciskając punktak albo wiertło, można wręcz zrobić delikatne wgłębienie, tak by otwornica nam nie „zjechała”, jest tam bardzo miękki plastik
6. Wiercimy otwór za pomocą otwornicy, bez pośpiechu, za tunelem środkowym jest sporo miejsca więc w nic się nie wwiercimy przy okazji ;-)
7. Montujemy wcześniej przygotowany przewód na ładowarce (lutujemy albo na „złączkach”), tak by później nie pomylić polaryzacji, odkręcamy nakrętkę z ładowarki
8. Przekładamy ładowarkę przez otwór i nakręcamy od tyłu nakrętkę
9. Podpinamy przewody pod instalację i fabryczne gniazdo zapalniczki
10. Montujemy schowek i osłonę tunelu środkowego
11. Cieszymy się z nowej ładowarki :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]