Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-12-2017, 19:01 
Offline

Rejestracja: 15-12-2017, 18:14
Posty: 3
Suzuki: swift
Witam,
Swift 2011 r wydaje dziwne, wręcz przerażające dźwięki. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna coś piszczeć- taki metaliczny piskliwy dźwięk- trudno to opisać- niestety nie mogę załączyć dźwięku - dodaję link (sorki za wszystkie dźwięki w tle - musiałam odkładać telefon i obsługiwać auto, więc wszystkie dźwięki się nagrały)

https://drive.google.com/file/d/1oTfePC ... sp=sharing

Pojawia się bez żadnej konkretnej przyczyny w trasie lub przy zwalnianiu np. przed światłami. Czasem trwa kilkanaście sekund, a czasem ciągnie się przez kilkanaście kilometrów. Kiedy wciskam hamulec, to na czas wciskania cichnie, kiedy puszczam dźwięk wraca. Zawsze pojawia się dopiero po przejechaniu co najmniej kilkunastu kilometrów. Ktoś może się z tym spotkał? Jakieś pomysły?

Druga sprawa to inny dźwięk, który z kolei pojawia się na świeżo, tuż po ruszeniu. Zawsze w tym samym momencie, kiedy auto postoi nocą w garażu lub pod pracą, to po ruszeniu (po kilkudziesięciu metrach, lub jeśli stoi krócej - po kilkunastu metrach) codziennie dokładnie w tym samym momencie pojawia się niezbyt głośny, ale jednak dźwięk podobny do nagłego rozprężenie się jakiegoś ściśniętego obiektu - wiem, że to mało konkretnie, ale takie mam skojarzenie (coś jak lekkie najechanie ba studzienkę, tylko bez dodatkowych atrakcji - tylko dźwięk). Ktoś? Coś?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie :brawo: :brawo: :brawo: :uznanie: :uznanie: :uznanie: :)


Na górę
Post: 18-12-2017, 19:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2009, 17:37
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
Na moje ucho to klocki hamulcowe do wymiany w trybie natychmiastowym. Jaki przebieg masz i jak użytkujesz auto? (miasto/trasa?)

A sprawą nr 2 bym się nie przejmował. U mnie jest to samo (mam dwa) i wszystko gra.


Na górę
Post: 19-12-2017, 06:22 
Offline

Rejestracja: 08-05-2017, 10:30
Posty: 238
Suzuki: Swift IV 1.3 92 KM
Spokojnie, ja też mam parę dźwięków którymi się nie przejmuje.
Może zaraz zostanę zjechany, ale uważam, że 'japońce tak mają'
u mnie na zimnym silniku jest metaliczny dźwięk który wydobywa się po odpuszczeniu nogi z gazu, co dziwne występuje tylko np; po 8h postoju przy niskiej temp. po paru km problem ustępuje.
zajrzyj do tych hamulców jak pisze kolega wyżej.

_________________
Profesjonalne oklejanie aut - Zmiana Koloru
tel. 513-180-903
odpowiem także na PW


Na górę
Post: 19-12-2017, 18:06 
Offline

Rejestracja: 15-12-2017, 18:14
Posty: 3
Suzuki: swift
Autko użytkuję od października. Kupiłam z przebiegiem 80 tyś. Sprzedająca twierdziła, że klocki wymieniane były w czerwcu. Zanim kupiliśmy pojechaliśmy na stację diagnostyczną i tam diagnosta też stwierdził, że ma prawie nowe klocki. Autko używane jest w 90% w trasie.
Odgłosami się niestety przejmuję, bo do czegoś podobnego nie przywykłam. Wcześniej jeździłam yariską, która w chwili sprzedaży miała 15 lat i prawie 209 tyś przebiegu i nigdy nie zdarzyło się, żeby mnie zawiodła lub wydawała dziwne dźwięki.
Dodam tylko jeszcze, że kiedy kupowałam właściwie ręczny hamulec nie działał, tzn był na takim luzie, że bez żadnych oporów do końca go dociągaliśmy. Mechanik nam go poprawił, ale zastanawiam się, czy to nie tu jest pies pogrzebany. Może specjalnie był jakoś rozregulowany, żeby podczas sprzedaży problem się nie ujawnił.

Dziękuję za sugestie :D


Na górę
Post: 25-12-2017, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2009, 17:37
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
To musi być coś z hamulcami bo jak hamujesz to pisku brak. Może jakieś kiepskie te klocki założyli.

Mój wydawał taki pisk jak błagał o wymianę klocków (130k - ruch podmiejski, u żony wymiana przy ok 80k - 100% miasto)
Wystarczyło delikatnie nacisnąć na hamulec i było cicho. Po wymianie klocków mam spokój.


Na górę
Post: 30-05-2018, 11:10 
Offline

Rejestracja: 15-12-2017, 18:14
Posty: 3
Suzuki: swift
Na wypadek, gdyby u kogoś ten problem się pojawił piszę, że u mnie w końcu udało się go zdiagnozować. Okazało się, że krzywo była zamontowana prowadnica zacisków hamulców. Przez to nie odbijały tak jak trzeba. Póki co od ok 3 tyg mam spokój. :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]